Skocz do zawartości

wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Tak,  uważam nadal że US to kraj tolerancji w porównaniu z Polska. Spróbuj otwarcie być gejem w Polsce i w US i zobaczysz różnice od razu. I nie mylmy tu tolerancji z aprobatą. A twoja "tolerancja na pokaz" to często jest zwyczajna kultura osobista której u nas bardzo brakuje. 

Co do TV - myślisz ze jak nie będę oglądać TVPiS to dzięki temu zniknie problem rasizmu w Polsce? Ciekawe podejście. Nie wiem czy słyszałeś/łaś o ostatnim przypadku pobicia 14letniej dziewczyny w drodze ze szkoły do domu za to ze była Turczynką - normalka ostatnio w PL, nikt nie reaguje...

A parytety - jakkolwiek nieidealne - są jedynym sposobem by coś zmienić i dać tym dyskryminowanym przez tyle lat mniejszością jakąś szanse. I mowię to obserwując latami jak idiotycznie sztucznie narzucony "diversity target" wpływa na faktyczne staffing decisions w korporacji w której pracuje (amerykańskiej zresztą).

Heh - nie chodzi mi o TVP ale o inne, konkurencyjne stacje telewizyjne :) 

Odnośnie przypadku "pobicia" dziewczyny w Warszawie - tak słyszałem, tak jak słyszałem o pobiciu dwóch Polaków przez 5 pijanych Ukraińców, tak jak słyszałem o pobiciu 13 latka przez innych 13 latków, tak jak słyszałem o milionie innych spraw, których nikt nie nagłaśniał ponieważ osoba, będąca podmiotem wiadomości nie miała innego odcienia skóry, więc nie można było na tym zbić kapitału i wykazać, że Polacy to "naród zawistnych rasistów". Swoją drogą ciekawa historia ze zdarzeniem, które poruszyłaś - ale oczywiście - dzięki pewnym mediom - ferujemy wyroki przed zakończeniem postępowania (a tymczasem okazuje się, że jest więcej pytań niż odpowiedzi). A teraz rozejrzyj się po swoim otoczeniu i powiedz z ręką na sercu, że otaczają Cię sami rasiści... no właśnie.

10 minut temu, katlia napisał:

LOL... napisane jak bialy facet! Kobiety w Polsce nie maja dostepu do opieki lekarskiej ktora w USA jest uwazana na porzadku dziennym. Taka to tolerancja. Mniejszosci rasowe odczuwaja szokujace traktowanie w Polsce, nawet w wielkiej Warszawie. Wiem cos o tym, mam Afrykanczyka w rodzinie polskiej i do dzisiejszego dnia (on mieszka w Warszawie dobre 12 lat) ma sasiadow ktorzy nie wejda z nim do windy w bloku na Mokotowie. Jego zona przynajmniej raz na tydzien slyszy komentarze typu "bialego nie mogla sobie znalezc." Moj maz prowadzi firme gdzie wysyla wolonariuszy na prace w calym swiecie, w tym do Polski. Po kilku bardzo nieprzyjemnych doswiadczeniach, nie wysyla do kraju zadnych wolontariuszy ktorzy nie sa biali. 

 Napisała to lewicująca feministka :). A teraz konkrety - ktoś komukolwiek odmówił opieki zdrowotnej w Polsce? O czym Ty piszesz? Masz opiekę medyczną zagwarantowaną w USA? Z tego co wiem to bez wykupionego ubezpieczenia - nie bardzo :) a w Polsce - masz dostęp do świadczeń medycznych w ramach NFZ, a jeśli masz prywatne ubezpieczenie medyczne - to do tych, które objęte są Twoim pakietem.

Opowiadasz historie z mchu i paproci - mam znajomych o różnych odcieniach i kolorach skóry, mieszkających właśnie w Warszawie i ŻADNA osoba, nigdy nie skarżyła się na jakiekolwiek przejawy rasizmu i tak, są wśród nich małżeństwa międzynarodowe. I nikt nie robi z tego problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, maciopa napisał:

A teraz konkrety - ktoś komukolwiek odmówił opieki zdrowotnej w Polsce? O czym Ty piszesz?

 

LOL... tak, pisze naprzyklad o contraceptives, o aborcji. To nie dotyczy tylko kobiet, btw. Sterelizacja mezszyzn w USA jest na porzadku dziennym, w Polsce nielegalna.

1 minutę temu, maciopa napisał:

Napisała to lewicująca feministka :).

... Myslaca jak bialy facet, niestety. Propaganda robi swoje...

 

4 minuty temu, maciopa napisał:

Masz opiekę medyczną zagwarantowaną w USA? Z tego co wiem to bez wykupionego ubezpieczenia - nie bardzo :) 

 

Z tym mozna sie polemizowac bo moj najblizszy Planned Parenthood akurat da mi opieke -- za darmo jezeli mnie nie stac -- ktorej trzeba szukac na czarnym rynku w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, katlia napisał:

Moj maz prowadzi firme ktora wysyla wolonariuszy na prace w calym swiecie, w tym do Polski. Po kilku bardzo nieprzyjemnych doswiadczeniach, nie wysyla do kraju zadnych wolontariuszy ktorzy nie sa biali. Dodam, na Lonely Planet, jednej z najwiekszych stron internetowych dla (przewaznie mlodych) podroznikow, toczyla sie dluzsza dyskusja na temat, czy bedac POC (person of color) jest bezpiecznie w Polsce. Opinia generalna -- nie :(

 

Informacja nie znajdująca odzwierciedlenia w rzeczywistości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, katlia napisał:

LOL... tak, pisze naprzyklad o contraceptives, o aborcji. To nie dotyczy tylko kobiet, btw. Sterelizacja mezszyzn w USA jest na porzadku dziennym, w Polsce nielegalna.

