Skocz do zawartości

Zwiedzanie Wschodniego Wybrzeża USA


mati1897

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni!

Na przełomie kwietnia i maja (w sumie 3,5 tygodnia) będziemy mieli przyjemność zwiedzać wschodnie wybrzeże USA. Lądujemy w NY, gdzie zamierzamy spędzić 4 dni (nocleg na Brooklynie). Później wsiadamy w busa i pędzimy do Filadelfii na popołudnie i spanie, a następnego dnia bierzemy samochód i mkniemy do Six Flags. Następnie znów podróż busem, tym razem do Waszyngtonu, skąd - po zwiedzaniu - udamy się samolotem z Baltimore gdzieś na Florydę (prawdopodobnie wylądujemy w Fort Lauderdale). Tam zamierzamy wynająć samochód i zrobić objazdówę po całym półwyspie - taką pętlę z checkpointami na pewno w Miami, Key West, Tampie z finiszem w Lauderdale, żeby uniknąć dodatkowej opłaty. Stamtąd chcemy wziąć samolot i dostać się do Bostonu, a stamtąd na Niagarę, z której wrócimy do NY, a dalej do domku :)

I teraz garstka pytań:

  • zwiedzanie Nowego Jorku mamy w miarę obcykane, ale jeśli ktoś zna jakieś niepopularne miejsca, o których mało się słyszy, a które warto odwiedzić, to będę wdzięczny,
  • wyczytałem, że Filadelfia nie jest raczej łakomym kąskiem dla zwiedzających, a w Waszyngtonie wszystko znajduje się relatywnie w jednym miejscu, więc tutaj raczej też jest prosta sprawa,
  • Fort Lauderdale dlatego, że po prostu były najtańsze bilety w tamtej okolicy z DC (a ceny są wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będziemy mieli ze sobą dwie duże walizy). Pytanie: co na Florydzie jest takim koniecznym punktem podróży? Interesuje nas Cape Canaveral, Miami, Key West - to na pewno. Żona chce popluskać się w zatoce meksykańskiej, bo podobno warto. Co jeszcze jest godne uwagi w tamtym rejonie? Początkowo myśleliśmy o pętli zahaczającej o Pensacolę, ale odpuściliśmy, bo boimy się, że nie starczy czasu. Cała objazdówka powinna nam się zająć w okolicy 7-10 dni,
  • Pytanie za 100 punktów! Jak najsprytniej pokonać trasę z Bostonu do NYC przez Niaqarę? :D Myśleliśmy o jakiejś wycieczce z TakeTours itp. W ten sposób zminimalizowalibyśmy koszty, ale niestety - Tours4Fun oferuje taką wycieczkę, ale 6-dniową, a na tak długą nie możemy sobie pozwolić ze względu na czas. Samolot z Bostonu do Buffalo, a potem z Buffalo do NYC to będą horrendalne koszty, samochód z Bostonu do Niagary - długi dojazd, choć do przeżycia. Ale czytałem, że może tam być problem z parkingiem, co Wy na to? No i dojdzie wtedy dodatkowa opłata za odstawienie go w innym mieście, a nawet stanie - bo chcemy docelowo dotrzeć do NYC. No dosłownie każda opcja ma dużego minusa, a nie chcielibyśmy odpuszczać ani Bostonu (w którym chcielibyśmy spędzić ze dwa dni), ani Niagary. Ktoś ma może jakieś doświadczenia w tej materii?

Będę serdecznie wdzięczny za odzew!

Pozdrawiam Was,
Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jesli mogę cos od siebie dorzucić to:

1. Waszyngton jest super :) idźcie sobie do muzeów, sa naprawdę fajne i w wiekszosci darmowe, podobno najfajniejsze jest to African american history ktore niesttey odpuściliśmy bo trzeba bodajże wczesniej kupic bilety i poświecić sporo czasu którego za bardzo nie mieliśmy. Jesli chodzi o atrakcje w Waszyngtonie warto jest kupic sobie bilet na autobus objazdowy, zatrzymuje sie na każdej atrakcji i jeździ co 20min jakos. Chyba ze wolicie łazić, auto tam raczej odpada bo w centrum parkingi sa pozajmowane a poza tym okropnie drogie. Od siebie dodam ze odpuscilabym sobie pentagon memorial, nic tam ciekawego nie ma. 

