Skocz do zawartości

Podroze nielegalnych po US


jolis@o2.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,czy podrozowanie po US nielegalnych emigrantow stalo sie bardziej niebezpieczne (zatrzymanie przez slozby emigracyjne) od czasu wyboru Trump'a na prezydenta ?

Moje znajome od dziesieciu lat przebywaja nielegalnie w CT podrozowaly po Stanach kazdego roku samolotami , wynajetymi samochodami na paszport i polskie prawo jazdy bez problemow. Teraz "chodza sluchy" ze moze to byc bardziej niebezpieczne.

Boja sie leciec na nastepne wakacje na Hawaje . Czy maja sie czego obawiac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróżując po Stanach w okolicach granicy z Meksykiem można spodziewać się kontroli paszportowej. Spotkało to mnie osobiście podczas zwiedzania Big Bend NP w zachodnim Teksasie. W drodze powrotnej zostaliśmy zatrzymani przez służby, przeszliśmy pełną kontrolę paszportową. W tamtej okolicy jest też instytut naukowy i moi współpracownicyz Europy  podróżujący tam  również wiele razy byli zatrzymywani do kontroli paszportowej. Edit: było to w czasach i trumpowych, i przed Trumpem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jolis@o2.pl napisał:

Witam ,czy podrozowanie po US nielegalnych emigrantow stalo sie bardziej niebezpieczne (zatrzymanie przez slozby emigracyjne) od czasu wyboru Trump'a na prezydenta ?

Moje znajome od dziesieciu lat przebywaja nielegalnie w CT podrozowaly po Stanach kazdego roku samolotami , wynajetymi samochodami na paszport i polskie prawo jazdy bez problemow. Teraz "chodza sluchy" ze moze to byc bardziej niebezpieczne.

Boja sie leciec na nastepne wakacje na Hawaje . Czy maja sie czego obawiac ?

Będąc w ich sytuacji, nie należy opuszczać kontynentalnych USA, bo można już nie wrócić. Lepiej tez trzymać się z daleka od płn i płd granicy kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, jolis@o2.pl said:

Witam ,czy podrozowanie po US nielegalnych emigrantow stalo sie bardziej niebezpieczne (zatrzymanie przez slozby emigracyjne) od czasu wyboru Trump'a na prezydenta ?

Moje znajome od dziesieciu lat przebywaja nielegalnie w CT podrozowaly po Stanach kazdego roku samolotami , wynajetymi samochodami na paszport i polskie prawo jazdy bez problemow. Teraz "chodza sluchy" ze moze to byc bardziej niebezpieczne.

Boja sie leciec na nastepne wakacje na Hawaje . Czy maja sie czego obawiac ?

Mój sąsiad ostatnio leciał do Denver. Jest on Niemcem i pracuje tu na wizie L1. Przy kontroli dokumentów w Los Angeles pokazał paszport. W tym paszporcie nie miał wizy (ma ją w drugim paszporcie - generalnie ma dwa paszporty). Po wylądowaniu w Denver czekało na niego dwóch oficerów przy gate i poprosili go o dokumenty potwierdzające jego legalność pobytu w USA - miał pokazać I-94 (wydrukowane lub elektronicznie miał się przy nich zalogować) oraz paszport z wizą. Nie wiem czy był przez przypadek złapany - nie sądzę. Może z tymi "chodzącymi słuchami" coś jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mcpear said:

Mój sąsiad ostatnio leciał do Denver. Jest on Niemcem i pracuje tu na wizie L1. Przy kontroli dokumentów w Los Angeles pokazał paszport. W tym paszporcie nie miał wizy (ma ją w drugim paszporcie - generalnie ma dwa paszporty). Po wylądowaniu w Denver czekało na niego dwóch oficerów przy gate i poprosili go o dokumenty potwierdzające jego legalność pobytu w USA - miał pokazać I-94 (wydrukowane lub elektronicznie miał się przy nich zalogować) oraz paszport z wizą. Nie wiem czy był przez przypadek złapany - nie sądzę. Może z tymi "chodzącymi słuchami" coś jest

Teraz to mnie zestresowales. Ostatnie 2 podroze sluzbowe odbylem bez I797, bo mi sie nie chcialo dygac po oryginal do biura. Przed nastepna sie chyba jednak przejde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Xarthisius said:

Teraz to mnie zestresowales. Ostatnie 2 podroze sluzbowe odbylem bez I797, bo mi sie nie chcialo dygac po oryginal do biura. Przed nastepna sie chyba jednak przejde...

Zagraniczne? Mnie jak przekraczałem chyba z 15 razy granicę na L1 tylko raz o to zapytali. Na krajowe chyba nie musisz wozić. I-94 to wszystko co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, mcpear said:

Zagraniczne? Mnie jak przekraczałem chyba z 15 razy granicę na L1 tylko raz o to zapytali. Na krajowe chyba nie musisz wozić. I-94 to wszystko co trzeba.

Domestic, ale mowisz ze Kolega lecial z LA do Denver. W teorii to musze chyba zawsze miec wszystko przy sobie: i-94, 2 paszporty, i797 i zaswiadczenie od proboszcza o ostatniej spowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...