Skocz do zawartości

realizacja czeku z usa


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, motorolnik napisał:

....Niestety na miejscu okazało się, że te ajencje starszych niż 2 tygodnie nie realizują. ...

czyli praktycznie nie realizuja czekow z USA bo zwykla poczta nie dojdzie w dwa tygodnie a nikt nie bedzie wysylal glupiego czeku drogim kurierem zwlaszcza jesli jego kwota jest niewysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 minut temu, ilon napisał:

A ja kiedys skeszowalam swoj czek z pracy, a za kilka tygodni ksiegowa tez sie cos upominala o niego. Okazalo sie, ze mojemu pracodawcy nigdy nie sciagneli za to kasy, wiec dostalam jeszcze jeden czek i wtedy kupilam sobie drugiego psa :D 

To albo pies byl tani albo czek wysoki.... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny przeszłam się do banku PKO BP, tym razem innego oddziału i udało mi się spieniężyć czek. Widocznie w poprzednim była niedoinformowana obsługa ;/ Pieniądze dostaje się od razu jedyny warunek - trzeba posiadać w tym banku konto walutowe oraz złotówkowe, bo w zł jest ściągana prowizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w USA czek najlepiej gdzie spieniężyć? Mogę np. do Bank of America się przejść? Nie mam żadnego konta i nie wiem czy zakładać.. Ile za 125$ opłata byłaby sensowna? Bo trochę to idiotyczne, że muszę płacić za swoją kasę...

 

Co do PKO BP to co konto zakładane tylko na chwilę? Darmowe? Pytam, bo może będę musiała po powrocie w PL jakieś czeki realizować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem napisać że bank nie scashuje Ci czeku jeśli nie masz u nich konta. Przypomniało mi się jednak że kiedyś byłem w swoim banku i w okienku obok "meksio" podszedł z kilkoma czekami i po okazaniu jakiegoś ID pani mu wypłaciła gotówkę podkreślając że pobiera jakąś opłatę na co klient skinął głową, widać że nie pierwszy raz to robil. Acha, musiał jeszcze złożyć odcisk palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, icecream napisał:

A w USA czek najlepiej gdzie spieniężyć? Mogę np. do Bank of America się przejść? Nie mam żadnego konta i nie wiem czy zakładać.. Ile za 125$ opłata byłaby sensowna? Bo trochę to idiotyczne, że muszę płacić za swoją kasę...

 

Co do PKO BP to co konto zakładane tylko na chwilę? Darmowe? Pytam, bo może będę musiała po powrocie w PL jakieś czeki realizować..

Jesli nie masz konta w banku, to pozostają punkty typu check cashing jak np. Pay-O-Matic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, RobertNYc napisał:

Jesli nie masz konta w banku, to pozostają punkty typu check cashing jak np. Pay-O-Matic.

Serio :/ Ten co podałeś to tylko w NY a w LA jakie są? Bo jak w google sobie szukam check cashing to mało ich i żadnego blisko - interesowałyby mnie okolice UCLA

A konto w banku zancoe jeskieś całkiem darmowe bez warunku w stylu, że trzeba ileś kasy mieć tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ilon napisał:

A nie skeszuja czasem czeku w Walmarcie? ;> 

Na Greenpoint'cie ke$zują czeki w polskich sklepach monopolowych. Bierzesz  "ucho" takiego "Smirnoff'a" i dostajesz resztę w gotówce.:lol:
A mówiąc serio: to nie sądzę by można było skeszowac czeki w Walmart'cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...