2. Jesli chodzi o Florydę to odpuscilabym sobie Tampe. Nie jest to za bardzo turystyczne miasto, jedyna atrakcja tam to Aquarium, juz lepsze sąsiadujące Clearwater i St Petersburg ze względu na przepiękne plaże. Tampa jest bardziej biznesowa, nie zatrzymywałabym sie tam na dłużej. O południowych rejonach półwyspu sie nie wypowiem bo nie byłam.

3. Ostatnia moja rada to omincie Boston, na serio tam nie ma nic ciekawego, chociaż to ładne miasto. Jesli wam zalezy zobaczyć np Harvard czy pójść na mecz baseballa to serio nie warto aż tyle kilometrów robić, możecie sie rozczarować. Poza tym jest cholernie drogo. Ja bym na waszym miejscu leciała gdzies bliżej Niagary, juz nawet Nowy Jork, i bilety na pewno bedą tańsze. Jesli sie uprzecie na ten Boston to tam Max 2dni, wiecej nie ma sensu. I bilety na busa sa w miarę tanie z Bostonu do NYC, zwłaszcza jak sie wczesniej zabukuje, a z NYC jest pełno wycieczek na niagare w przystępnych cenach.

Mam nadzieje ze pomogłam choc troszeczkę, wszystko co napisałam jest moja subiektywna opinia na podstawie doświadczenia i oczywiście ktos sie moze nie zgodzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Patipitts napisał:

Ostatnia moja rada to omincie Boston, na serio tam nie ma nic ciekawego, chociaż to ładne miasto.

 

Czy ja wiem, mnie się Boston podoba i ma sporo ciekawostek. Ale masz rację, to kwestia tego co się lubi.

https://www.boston.gov/visiting-boston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Patipitts napisał:

Jesli mogę cos od siebie dorzucić to:

1. Waszyngton jest super :) idźcie sobie do muzeów, sa naprawdę fajne i w wiekszosci darmowe, podobno najfajniejsze jest to African american history ktore niesttey odpuściliśmy bo trzeba bodajże wczesniej kupic bilety i poświecić sporo czasu którego za bardzo nie mieliśmy. Jesli chodzi o atrakcje w Waszyngtonie warto jest kupic sobie bilet na autobus objazdowy, zatrzymuje sie na każdej atrakcji i jeździ co 20min jakos. Chyba ze wolicie łazić, auto tam raczej odpada bo w centrum parkingi sa pozajmowane a poza tym okropnie drogie. Od siebie dodam ze odpuscilabym sobie pentagon memorial, nic tam ciekawego nie ma. 

2. Jesli chodzi o Florydę to odpuscilabym sobie Tampe. Nie jest to za bardzo turystyczne miasto, jedyna atrakcja tam to Aquarium, juz lepsze sąsiadujące Clearwater i St Petersburg ze względu na przepiękne plaże. Tampa jest bardziej biznesowa, nie zatrzymywałabym sie tam na dłużej. O południowych rejonach półwyspu sie nie wypowiem bo nie byłam.

3. Ostatnia moja rada to omincie Boston, na serio tam nie ma nic ciekawego, chociaż to ładne miasto. Jesli wam zalezy zobaczyć np Harvard czy pójść na mecz baseballa to serio nie warto aż tyle kilometrów robić, możecie sie rozczarować. Poza tym jest cholernie drogo. Ja bym na waszym miejscu leciała gdzies bliżej Niagary, juz nawet Nowy Jork, i bilety na pewno bedą tańsze. Jesli sie uprzecie na ten Boston to tam Max 2dni, wiecej nie ma sensu. I bilety na busa sa w miarę tanie z Bostonu do NYC, zwłaszcza jak sie wczesniej zabukuje, a z NYC jest pełno wycieczek na niagare w przystępnych cenach.

Mam nadzieje ze pomogłam choc troszeczkę, wszystko co napisałam jest moja subiektywna opinia na podstawie doświadczenia i oczywiście ktos sie moze nie zgodzić :P

Zarowno Tampa(Riverwalk, Ybor city z TECO Streetcar, Plant Museum i campus University of Tampa, Busch Gardens,Hyde Park Village,Hillsboro river ) jak i Boston (najlepiej wziasc Boston Hop-on Hop-off Trolley tour) maja co zaoferowac turystom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kzielu napisał:

Ja bym odradzal tluczenie sie nad Niagare. Wodospad jak kazdy inny, tyle ze troche wiekszy. Tlumy ludzi i absolutnie nic wiecej.

