Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minut temu, grzgrzgrz3 napisał:

Dziwny jest fakt, że większość osób który mają błąd to osoby które wysłały to samo zdjęcie. Nie wydaje mi się żeby to był zbieg okoliczności i jednocześnie może to nie być związane z wykluczeniem tychże osób.

Domysłami można pójść dalej. Bazując na poprzednich edycjach zgłoszeń było 13M licząc, że średnio wgrywane zdjęcie będzie zajmowało 220kB to wszystkie zdjęcia zajmą niecałe 3TB danych. Może został wdrożony jakiś sposób optymalizacji (np włączona kompresja na macierzach) który zachowuje się inaczej/dziwnie/źle w przypadku 2 identycznych plików i stąd błędy :).

Oczywiście to tylko domysły :P.

Nie wiem czy wszystko czytałeś, ale problem dotyczy też osób co dały nowe zdjęcie lub startowały pierwszy raz. Co do dysków to jest na pewno serwerownia z prawdziwego zdarzenia więc wątpię że problem jest czysto techniczny, ale pewnie tego się nie dowiemy. Ważne jak to się zakończy dla tych co mają błąd :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum czytałem wszystko, większość osób które mają błąd to osoby które wysłały to samo zdjęcie. Osoby które wysłały unikalne zdjęcie to pojedyncze przypadki.

Dokładnie i tak się przyczyny nie dowiemy. Jaka by to była organizacja/serwerownia to błędy się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać. Szczególnie jak stoi na windowsie sic!, a na takim systemie stoi dvlottery.state.gov :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzgrzgrz3 napisał:

 

Na tym forum czytałem wszystko, większość osób które mają błąd to osoby które wysłały to samo zdjęcie. Osoby które wysłały unikalne zdjęcie to pojedyncze przypadki.

 

Błąd jest najczęściej u osób ze starym zdjęciem, właśnie dlatego, że duża większość osób wysłała stare zdjęcie. Myślę, że osoby z tego forum statystycznie wysłali mniej starych zdjęć, bo niektórzy dowiedzieli się o zmianach w regulaminie, ale ogółem w przypadku osób biorących udział w loterii po raz któryś, ilość starych zdjęć procentowo wahała by się spokojnie w granicach 80%. Wiadomo, że osoby, które brały udział w loterii po raz pierwszy, nie miały możliwości wysłać starego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, grzgrzgrz3 napisał:

Dziwny jest fakt, że większość osób który mają błąd to osoby które wysłały to samo zdjęcie. Nie wydaje mi się żeby to był zbieg okoliczności i jednocześnie może to nie być związane z wykluczeniem tychże osób.

Domysłami można pójść dalej. Bazując na poprzednich edycjach zgłoszeń było 13M licząc, że średnio wgrywane zdjęcie będzie zajmowało 220kB to wszystkie zdjęcia zajmą niecałe 3TB danych. Może został wdrożony jakiś sposób optymalizacji (np włączona kompresja na macierzach) który zachowuje się inaczej/dziwnie/źle w przypadku 2 identycznych plików i stąd błędy :).

Oczywiście to tylko domysły :P.

jezeli by tak bylo przy takiej ilosci osob ktore nie wiedza o co chodzi oglosiliby komunikat ze Ci co dali to samo zdjecie zostali zdyskwalifikowani.. nic takiego nie mialo miejsca co wiecej oglosili ze maja problem techniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzgrzgrz3 napisał:

Na tym forum czytałem wszystko, większość osób które mają błąd to osoby które wysłały to samo zdjęcie. Osoby które wysłały unikalne zdjęcie to pojedyncze przypadki.

Dokładnie i tak się przyczyny nie dowiemy. Jaka by to była organizacja/serwerownia to błędy się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać. Szczególnie jak stoi na windowsie sic!, a na takim systemie stoi dvlottery.state.gov :P.

ale na zagranicznych forach to już nie są pojedyncze przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chodzi tutaj o stare zdjęcia to wyobraźcie co by się działo z ich serwerami, jeżeli oprócz prostych danych, które podaje każda osoba przy zgłoszeniu, musiałyby wytrzymać także weryfikacje i porównywanie każdego zdjęcia z osobna w milionach zgłoszeń odnośnie poprzednich edycji loterii. Jeżeli przy przetwarzaniu prostych danych mają nie po raz pierwszy takie problemy, to ja nie wierzę w żadną systemową weryfikację zdjęć jakkolwiek prosta by ona nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...