Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje za linka.
Z tego co widze obecnie obslugiwane sa numery do 13,800 na Europe. Wiadomo ile mniej wiecej numerow jest procesowane miesiecznie?
Zastanawiam sie czy sa szanse na rozmowe z numerem 25XXX, skoro wizy beda tylko wydawane do 30 wrzesnia 2018.
I pytanie do tych co mieli juz rozmowe, na ile wczesniej przychodzil wam e-mail z powiadomieniem o terminie rozmowy?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minuty temu, spaniard napisał:

Dziekuje za linka.
Z tego co widze obecnie obslugiwane sa numery do 13,800 na Europe. Wiadomo ile mniej wiecej numerow jest procesowane miesiecznie?
 

Zajrzyj tu: 

https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY18.html

 

cofnij się też parę stron w tym wątku. Ten temat był tu maglowany wielokrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wraz z żoną byliśmy w ambasadzie, oboje dostaliśmy wizy :D i pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałem, że jestem wylosowany ;)
Jeśli kogoś to zainteresuję to opiszę przebieg spotkania. W zasadzie wygląło podobnie jak większąści osób, które się wypowiadały na forum ale kilka pytań było ciekawych.
Zaproszenie mieliśmy na 8,30 a pod ambasadą byliśmy pare minut po 8. Kolejka przed nami kilkadziesiąt osób ale wszystko szło szybko i sprawnie.
Najpierw zostawiliśmy dokumety z TNT i z numerkiem od razu podeszlismy do okienka 14 (13 była akurat zajęta).
Sympatyczna pani (Polka) przyjęła od nas wszystkie wymagane dokumenty i co ciekawe zapytała czy mamy jakieś listy polecające, oferty pracy w USA i dokumenty finansowe. Nic takiego nie mieliśmy i nawet jej zasugerowałem, że wszelakie dokumenty finansowe to raczej mało wiarygodne mogły by być. Oprócz tego pytali nas ile razy bylismy w Stanach i ile trwał najdłuższy podbyt. Poźniej poszliśmy zapłacić i z powrotem do okienka. Podeszła kolejna Pani (tym razem Amerykanka) i powiedziała, że musi zadać kilka pytań. Zapytała jak długo się znamy, odpowiedzieliśmy, że 4 lata, na co ona zapytała czy mamy jakieś dowody na to typu zdjęcia czy wspólne podróże. Odpowiedziałem że zdjęcia mam w telefonie, który mi zabrano przy wejściu ;) no i oczywiście ze podróżujemy razem i byliśmy turystycznie w USA przez dwa tygodnie. Poźniej pobrali nam odciski palców i po kilku minutach podeszlismy do okienka obok gdzie pani konsul zadała już standardowe pytania i czy byliśmy w Rosji. Po czym pogratulowała przyznania wiz i życzyła wszystkiego dobrego. 
Dodam, że całość od momentu wejścia do ambasady do otrzymania wiz trwała godzinę także poszło nam naprwadę szybko.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bartek_p2 napisał:

... do okienka obok gdzie pani konsul zadała już standardowe pytania i czy byliśmy w Rosji...
 

Dlaczego oni tak pytają o tą Rosję, czyżby się bali osób tam byłych?  Ja byłem na wymianie studenckiej ok 3 tyg, gdzie w sumie było to zwiedzanie zabytków i okolicznych ciekawych miejsc, połączone w kursem na uniwersytecie. Ktoś coś wie więcej czemu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...