Niagara jest o wiele ciekawsza do ogladania od strony kanadyjskiej. Kanadyjczycy oferuja rowniez ciekawsze wycieczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowię to są tylko i wyłącznie moje osobiste spostrzeżenia ;) to tez zalezy od tego z kim sie gdzies jest, w jakich warunkach pogodowych i z jakim zapasem gotówki, wszędzie jest cos do zobaczenia, kwestia ustalenia priorytetów wycieczkowych, wg mnie sa miejsca tzw „must see” i takie ktore mozna ominąć ;) fajnie ze jest nas tu duzo i kazdy moze dodać cos od siebie a OP sam zanalizuje i podejmie decyzję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mati1897 napisał:

Szanowni!

Na przełomie kwietnia i maja (w sumie 3,5 tygodnia) będziemy mieli przyjemność zwiedzać wschodnie wybrzeże USA. Lądujemy w NY, gdzie zamierzamy spędzić 4 dni (nocleg na Brooklynie). Później wsiadamy w busa i pędzimy do Filadelfii na popołudnie i spanie, a następnego dnia bierzemy samochód i mkniemy do Six Flags. Następnie znów podróż busem, tym razem do Waszyngtonu, skąd - po zwiedzaniu - udamy się samolotem z Baltimore gdzieś na Florydę (prawdopodobnie wylądujemy w Fort Lauderdale). Tam zamierzamy wynająć samochód i zrobić objazdówę po całym półwyspie - taką pętlę z checkpointami na pewno w Miami, Key West, Tampie z finiszem w Lauderdale, żeby uniknąć dodatkowej opłaty. Stamtąd chcemy wziąć samolot i dostać się do Bostonu, a stamtąd na Niagarę, z której wrócimy do NY, a dalej do domku :)

I teraz garstka pytań:

  • Fort Lauderdale dlatego, że po prostu były najtańsze bilety w tamtej okolicy z DC (a ceny są wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że będziemy mieli ze sobą dwie duże walizy). Pytanie: co na Florydzie jest takim koniecznym punktem podróży? Interesuje nas Cape Canaveral, Miami, Key West - to na pewno. Żona chce popluskać się w zatoce meksykańskiej, bo podobno warto. Co jeszcze jest godne uwagi w tamtym rejonie? Początkowo myśleliśmy o pętli zahaczającej o Pensacolę, ale odpuściliśmy, bo boimy się, że nie starczy czasu. Cała objazdówka powinna nam się zająć w okolicy 7-10 dni,

 

Jadac z Miami na Key West trzeba byc przygotowanym na duzy traffic(czesto 6 do8 godzin),do tego spore odcinki drogi sa nudne.

W Miami warto odwiedzic" Wynwood "(https://wynwoodmiami.com/) i skorzystac z darmowych Freebee(https://ridefreebee.com/)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2018 o 17:03, Patipitts napisał:

1. podobno najfajniejsze jest to African american history ktore niesttey odpuściliśmy bo trzeba bodajże wczesniej kupic bilety i poświecić sporo czasu którego za bardzo nie mieliśmy. Jesli chodzi o atrakcje w Waszyngtonie warto jest kupic sobie bilet na autobus objazdowy, zatrzymuje sie na każdej atrakcji i jeździ co 20min jakos. Chyba ze wolicie łazić,

No właśnie - czytałem gdzieś, że waszyngtońskie muzeum historii naturalnej jest lepsze od tego nowojorskiego - zarówno pod względem eksponatów, jak i oblężenia przez szwendaczy :) O muzeum, o którym wspomniałaś do tej pory nie czytałem - w takim razie nadrobię zaległości :) Waszyngton raczej będziemy zwiedzać na nogach, bo taki mamy zwyczaj. Trasa będzie wiodła od Union Station, przez Kapitol aż po Mauzoleum Lincolna. Czytałem też, że w Waszyngtonie o wiele bardziej opłaca się korzystać z taksówek niż z metra - czy zatem warto zainwestować i podjechać na drugą stronę rzeki pod Pentagon i cmentarz Arlington?

Dnia 23.03.2018 o 17:03, Patipitts napisał:

2. Jesli chodzi o Florydę to odpuscilabym sobie Tampe , juz lepsze sąsiadujące Clearwater i St Petersburg ze względu na przepiękne plaże. 

