Skocz do zawartości

Wymagania do przedszkoli (preschool)


pgorski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

za mniej niż miesiąc wyjeżdżam z rodziną na 4 miesiące do Davis i rozglądałem się za przedszkolami (preschool). Mam pytania odnośnie formalnych wymagań. Wiele przedszkoli nie mówi wprost, co jest potrzebne. Od jednego dostałem (mam nadzieję) dokładną informację:

Cytuj

Birth record

Immunization record

                4 DTaP

                3 Polio

                3 Hep B

                1 MMR

                1 Varicella

                1 Hib

Results of Tuberculosis test (TB) with dates (date placed and date read)

Proof of income (letter regarding visiting scholar)

Proof of residence (Lease or rental agreement)

(Inne przedszkola (preschool) wymagają jeszcze wizyty u lekarza i wypełnienia dokumentu physician's report.  )

 

Mam pytanie: Kto w Polsce może napisać immunization record, żeby karta szczepień została zaakcpetowana?

 

Dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, pgorski said:

Witajcie,

za mniej niż miesiąc wyjeżdżam z rodziną na 4 miesiące do Davis i rozglądałem się za przedszkolami (preschool). Mam pytania odnośnie formalnych wymagań. Wiele przedszkoli nie mówi wprost, co jest potrzebne. Od jednego dostałem (mam nadzieję) dokładną informację:

(Inne przedszkola (preschool) wymagają jeszcze wizyty u lekarza i wypełnienia dokumentu physician's report.  )

 

Mam pytanie: Kto w Polsce może napisać immunization record, żeby karta szczepień została zaakcpetowana?

 

Dzięki za pomoc!

 

Ja akurat wyjeżdżam z loterii z małym dzieckiem i dostałam vactination records po angielsku w pakiecie od lekarza ambasady, przy robieniu obowiązkowych do wizy badań... Tobie tez na pewno bez problemu to wystawi na podstawie karty szczepień, tyle ze niemało za wizytę skasuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie jak masz polską kartę szczepień to ona działa - ważne, aby było nazwisko dziecka i nazwy szczepionek (albo skróty) które oni mogą łatwo zidentyfikować. Jak moje dzieci były przyjmowane, to skserowali kartę szczepień i poprosil abym na ksero oznaczył szczepionki które sa przez nich wymagane. Generalnie pamiętam moje dzieci miały TAP a nie TADP to musiały w ciągu dwóch tygodni się "doszczepić". Można przyjechać więc do USA z polską kartą szczepień i nie ma problemu z jej honorowaniem. Moje dzieci nie musiały mieć testu na TB - robiliśmy go przy okazji formy i693 przy składaniu wniosku o GC. Ani high school, ani preschool, ani elementary school w naszym dystrykcie nie wymagały testów gruźlicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A gdzie znajdę wymogi do szkoły podstawowej dla 8 latki? Posiłki Kalendarz różni się od Amerykańskiego i w Californi widzę jeszcze pneumo, meningo, ospe, które u nas w Polsce nie są wymagane... Pytanie czy jest ich więcej wymaganych bo ospe doszczepimy jeżeli będzie trzeba.. U nas Mmr będzie już 2, a reszta jak wyżej 

                4 DTaP

                3 Polio

                3 Hep B

                1 MMR

                1 Varicella bez tej ospy póki co.. 

                1 Hib

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalifornia w szkołach wymaga 10 szczepień. W przedszkolach to trochę może zależeć od właściciela ale ogólnie zapewne te same będą wymagane. Tu masz ich listę: http://sped-capousd-ca.schoolloop.com/file/1500707994818/1500707824736/37195933065847370921518718440398.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...