Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.03.2018 o 09:41, wujekWONT napisał:

Witam. No ja juz jestem po wczorajszym spotkaniu w ambasadzie i wszystko ok udalo sie, wiza przyznana paszport zabrali to znaczy jest dobrze :) Troche byl stresik ale nie potrzebnie, rozmowa po ang, pare bardzo prostych pytan takze juz popularne o pobycie w rosjii, gratulacje i do widzenia. Spotkanie było na 8;30 a gdzieś koło 11;00 było juz po wszystkim

@wujekWONT Gratulacje. Gdzie miałeś rozmowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jestem w trakcie załatwiania badań lekarskich i szczepień w Krakowie. Byłem już na pobraniu próbek krwi i moczu, w przyszłym tygodniu mam wizytę u doktora Nastałka. Jak wygląda u niego sprawa szczepień i potwierdzenia wcześniej już odbytych? Z tego co wiem doszczepia na grypę, błonicę i tężec (koszt 140zł/os.) i ewentalnie ospę. Faktycznie tak jest? Obydwoje z żoną chorowaliśmy już wcześniej na ospę, próbujemy wyciągnąć z archiwum NFZ naszą historię żeby mieć potwierdzenie na papierze. Czy jest to konieczne czy dr Nastałek wierzy "na słowo" i jeśli się chorowało na ospę to na nią nie szczepi? Wiem że inną możliwością potwierdzenia jest wykonanie próby na obecność przeciwciał we krwi, ale na jej wyniki czeka się 3 tygodnie więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, scarab said:

Jestem w trakcie załatwiania badań lekarskich i szczepień w Krakowie. Byłem już na pobraniu próbek krwi i moczu, w przyszłym tygodniu mam wizytę u doktora Nastałka. Jak wygląda u niego sprawa szczepień i potwierdzenia wcześniej już odbytych? Z tego co wiem doszczepia na grypę, błonicę i tężec (koszt 140zł/os.) i ewentalnie ospę. Faktycznie tak jest? Obydwoje z żoną chorowaliśmy już wcześniej na ospę, próbujemy wyciągnąć z archiwum NFZ naszą historię żeby mieć potwierdzenie na papierze. Czy jest to konieczne czy dr Nastałek wierzy "na słowo" i jeśli się chorowało na ospę to na nią nie szczepi? Wiem że inną możliwością potwierdzenia jest wykonanie próby na obecność przeciwciał we krwi, ale na jej wyniki czeka się 3 tygodnie więc odpada.

W moim przypadku wierzył na słowo. Ja w prawdzie byłam w Warszawie u lekarza, ale wydaje mi się że to standard przy robieniu "wywiadu" z pacjentem. Trudno wymagać by każdy miał dowody na przebyta ospę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2018 o 14:29, Xarthisius napisał:

Sumarycznie poszla porownywalna liczba zaproszen (3414 w marcu, 3245 w kwietniu). AF na stalym poziomie, AS mialo prawie 40% wiecej zaproszen (moze z powodu bana szybciej im to idzie). Natomiast z jakiegos powodu EU, OC i SA mialy duzo mniej zaproszen (odpowiednio o 25%, 30% i 20%).

To od razu obala moja teorie ze zglosilo sie wiecej osob z wczesniejszymi numerami. Nie mam teorii alternatywnej...

To w jaki sposob wysylali zaproszenia w tym miesiacu tez bylo dziwne. Polowa spraw zrobila sie 'In Transit' juz w okolicach 16 lutego. Druga polowa dopiero w zeszlym tygodniu. Duzo ludzi jeszcze nie otrzymalo fizycznych zaproszen (przez mail albo na stronie ESC), mimo ze od ponad tygodnia ich sprawy sa juz 'Ready'. Wyglada to na jakis spory burdel w KCC...

to moze kiepsko się zakończyć dla mojego CN26XXX w takim razie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...