 

Dnia 23.03.2018 o 18:07, KrysiaK napisał:

Zarowno Tampa(Riverwalk, Ybor city z TECO Streetcar, Plant Museum i campus University of Tampa, Busch Gardens,Hyde Park Village,Hillsboro river )

Odnośnie Tampy, to mój błąd - żonie w tej części Florydy zależy zdecydowanie bardziej na wspomnianych plażach niż na zwiedzaniu (potwierdziłaś moją wiedzę o Clearwater :) ). Raczej miałem na myśli przejazd przez Tampę z ewentualnym zwiedzaniem, ale jednak celem ma być plażowanie. Niemniej, sprawdzę atrakcje, o których wspomniała @KrysiaK, bo w końcu ile można się smażyć? :)

 

Dnia 23.03.2018 o 17:03, Patipitts napisał:

3. I bilety na busa sa w miarę tanie z Bostonu do NYC, zwłaszcza jak sie wczesniej zabukuje, a z NYC jest pełno wycieczek na niagare w przystępnych cenach.

Mam nadzieje ze pomogłam choc troszeczkę, wszystko co napisałam jest moja subiektywna opinia na podstawie doświadczenia i oczywiście ktos sie moze nie zgodzić :P

Gdyby faktycznie odpuścić Boston, to nad Niagarę najwygodniejszą opcją jest wycieczka np. z Tours4Fun, jak tu: http://www.tours4fun.com/niagara-falls-watkins-glenn-corning-glass-tour-2-day.html Wtedy w koszcie mieści się dojazd, nocleg, a trzeba dopłacić za ewentualne atrakcje. A z kolei lot do Bostonu, dalej bus do NYC i wycieczka nad Niagarę chyba zajmie nam zbyt dużo czasu :( Oj, baaaardzo pomogłaś! Pięknie Ci dziękuję za czas, jaki poświęciłaś :) 

 

Dnia 23.03.2018 o 18:07, KrysiaK napisał:

 jak i Boston (najlepiej wziasc Boston Hop-on Hop-off Trolley tour) maja co zaoferowac turystom.

Ciekawa opcja - jeśli ostatecznie Boston nie wypadnie nam z kalendarza, to wydaje się to bardzo wygodnym sposobem na zwiedzanie :)

@Jackie - dzięki serdeczne za stronkę, wydaje się być bardzo przydatna! :)

Dnia 23.03.2018 o 18:09, KrysiaK napisał:

Niagara jest o wiele ciekawsza do ogladania od strony kanadyjskiej. Kanadyjczycy oferuja rowniez ciekawsze wycieczki.

To potwierdza moje dotychczasowe informacje :) na ten moment plan jest taki, żeby dotrzeć "jakoś" nad wodospad od strony USA, a później przemknąć przez mostek i kontrolę graniczną na stronę kanadyjską i stamtąd rozkoszować się widokami :) 

Dnia 23.03.2018 o 18:34, KrysiaK napisał:

Sprawdz czy jest polaczenie Boston to Niagara Falls, Niagara Falls to NYC by Amtrak (https://www.amtrak.com/home.html).

Boston - Niagara dla 2 osób = 200$ i 4h

Niagara - NYC = 132$ i 9h

Dla porównania lot z Bostonu do  Buffalo z jetBlue dla dwóch osób to 150$ plus bagaż za 100$ od sztuki - masakra :) Musimy się poważnie zastanowić czy nie odpuścić jednego lub drugiego miejsca (i tu niestety będzie problem, bo żonie zależy na Bostonie, a mi na Niagarze :P ). 

Dnia 23.03.2018 o 18:29, KrysiaK napisał:

Jadac z Miami na Key West trzeba byc przygotowanym na duzy traffic(czesto 6 do8 godzin),do tego spore odcinki drogi sa nudne.

W Miami warto odwiedzic" Wynwood "(https://wynwoodmiami.com/) i skorzystac z darmowych Freebee(https://ridefreebee.com/)

 

Czytałem już wcześniej o tej pstrokatej dzielnicy - z pewnością o nią zahaczymy :) a co do FreeBee, to jest to jakaś alternatywa dla zwiedzania pieszo, nie słyszałem o nich wcześniej, więc serdecznie dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...