Skocz do zawartości

Buduję swoje FAQ, zaprasza do burzy mózgów :)


Maciej Carlos

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dnia 10/17/2017 o 12:15, Maciej Carlos napisał:

 

Jakie kursy zrobić przed przylotem?

ucz sie angielskiego, od siebie polecilbym takze hiszpanski

 

W jakim stanie chcę mieszkać?

Okolica zielona (chciałbym widywać w zimie śnieg), niedaleko lasów, gór i jezior - może Michigan? Pensylwania? Nowy Jork?

Zielona okolica ? Zapomnij o Nowym Jorku.

 

 

Nauka jednostek miar i wag, prawo

Daj sobie spokoj z nauka miar i wag haha

 

 

Ile kosztuje wynajem? - pralka i suszarka na miejscu

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

Wyżywienie? - gdzie i co warto kupywać

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

Dojazdy? - kosztorys zależnie od lokalizacji

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

Co ze sobą zabrać? (Absolutne minimum!)

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

Co przede wszystkim kupić na miejscu? (Artykuły higieniczne)

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

----------------------------------------------------

Formalności (jakie jeszcze są ważne dokumenty które powinienem tu wpisać?):

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

Transfer pieniędzy

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

Konto bankowe

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

SSN i Green Card

Tak. To sa niezbedne dokumenty. 

Prawo jazdy:

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

 

Ubezpieczenie (jakie?)

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

 

Ubezpieczenie maszyny

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

----------------------------------------------------------------------------

Jaki zawód chcę i mogę wykonywać? Poszukiwane zawody?

To jest bardzo dobre pytanie i na miejscu. Musisz zorientowac sie co Ty lubisz robic i co chcesz w zyciu robic i byc w tym dobrym. W US warto umiec robic cos konkretnego. Wg mnie powinienes sie kierowac bardziej ku inzynierskiej drodze. 

 

Darmowe szkolenia!

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

Gdzie szukać pracy?

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

Jak nie dać się oszukać? (problemy z wypłatą od pracodawcy, co jeszcze?

Skoro jedziesz za 4 lata to nie zawracaj sobie teraz tym glowy,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, Maciej Carlos napisał:

Nie jestem napalonym na USA nastolatkiem, więc to czy zawracam sobie głowę teraz potrzebnie czy niepotrzebnie to moja sprawa, bez obrazy. ;) . Za 4 lata to nie wiem czy będę dalej z moją drugą połówką bo z tym zawsze bywa różnie, dlatego też zakładam opcję GC. Ona jest z Dallas co nie bardzo mi pasuje, a ona także ma inne marzenia. :D 

Skoro chcecie byc razem to jednak warto by wybrac miejsce zamieszkania ktore wam obu bedzie pasowac...

No i co jak sie rozstaniecie, a loterii wizowej juz nie bedzie ( bo ciagle sa projekty zeby ja rozwiazac). Jak wtedy uzyskasz zielona karte? Tyle planowania bedzie na nic. :P

Bez obrazy, ale wedlug mnie bez 100% opcji na wyjazd to tak bez sensu gdybac "A co zrobie, jak..." Ale jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej Carlos napisał:

Nie jestem napalonym na USA nastolatkiem, 

Po Twoich postach to niestety trudno myslec inaczej. Pytanie "Jaki zawód chcę i mogę wykonywać?" centralnie rozwala system...

Proponuje drug dealer, podobo sa dobre zarobki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ilya_ no racja, ale jestem typem człowieka który musi mieć od A do Z wszystko poukładane, bo inaczej czuję chaos dookoła :D

@haneczka019 Loteria lub przypadkowe małżeństwo, jeśli nie wytrwamy w aktualnym związku. W sumie przez ostatnie 2 lata widzieliśmy się 6 razy więc chyba kiepsko.

@kzielu

aktualnie mam doświadczenie zawodowe i kursy jako logistyk, magazynier, ochroniarz z bronią palną, instruktor strzelectwa i handlowiec, jednocześnie jestem instruktorem i szkolę klasy mundurowe i działam w OSP, mam też na koncie własne sprzedane skrypty i programy, więc ciężko mi wybrać pomiędzy IT, logistyką, handlem a pracą z bronią, podczas gdy chciałbym być strażakiem.

Mam 23 lata, nie mam żadnej bliskiej rodziny więc mogę wybierać co chcę w życiu robić, ludzie po 30-stce z żoną i dziećmi nie mogą od tak sobie wszystkiego zmieniać z dnia na dzień, dobrze myślę?

@Roelka Wiem wiem, kiedyś nie było loterii, może znowu nie będzie, ale zawsze znajdą się sposoby na to żeby tam emigrować. Szczególnie jeśli ma się pieniądze. :D Pewna jest tylko śmierć i podatki! A moja kobitka uwielbia śnieg, poznaliśmy się na Śnieżce w zimowej porze, i tak jakoś nam pasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Maciej Carlos said:

ludzie po 30-stce z żoną i dziećmi nie mogą od tak sobie wszystkiego zmieniać z dnia na dzień, dobrze myślę?

Heh, nie ma to jak zaczac dzien od uswiadomienia sobie ze dla z dnia na dzien rosnacej liczby ludzi, bycie po 30-stce z Zona to juz bycie jedna noga w grobie.

@Maciej Carlos odpowiadajac na pytanie: moga. Stare pierniki daja nawet rade spakowac dobytek zycia w dwie walizki i przeniesc sie za ocean. Wiem, ze to moze byc szok, ale nawet takich blisko 40tki znam co tak zrobili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej Carlos napisał:

Mam 23 lata, nie mam żadnej bliskiej rodziny więc mogę wybierać co chcę w życiu robić, ludzie po 30-stce z żoną i dziećmi nie mogą od tak sobie wszystkiego zmieniać z dnia na dzień, dobrze myślę?

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Maciej Carlos napisał:

@Roelka Wiem wiem, kiedyś nie było loterii, może znowu nie będzie, ale zawsze znajdą się sposoby na to żeby tam emigrować. Szczególnie jeśli ma się pieniądze. :D Pewna jest tylko śmierć i podatki! A moja kobitka uwielbia śnieg, poznaliśmy się na Śnieżce w zimowej porze, i tak jakoś nam pasuje. :)

 

No wlasnie nie... Chyba, ze masz tak 50,000$ na inwestycje.

Widzisz, kazdy tutaj chcial ci doradzac dobrze, bo kazdy myslal, ze jedziesz do USA z loterii.. 

A tutaj sie okazuje, ze wyjazd jest w ogole nie pewny no i MOZE dopiero za 4 lata. Czyli takie rzeczy jak ubezpieczenie zdrowotne, sytuacja ekonomiczna czy emigracja w ogole moga totalnie sie zmienic.

Powiedz narzeczonej zeby zajrzala. Milo jej bedzie jak zobaczy, ze juz zakladasz ze zwiazek sie rozpadnie i bedziesz inwestowac w "przypadkowe malzenstwo" dla zielonej karty. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xarthisius napisał:

Tu niestety brakuje 0. 

A racja.

To qualify as an immigrant investor, a foreign national must invest, without borrowing, the following minimum qualifying capital dollar amounts in a qualifying commercial enterprise:

  • $1,000,000 (U.S.); or
  • $500,000 (U.S.) in a high-unemployment or rural area, considered a targeted employment area.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...