Z tym mozna sie polemizowac bo moj najblizszy Planned Parenthood akurat da mi opieke -- za darmo jezeli mnie nie stac -- ktorej trzeba szukac na czarnym rynku w Polsce.

Znowu rozmijasz się z prawdą nt dostępu do opieki medycznej w zakresie środków antykoncepcyjnych w Polsce - każda kobieta ma pełne prawo z nich korzystać.

Minęłaś się też z prawdą nt. "sterylizacji" mężczyzn (co to w ogóle za określenie - sterylizacja?? - oddaje chyba Twój punkt widzenia na sprawy mężczyzna - kobieta) - w PL, jeśli ktoś chce może dokonać wazektomii bez problemu.

Tematu aborcji nie poruszam i radzę na niego nie wchodzić ponieważ jest to indywidualna sprawa światopoglądowa wypowiadającej się osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Tak ja to wszystko rozumiem, nie twierdz że nie mają ku temu powodów - może zbyt dosadnie sie wyraziłam, zaraz wyjdę na rasistke :o 

Chodzilo mi tylko o to, że obie strony musza pracować na to żeby sie zasymilować. I obie strony pracują na ten rasizm i biała i czarna niestety...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, maciopa said:

Znowu rozmijasz się z prawdą nt dostępu do opieki medycznej w zakresie środków antykoncepcyjnych w Polsce - każda kobieta ma pełne prawo z nich korzystać.

Tematu aborcji nie poruszam i radzę na niego nie wchodzić ponieważ jest to indywidualna sprawa światopoglądowa wypowiadającej się osoby.

Temat aborcji faktycznie lepiej zostawmy, ale za to czytając jaki to w Polsce mamy powszechny dostęp do służby zdrowia to się ubawiłam! W teorii tak a w praktyce spróbuj się dostać do lekarza specjalisty na NFZ - do niektórych są zapisy na pare lat w przód, to jakaś farsa.. a operacje?? Na zoperowania jaskry polski pacjent czeka 3-5 lat! W międzyczasie juz zdąży oślepnąć wiec ma wybór - operować sie prywatnie albo jechać do Czech (również dopłacając). To jest ta powszechna opieka? To jest totalna hipokryzja... w USA przynajmniej masz za co płacisz. O warunkach w jakich rodzą kobiety w polskich szpitalach nie chce się nawet wypowiadać bo szkoda slow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciopa napisał:

Znowu rozmijasz się z prawdą nt dostępu do opieki medycznej w zakresie środków antykoncepcyjnych w Polsce - każda kobieta ma pełne prawo z nich korzystać.

Ale ubaw... Polska jako kraj z latwym dostepem do srodkow antykoncepcyjnych i podobnym im przebiegow. Dream on. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MeganMarkle napisał:

Temat aborcji faktycznie lepiej zostawmy, ale za to czytając jaki to w Polsce mamy powszechny dostęp do służby zdrowia to się ubawiłam! W teorii tak a w praktyce spróbuj się dostać do lekarza specjalisty na NFZ - do niektórych są zapisy na pare lat w przód, to jakaś farsa.. a operacje?? Na zoperowania jaskry polski pacjent czeka 3-5 lat! W międzyczasie juz zdąży oślepnąć wiec ma wybór - operować sie prywatnie albo jechać do Czech (również dopłacając). To jest ta powszechna opieka? To jest totalna hipokryzja... w USA przynajmniej masz za co płacisz. O warunkach w jakich rodzą kobiety w polskich szpitalach nie chce się nawet wypowiadać bo szkoda slow..

Ok... czyli tak - jak w PL opłacasz dla swojej rodziny prywatne ubezpieczenie medyczne - masz dostęp do specjalisty od ręki, jak nie - masz teoretyczny dostęp w zakresie NFZ (bo to dokładnie napisałem - w ramach NFZ), ale w ostrym przypadku masz szansę na przyjęcie przed "kolejką". W USA - opłacasz prywatne ubezpieczenie medyczne - masz dostęp do lekarzy w zakresie posiadanego abonamentu (tutaj różnic pomiędzy PL a USA nie ma), jak nie opłacasz ... (i tu jest różnica). Odnośnie dostępu do specjalistów w krajach z powszechną opieką zdrowotną polecam fora jej poświęcone w UK czy Kanadzie :) 

edit: Canadians are waiting longer for surgery than they have in more than 20 years, according to a new study by the Fraser Institute

“Excessively long wait times remain a defining characteristic of Canada’s health-care system, but this year is the longest we’ve ever seen and that should trouble all Canadians,” Bacchus Barua, senior economist at the institute, said."

 

Temat porodów w PL - hmm a czego tu brakuje?? Moje dzieciaki rodziły się w PL i moja gorsza połówka nie narzekała na opiekę. Ba - nawet bym stwierdził, że byli nadgorliwi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, katlia napisał:

Ale ubaw... Polska jako kraj z latwym dostepem do srodkow antykoncepcyjnych i podobnym im przebiegow. Dream on. 

Jednym słowem - coś gdzieś usłyszałaś, ktoś CI coś powiedział - więc na zasadzie "nie znam się ale to Internet więc się wypowiem" - więc napisałaś. W tym wypadku również rozminęłąś się z rzeczywistością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...