Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
6 godzin temu, MMNycz napisał:

Czesc wszystkim,

Dawno mnie tu nie bylo. Mam dla was dwa pytania:

Jest opcja ze zgubil sie jeden z paszportow. Mozemy szukac i czekac, lub zglosic i wyrobic nowy - czy to nie przekresli nas juz w 100% ?? Doszly mnie sluchy ze po odblokowaniu przez KCC wniosku i zatwierdzenie na nowo zmienia sie miejsce w kolejce, a i tak nasz numer CN to bedzie cud jezeli bedziemy miec rozmowe.

Drugie pytanie, w ktorym miejscu pojawia wam sie ta informacja at NVC?Moze ja cos zle wpisuje?

1. Wchodze na ceac.state.gov/ceac

2. Check my Visa Application Status

3. Wpisuje Dane

4. Invalid immigrant visa case number

Pozdrawiam i gratuluje tym juz z zielonymi kartami!!:)

Wejdź przez tego linka, a numer wpisz bez zer https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No ja juz jestem po wczorajszym spotkaniu w ambasadzie i wszystko ok udalo sie, wiza przyznana paszport zabrali to znaczy jest dobrze :) Troche byl stresik ale nie potrzebnie, rozmowa po ang, pare bardzo prostych pytan takze juz popularne o pobycie w rosjii, gratulacje i do widzenia. Spotkanie było na 8;30 a gdzieś koło 11;00 było juz po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, wujekWONT said:

Witam. No ja juz jestem po wczorajszym spotkaniu w ambasadzie i wszystko ok udalo sie, wiza przyznana paszport zabrali to znaczy jest dobrze :) Troche byl stresik ale nie potrzebnie, rozmowa po ang, pare bardzo prostych pytan takze juz popularne o pobycie w rosjii, gratulacje i do widzenia. Spotkanie było na 8;30 a gdzieś koło 11;00 było juz po wszystkim

Gratulacje! Pisz co planujesz - gdzie sie wybierasz i kiedy? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 4 lata doswiadczenia jako kierowca ciezarowki po europie i zawsze ten zawod chcialem wykonywać w USA. Wylot moze za ok 3-5 tyg jeszcze zobacze, ze wzgledu na to nie mam nikogo w us a i moj angielski nie stoi na jakis dobry poziomie obieram kierunek poludniowo zachodnich przedmiesc chicago. Kierowca wszedzie znajdzie jakas robote ale po kilku miesiacach siedzienia w ogloszeniach i czytaniu o zawodzie kierowcy w us sadze ze chicago jest najlepszym rynkiem pracy dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wujekWONT napisał:

Mam ponad 4 lata doswiadczenia jako kierowca ciezarowki po europie i zawsze ten zawod chcialem wykonywać w USA. Wylot moze za ok 3-5 tyg jeszcze zobacze, ze wzgledu na to nie mam nikogo w us a i moj angielski nie stoi na jakis dobry poziomie obieram kierunek poludniowo zachodnich przedmiesc chicago. Kierowca wszedzie znajdzie jakas robote ale po kilku miesiacach siedzienia w ogloszeniach i czytaniu o zawodzie kierowcy w us sadze ze chicago jest najlepszym rynkiem pracy dla mnie.

W tamtych stronach ten bznes trzymaja glownie Polacy. Jesli znasz te robote z Europy to sie rozczarujesz. Tutaj to dopiero jest zap....ol!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2018 o 16:24, Xarthisius napisał:

Mieszasz wielkosci, ktore gestosc spraw zawieraja (case number z cutoffu), z rzeczami ktore jej nie maja (liczba przyznanych wiz). Dodatkowo, nie mozna powiedziec ze 9000 wypada na srodek lutego. Po pierwsze kolejnosc numerow przy interview w danym miesiacu nie ma juz znaczenia. Po drugie przy zalozeniu ze ambasady zalatwiaja "n" spraw kazdego dnia, znowu wracamy do tego ze liczba spraw nijak sie ma do gestosci w przedziale.

Nie mam zadnych "bardziejszych" wyliczen niz to co Simon przedstawia. Jest to moja pierwsza (i wszystko wskazuje ostatnia) DV. Pisalem juz wczesniej, ze cutoff w kwietniu jest tez dla mnie zaskoczeniem i ze wiecej cos na ten temat bedzie mozna powiedziec jak bedziemy mieli chociaz liczbe zaproszen, ktore wysla, albo wogole liczbe osob zaproszonych na kwiecien.

coś widać po tych 2NL? ile poszło, jak się może teraz sprawa kształtować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, aktoto said:

coś widać po tych 2NL? ile poszło, jak się może teraz sprawa kształtować? 

Sumarycznie poszla porownywalna liczba zaproszen (3414 w marcu, 3245 w kwietniu). AF na stalym poziomie, AS mialo prawie 40% wiecej zaproszen (moze z powodu bana szybciej im to idzie). Natomiast z jakiegos powodu EU, OC i SA mialy duzo mniej zaproszen (odpowiednio o 25%, 30% i 20%).

To od razu obala moja teorie ze zglosilo sie wiecej osob z wczesniejszymi numerami. Nie mam teorii alternatywnej...

To w jaki sposob wysylali zaproszenia w tym miesiacu tez bylo dziwne. Polowa spraw zrobila sie 'In Transit' juz w okolicach 16 lutego. Druga polowa dopiero w zeszlym tygodniu. Duzo ludzi jeszcze nie otrzymalo fizycznych zaproszen (przez mail albo na stronie ESC), mimo ze od ponad tygodnia ich sprawy sa juz 'Ready'. Wyglada to na jakis spory burdel w KCC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...