Skocz do zawartości

jak śledzić przesyłkę z Polski do USA


Natali Sh

Rekomendowane odpowiedzi

A ja śledziłam paczkę poza terytorium Polski. Mama wysłała listem poleconym (co prawda szła 5tyg ale chyba ze względu na pogodę), to prawda ze długo nie było zadnego update ale po jakimś czasie na stronie usps pokazał mi sie komunikat ze paczka jest na cle w nyc i potem normalnie śledziłam aż do dostarczenia za pomocą numeru trackingu międzynarodowego podanego na stronie poczty polskiej. Paczka doszła w tym miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A ja śledziłam paczkę poza terytorium Polski. Mama wysłała listem poleconym (co prawda szła 5tyg ale chyba ze względu na pogodę), to prawda ze długo nie było zadnego update ale po jakimś czasie na stronie usps pokazał mi sie komunikat ze paczka jest na cle w nyc i potem normalnie śledziłam aż do dostarczenia za pomocą numeru trackingu międzynarodowego podanego na stronie poczty polskiej. Paczka doszła w tym miesiącu.
Ale paczkę czy list polecony? To są dwie różne przesyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslalem paczke Priority, Flat Rate drugiego stycznia do Lomianek pod WAWa. Dotarla wczoraj! USPS Tracking obserwuje do konca ale sa w nim dziury. Jest info ze 8 stycznia wyszla z Franfurtu/M a potem jeszcze raz ze opuscila Frankfurt/M 14 stycznia. Potem nie wiadomo gdzie sie bujala az do scanu z poczty docelowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zuza007 napisał:

Wysłałam list polecony priorytetowy. Mialam miec mozliwosc śledzenia przesyłki. Owszem, ale tylko do momentu opuszczenia przez nia Polski. Zadzwoniłam na infolinie i dowiedziałam sie, ze ca dwa lata temu USA wycofało sie z mozliwosci śledzenia polskich listów poleconych na swoim terytorium. Slabo...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cee napisał:
6 godzin temu, Patipitts napisał:
A ja śledziłam paczkę poza terytorium Polski. Mama wysłała listem poleconym (co prawda szła 5tyg ale chyba ze względu na pogodę), to prawda ze długo nie było zadnego update ale po jakimś czasie na stronie usps pokazał mi sie komunikat ze paczka jest na cle w nyc i potem normalnie śledziłam aż do dostarczenia za pomocą numeru trackingu międzynarodowego podanego na stronie poczty polskiej. Paczka doszła w tym miesiącu.

Ale paczkę czy list polecony? To są dwie różne przesyłki.

Mama wysłała listem poleconym. Była to paczka wysłana listem poleconym (czyt. Zawartością nie był list tylko cos większego ale było nadane jako list polecony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada. Nic nie wysyłajcie do USA "poleconym", to bardzo wydłuża czas przesyłki. Na każdym etapie musi być przekazana i pisemnie potwierdzona.  Paczka dojdzie i tak a zawartość jak ma zginąć to i tak zginie. W USA praktycznie nic nie wysyła się poleconym, nawet wezwań do sądu czy na Policję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek wysłanie priorytetem w stosunku do zwykłego listu powoduje skrócenie czasu - priorytet idzie do nas standardowo 2 tygodnie, zwykły szedł nawet i 5 miesięcy. Co więcej listy są sortowane automatycznie i jakiekolwiek odstępstwo od kolejności pól w adresie dostrzegliśmy powoduje znaczące wydłużenie dostarczenia listu. Przypominam w USA to powinno być następująco:
IMIE NAZWISKO
NR_DOMU ULICA (ew APT)
MIASTO SKRÓT_STANU, KOD_POCZTOWY

Co więcej jak nie będziecie drukować liter to piszcie samymi dużymi literkami - pisanie pismem "pisanym" nazywanym tu kursywą też proces dostarczenia listu znacząco wydłuża. Po prostu "polska" kusrsywa jest inna niż "amerykańska" i ludzie nie potrafią tu "polskiej" kursywy przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest założyć sobie konto na stronie USPS i za jego pomocą drukować nalepki, płacąc jednocześnie karta online. Odpada stanie w kolejkach na poczcie. Później, taka paczkę czy list wrzuca się gdzieś do skrzynki, daje pierwszemu spotkanemu listonoszowi albo w zatłoczonej poczcie omija z dumą kolejkę, kładzie paczkę na desku mówi how are yoy, Pani odpowiada hallo i procedura zakonczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, andyopole napisał:

Najprościej jest założyć sobie konto na stronie USPS i za jego pomocą drukować nalepki, płacąc jednocześnie karta online. Odpada stanie w kolejkach na poczcie. Później, taka paczkę czy list wrzuca się gdzieś do skrzynki, daje pierwszemu spotkanemu listonoszowi albo w zatłoczonej poczcie omija z dumą kolejkę, kładzie paczkę na desku mówi how are yoy, Pani odpowiada hallo i procedura zakonczona.

Ale to akurat w przeciwnym kierunku, niż ten dyskutowany w wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama wysłała listem poleconym. Była to paczka wysłana listem poleconym (czyt. Zawartością nie był list tylko cos większego ale było nadane jako list polecony)
OK rozumiem. Chodziło mi właśnie o doprecyzowanie, bo raz piszesz listem a raz paczka. Każde pudełko do 2kg niedużych rozmiarów można wysłać pocztą polską jako list.
Widocznie jakiś wyjątek Bo jak piszę koleżanka wyżej USPS nie update uje listów poleconych od jakiegoś czasu. Ostatnio mama wysyłała listem poleconym okulary do siostry i śledzenie jest możliwe tylko do momentu wyjścia przesyłki z Polski. Wcześniej było możliwe na stronie poczty amerykańskiej sprawdzenie każdego kroku takiej przesyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...