Skocz do zawartości

Studia - ART / GRAPHIC DESIGN


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Micart napisał:

Zna ktoś może stronę z lista uczelni albo sam może polecić jakąś niedrogą, gdzie ludzie z europy mogą uczyć się i to przeżyć? :P

 

Studenci zagraniczni to dla uczelni znakomite źródło dochodu. Czesne jest z reguły wyższe dla studentów spoza USA. IMO dla ciebie najlepszą opcją jest szukanie pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jackie napisał:

 

Studenci zagraniczni to dla uczelni znakomite źródło dochodu. Czesne jest z reguły wyższe dla studentów spoza USA. IMO dla ciebie najlepszą opcją jest szukanie pracodawcy.

Tak, też tak mi się wydawało właśnie. Sam znam przypadki ze swojej branży i ludzie z Europy stają się mieszkańcami w Stanach raczej przez zatrudnienie spowodowane wysokimi umiejętnościami i kontaktami. Cóż, będę działał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, katlia napisał:

Rozmawialam na ten temat z corka, ktora robi doktorat w Colorado. Jej stypendium jest $31,000 - co w Denver ledwo starczy na wlasne mieszkanko i utrzymanie samochodu.

To albo CO jest drogie, ale corka ma Corvette. ;) Ja mialem $23K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, KaeR napisał:

To albo CO jest drogie, ale corka ma Corvette. ;) Ja mialem $23K.

Denver jest drogim miastem. (Przecietny dom prawie $500,000, mieszkania tez kosztowne bo miasto jest bardzo atrakcyjne dla mlodych ludzi z disposable income.)

A corka ma skuter. Tankuje raz na 2 tygodnie i placi $80 na rok za ubezpieczenie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co sie dzieje z mieszkaniami, domami, wynajmem w CO ostatnio to aż głowa boli. U mnie na ulicy wlasnie wystawili dom na sprzedaż, bardzo malutki,1 bed 1 bath ,nawet nie na 0.5 acre . Mieszkała sobie w nim 80-90letnia kobietka,  która musiała sie wprowadzić do nursing home, bo rodzina niestety poza stanem, a ze zdrowiem nienajlepiej. Cena 300k i ludzie nawet o 6 rano przyjeżdżają w okna zaglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rynek jest baaardzo agresywny. Moj poprzedni dom byl sprzedany w poltorej godziny za full asking. Dom dzisiejszy z gory byl ogloszony ze bedzie na rynku tylko 1 dzien. Oczywiscie byly multiple offers. Dostalismy dom z mezem bo potrzebowalismy najmniej financing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz cześciej ludzie sie licytują, kto da wiecej, ludzie sprzedają domy po wiecej niz żądają. Moja znajoma wlasnie złożyła ofertę na dom dla syna i została uprzedzona, ze ktoś inny złożył ofertę większa niz podana cena. Tez musieli złożyć większa niz właściciel chciał, teraz siedzi jak na szpilkach, bo dzis maja sie dowiedzieć czy oferta przyjęta czy odrzucona. Domy idą jak świeże bułeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...