Skocz do zawartości

Świeże gęsi


Xarthisius

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Xarthisius napisał:

Czy orientuje sie ktos, czy (i gdzie) w Illinois albo w Indianie, mozna o tej porze roku gdzies dostac swieze gesi?

 

U mojego rzeźnika http://www.carnivoreoakpark.com/ Ale trzeba zamówić i licz się z kosztami. W zeszłym roku z ciekawości zapytałam o gęś i jesli dobrze pamiętam cena oscylowała w granicach 200 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, KrysiaK said:

Whetstone Valley Young Goose to jest i nawet u mnie w malej miescinie. Mozna je tez zamowic prosto od producenta. Problem z nimi polega na tym, ze one sa mrozone od zeszlych Swiat, bo to jak tluka gesi to celuja ze sprzedaza w Boze Narodzenie. Na swieze jeszcze troche za wczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xarthisius napisał:

Czy orientuje sie ktos, czy (i gdzie) w Illinois albo w Indianie, mozna o tej porze roku gdzies dostac swieze gesi?

U Was pewnie tak jak i u nas migrują gesi kanadyjskie w kierunku południowym.  Wystarczy zrobić przyczajkę gdy przysiada na jakiejś łączce  żeby poszukać trawy. Świeżutkie, nietłuste, niestety oskubać i wypatroszyć trzeba.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, andyopole said:

U Was pewnie tak jak i u nas migrują gesi kanadyjskie w kierunku południowym.  Wystarczy zrobić przyczajkę gdy przysiada na jakiejś łączce  żeby poszukać trawy. Świeżutkie, nietłuste, niestety oskubać i wypatroszyć trzeba.:D

Sa. Cale stada. Ale o ile umiem ges luzowac, to jeszcze nie nabylem umiejetnosci skubania i patroszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andyopole napisał:

U Was pewnie tak jak i u nas migrują gesi kanadyjskie w kierunku południowym.  Wystarczy zrobić przyczajkę gdy przysiada na jakiejś łączce  żeby poszukać trawy. Świeżutkie, nietłuste, niestety oskubać i wypatroszyć trzeba.:D

Ja sie chcialem ich pozbyc bo mi za przeproszeniem sraja na drivewayu ale sa pod ochrona.... Wiec pozbywam sie strzelajac do nich z bb guna, pomaga na jakis czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 hours ago, BartekWSH said:

Od amiszow mozesz kupic w Indianie, slyszalem rowniez ze w Wisconsin mozna kupic, jezeli Ci tak bardzo zalezy to popytam znajomych.

W tym roku to i tak juz skrewilem. Miala byc ges na 11.11, ale zabraklo czasu. Prosciej chyba bedzie przesunac nasza tradycje. Okazalo sie ze mam farme, ktora trudni sie hodowla kaczek, gesi i indykow 30m od domu. Po swiezo bite gesi mozna sie zglaszac od poczatku grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...