Skocz do zawartości

Anulowanie wniosku o zieloną kartę


melokosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdeczne i bardzo proszę o pomoc! Nigdy nie planowałem wylotu do usa na stałe. Chciałem jedynie zwiedzić ten kraj. Niestety z własnej głupoty złożyłem przed chwilą wniosek o zieloną kartę nie wiedząc, że po przyznaniu Zielonej Karty muszę się tam przeprowadzić (a tego nie chcę!) oraz, że prawdopodobnie nigdy nie dostanę wizy turystycznej, przez fakt złożenia tego wniosku...

 

Pytanie moje brzmi: Czy da się jakoś anulować złożony dzisiaj wniosek? A jeśli nie, to czy powtórne zgłoszenie (które de facto eliminuje mnie z loterii) jest dobrym sposobem na anulowanie wniosku? (czy zostanie w bazie danych, że byłem w loterii?)

Bardzo serdecznie dziękuję. Nie wybaczyłbym sobie gdybym przez własną głupotę pod wpływem chwili przekreślił swoją szansę na spełnienie marzeń i zobaczenie USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio czy trolujesz? Kto Ci takich głupot nagadał? Wniosek o GC nie ma wpływu na wize turystyczną. Ponadto nawet jak się zakwalifikujesz do procesu wcale nie musisz składać DS-260 co jest równoważne z rezygnacją. Od momentu wylosowania jeszcze długa droga do GC. Nic nie MUSISZ.

 

Odpowiadając na pytanie złożonego wniosku nie da się anulować. Nawet gdyby się dał to po co skoro konsekwencji nie ma żadnych. Jedyny słuszny powód to dobroduszność, żeby nie zajmować miejsc tym którzy faktycznie chcą wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiedzę czerpię z kilku różnych artykułów m.in. z tego http://dziennikzwiazkowy.com/polecamy/rusza-loteria-wizowa-przeczytaj-zanim-wysliesz-zgloszenie/

"
Udział w loterii może także uniemożliwić w przyszłości uzyskanie jakiejkolwiek nieimigracyjnej wizy uprawniającej do wjazdu do USA, np. wizy turystycznej czy studenckiej. Z założenia bowiem,tego rodzaju wizy wydawane są osobom, które przekonają amerykańskich konsulów, że do Stanów Zjednoczonych wybierają się na krótki czas i nie maja zamiaru osiedlić się za oceanem na dłużej. Samo zgłoszenie do udziału w loterii jest jednak jednoznaczne z chęcią zamieszkania w USA na stałe. Informacja o złożeniu takiej aplikacji pozostaje w systemie Departamentu Stanu, a konsul rozpatrujący podanie wizowe ma do niej dostęp. Dla amerykańskich dyplomatów to sygnał, że aplikant chce po prostu wjechać do USA i pozostać tam na dłużej. W praktyce może to oznacza odmowę otrzymania jakiejkolwiek wizy. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, melokosia napisał:

Witam. Wiedzę czerpię z kilku różnych artykułów m.in. z tego http://dziennikzwiazkowy.com/polecamy/rusza-loteria-wizowa-przeczytaj-zanim-wysliesz-zgloszenie/

"
Udział w loterii może także uniemożliwić w przyszłości uzyskanie jakiejkolwiek nieimigracyjnej wizy uprawniającej do wjazdu do USA, np. wizy turystycznej czy studenckiej. Z założenia bowiem,tego rodzaju wizy wydawane są osobom, które przekonają amerykańskich konsulów, że do Stanów Zjednoczonych wybierają się na krótki czas i nie maja zamiaru osiedlić się za oceanem na dłużej. Samo zgłoszenie do udziału w loterii jest jednak jednoznaczne z chęcią zamieszkania w USA na stałe. Informacja o złożeniu takiej aplikacji pozostaje w systemie Departamentu Stanu, a konsul rozpatrujący podanie wizowe ma do niej dostęp. Dla amerykańskich dyplomatów to sygnał, że aplikant chce po prostu wjechać do USA i pozostać tam na dłużej. W praktyce może to oznacza odmowę otrzymania jakiejkolwiek wizy. "

Bzdura ogolnie rzecz biorac. Nie zawracaj sobie tym glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...