Skocz do zawartości

nostryfikacja dyplomu


Labs92

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, vlade napisał:

I chcieli zebys konkretnie uzyla tej jednej firmy - WES, a nie ze masz wolny wybor? Pewnie szkola nie miala wlasnego dzialu, ktory by sie tym zajmowal i zrobili outsourcing, jesli wszystkie uczelnie by sie zgodzily na jakas jedna firme to by bardzo ulatwialo formalnosci. Albo nawet jakby te firmy zajmujace sie ewaluacja publikowaly listy klientow, ktorzy korzystaja z ich uslug.

 

Pierwsza szkoła - tylko WES. Druga szkoła - jakakolwiek firma będąca członkiem NACES.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jackie napisał:

Pierwsza szkoła - tylko WES. Druga szkoła - jakakolwiek firma będąca członkiem NACES.

No prosze, zawsze uwazalem ze jest to odpowiednik posrednika skladajacego aplikacje na DV, a tu sie okazuje ze zaczynaja to jakos cywilizowac. Ciekawi mnie czy sa gdzies statystki ile i jakie szkoly korzystaja z tych uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile to prawda, powtarzam tylko jak papuga ;) ale podobno bardziej elitarne uczelnie same robią transkrypcję i wręcz odmawiają współudziału WES czy jakichkolwiek innych firm zajmujących się ewaluacją. Jednak w przypadku OP, któremu prawdopodobnie chodzi o podejście do egzaminu by zdobyć licencję, nie ma sensu pchać do znakomitych i kosztownych szkół tylko po to by odbębnić parę kursów.

 

Ja przede wszystkim zajęłabym się sprawdzeniem jakie dodatkowe kursy musiałabym zrobić żeby dostać licencję na wykonywanie zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Jackie wiekszosc uczelni (nawet te mniej elitarne, normalne state college/universities) robia wlasna ewaluacje . Pracowalam w firmie ktora uzywala WES do sprawdzenia kwalifikacji/weryfikowania dyplomow kiedy sie okazalo ze zatrudnili cudzoziemcow (przewaznie z Azji) ktorzy klamali o kwalifikacjach na resume. 

Polacy maja troche manie na punkcie "nostryfikacji" mi sie wydaje. Trudno im wyobrazic ze w wielu (wiekszosci?) przypadkow ona jest po prostu nie potrzebna. Wola miec "na wszelki wypadek."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do ewaluacji dyplomu ja korzystałem z usług NCEES. Korzystałem dlatego, ponieważ zastanawiam się nad podejściem do egzaminu na FE, a tylko ewaluacje z NCEES są uznawane przez State Boards. Koszt 350 USD. Aczkolwiek z tego co wiem nie wszystkie State Board wymagają ewaluacji. Dla niektórych wystarczy tylko dyplom z Polski w języku angielskim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...