Skocz do zawartości

Leczenie w Stanach


Iskiereczka1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam takie pytanie.Mieszkam w Polsce.OD 17 lat choruję na raka złośliwego i mam rozpocząć program kliniczny w Stanach. Niestety jak się okazuje,nie będę stacjonować w szpitalu. Stąd moje pytanie jak to wygląda z pobytem w Minessocie? Doktor coś napomknął o mieszkaniu w Polonii? Czy ktoś może mi przybliżyć temat? Jak to si.ę odbywa? Jak to si.e w ogóle załatwia? Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i chyba sama muszę się z tym uporać dlatego postanowiłam napisać na forum. Jak to jest z opłatami i w ogóle jak to załatwić??? Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Pozdrawiam Marta z Gdańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Iskiereczka1987 napisał:

Witam serdecznie. Mam takie pytanie.Mieszkam w Polsce.OD 17 lat choruję na raka złośliwego i mam rozpocząć program kliniczny w Stanach. Niestety jak się okazuje,nie będę stacjonować w szpitalu. Stąd moje pytanie jak to wygląda z pobytem w Minessocie? Doktor coś napomknął o mieszkaniu w Polonii? Czy ktoś może mi przybliżyć temat? Jak to si.ę odbywa? Jak to si.e w ogóle załatwia? Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i chyba sama muszę się z tym uporać dlatego postanowiłam napisać na forum. Jak to jest z opłatami i w ogóle jak to załatwić??? Będę wdzięczna za odpowiedź. 

Pozdrawiam Marta z Gdańska

Podejzewam ze to jest wylacznie Twoj problem w tym momencie - musisz cos po prostu wynajac i za to zaplacic - co nie bedzie proste jezeli sie przyjezdza na leczenie. Inna opcja to extended stay hotel - ale dosc kosztowna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Iskiereczka1987 napisał:

 Doktor coś napomknął o mieszkaniu w Polonii? 

Sadze, ze doktor sugeruje ze jakies polonijne organizacje ci z tym pomoga. Wrzucilam do Google "polish organizations in minnesota" i tam bylo kilka. Ja bym po prostu sie do nich zwrocila mejlowo, wytlumaczyla sytuacje i poprosila o pomoc/sugestie. 

 

1 godzinę temu, Iskiereczka1987 napisał:

jak to jest z opłatami i w ogóle jak to załatwić???

 

Temat rzeka i nie bardzo mozemy pomoc nie znajac szczegolow twojego ubezpieczenia, umowy z lekarzem/szpitalem itp. Leczenie w Stanach ciezkiej choroby moze byc  zwiazane z ogromnymi kosztami nawet kiedy ma sie ubezpieczenie. A sytuacja kogos z poza kraju, nie majacego tutejszego ubezpieczenia bedzie jeszcze bardziej skomplikowana. To jest raczej rozmowa miedzy pacjentem a lekarzem i szpitalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze katlia, lekarzowi prawdopodobnie chodziło o to, aby zwrócić się o pomoc do organizacji polonijnych.  Osoby w takich grupach charytatywnie mogą pomóc w poszukiwaniach noclegów, tłumaczeniach, mogą pomóc  w przemieszczaniu się, organizacji środków pieniężnych na leczenie i innych sprawach. Zamieszczam linki na FB  do grup które ja znam, tylko chyba te grupy działają na terenie Nowego Jorku. Warto jednak do nich napisać, proszę dołączyć do tych grup,  być może będzie tam ktoś z Minnesoty albo chociaż podpowie do kogo zwrócić się o pomoc. W USA też przy niektórych klinikach  funkcjonuje Ronald McDonald House Charities ( nie wiem tylko czy przy klinikach pediatrycznych czy dla dorosłych też ).  Noclegi dla pacjentów i ich rodzin  są tam tańsze, ale też często brakuje miejsc. Proszę napisać maila do kliniki w ktorej będzie program z zapytaniem czy przy szpitalu nie funkcjonuje jakich hotel dla pacjentów i ich rodzin. 
 

Jeżeli chodzi o noclegi, jedzenie, przeloty, przejazdy i inne, to niestety środki na to trzeba się samemu zatroszczyć. W Polsce bardzo pomagają w finansowaniu chociaż części tych kosztów  fundacje. Na tych grupach poniżej są też organizowane różnego rodzaju licytacje, wyprzedaże garażowe i rożne inne imprezy z których dochód przeznaczany jest na leczenie konkretnych osób w USA. 

https://web.facebook.com/groups/PolishParentsPomagaja/

https://web.facebook.com/polishgiftoflife/

https://web.facebook.com/groups/auction4kacper/

https://web.facebook.com/groups/pomostpomocy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chyba ze dwa miesiace temu wlasnie poszukiwano kwatery wsrod Polonii dla kogos, kto przylatywal tu na leczenie. Nawet sie zglosilem ale mieszkam ciut za daleko od tego szpitala. Nie wiem jaki byl final sprawy ale sadze ze zakonczyla sie pozytywnie bo taki temat juz tu przerabialismy kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...