Skocz do zawartości

Kierunek studiów a legalny pobyt w USA.


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, kamil. napisał:

Rozumiem, studiować co lubię i w czym jestem dobry. Jednak jeśli zapotrzebowania na to nie będzie, to może coś pójść nie tak, racja?

Jeśli tu na forum jest ktoś, kto jest w stanie przewidzieć jaka branża bedzie w rozkwicie za 5 lat i na jakie zawody bedzie największe zapotrzebowanie, to od razu przenoszę moje konta inwestycyjne do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minutes ago, vlade said:

Jeśli tu na forum jest ktoś, kto jest w stanie przewidzieć jaka branża bedzie w rozkwicie za 5 lat i na jakie zawody bedzie największe zapotrzebowanie, to od razu przenoszę moje konta inwestycyjne do niego.

Rozumiem to i zdaję sobie sprawę, ze nikt nie wie co będzie za piec lat. Chodzi mi raczej o sytuacje, w której byłoby tak samo jak jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie duże zapotrzebowanie na zawody techniczne, ale niekoniecznie na wszystkie, ja skończylem Automatyke i Robotyke - obecnie w Polsce jest więcej miejsc pracy niż
absolwentów, ale to jest praca wyjazdowa i nie każdy da radę tak funkcjonować. Tymbardziej, że nie lata sie Bussiness Class i nie nocuje w Hotelach 5* :)

To, co mogę polecić i to niezależnie od kierunku studiów - warto szukać stypendiów, wymian studenckich, często na takie programy łatwo się dostać.
Osobiście żałuję, że nie korzystałem z możliwości jakie dawało mi studiowanie i na stypendium wyjechałem dopiero na samym końcu studiów.
Warto też szukać pracy w trakcie studiów w firmach, które maja oddziały w USA albo prowadzą tam projekty - może ktoś Cię kiedyś zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...