Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

22 hours ago, scarab said:

Jestem w trakcie załatwiania badań lekarskich i szczepień w Krakowie. Byłem już na pobraniu próbek krwi i moczu, w przyszłym tygodniu mam wizytę u doktora Nastałka. Jak wygląda u niego sprawa szczepień i potwierdzenia wcześniej już odbytych? Z tego co wiem doszczepia na grypę, błonicę i tężec (koszt 140zł/os.) i ewentalnie ospę. Faktycznie tak jest? Obydwoje z żoną chorowaliśmy już wcześniej na ospę, próbujemy wyciągnąć z archiwum NFZ naszą historię żeby mieć potwierdzenie na papierze. Czy jest to konieczne czy dr Nastałek wierzy "na słowo" i jeśli się chorowało na ospę to na nią nie szczepi? Wiem że inną możliwością potwierdzenia jest wykonanie próby na obecność przeciwciał we krwi, ale na jej wyniki czeka się 3 tygodnie więc odpada.

Dzwoniłam na recepcję do doktora Nastałka i  kazano nam zrobić badania krwi IGG na obecność przeciwciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
15 godzin temu, MeganMarkle napisał:

W moim przypadku wierzył na słowo. Ja w prawdzie byłam w Warszawie u lekarza, ale wydaje mi się że to standard przy robieniu "wywiadu" z pacjentem. Trudno wymagać by każdy miał dowody na przebyta ospę...

Mam nadzieję że w Krakowie jest tak samo, zdobyłem wprawdzie swoją kartotekę z archiwum, ale nie jestem w stanie odczytać lekarskiego pisma :D Za to kartotekę mojej żony zgubili :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, scarab napisał:

Mam nadzieję że w Krakowie jest tak samo, zdobyłem wprawdzie swoją kartotekę z archiwum, ale nie jestem w stanie odczytać lekarskiego pisma :D Za to kartotekę mojej żony zgubili :/ 

Heh, moja kartoteka to juz chyba  w Archiwum X... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, scarab napisał:

Mam nadzieję że w Krakowie jest tak samo, zdobyłem wprawdzie swoją kartotekę z archiwum, ale nie jestem w stanie odczytać lekarskiego pisma :D Za to kartotekę mojej żony zgubili :/ 

Ja jestem z okolic Krk a na badania wybrałem sie do Warszawy i polecam ponieważ załatwiamy wszystko jednego dnia.
Odnośnie ospy lekarz wierzy " na słowo". Za dodatkowe szczepienia zapłaciłem ok 120zl/osobę. Są to szczepienia na choroby, które większość przechodziła w dzieciństwie, czyli różyczka, chyba odra itp. Niestety w ich przypadku nawet fakt ich przebywania nic nie pomoże bo muszą zaszczepić. Oczywiście lekarz wspomniał, że można wykonać badania na obecność przeciwciał ale jest to nieopłacalne, ponieważ te badania są o wiele droższe od szczepionek i jeśli w badniu wyjdzie, że jakiś przeciwciał nie ma to i tak należy wykonać serię szczepień więc koszty podwójne. 
Dodam, że miałem ze sobą książeczkę szczepień (taka z dzieciństwa i czasów szkolnych) i dużo szczepień w niej było wpisanych, chociaż niektóre z nich są ważne chyba tylko 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek z żoną jedziemy na rozmowę, kompletuje właśnie dokumenty i mam pytanie odnośnie świadectwa szkolnego.
Czy ma znaczenie czy wezmę świadectwo maturalne czy dyplom ze studiów?
Czy te dokumenty zostają w ambasadzie czy są tylko dla nich do wglądu ?
Muszą być oryginały czy kopia wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...