Skocz do zawartości

Emigracja


Sobarnia

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Sobarnia napisał:

Ciezko mi na odleglosc z narzeczonym dlatego mam rozne mysli ... 

Nie jesteś ani pierwsza ani ostatnią w związku na odległość. Zastanów się czy warto jest łamać prawo i prawdopodobnie blokować możliwość wyjazdu do USA dla swojej rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jedyny chyba mozliwy scenariusz to wziecie slubu w Stanach. Zakladam ze narzeczony ma zielona karte. Sklada papiery dla Ciebie. Czywiscie nie bedziesz mogla pracowac legalnie. Z chwila kiedy on otrzyma obywatelstwo, musi zrobic Adjustment of Status dla Ciebie. Do tego momentu jestes  nielegalnie I nie  mozesz opuszczac Stanow Zjednoczonych. Tak to wygladalo kiedys, Chyba to sie raczej nie zmienilo.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tipitoe napisał:

Jedyny chyba mozliwy scenariusz to wziecie slubu w Stanach. Zakladam ze narzeczony ma zielona karte. Sklada papiery dla Ciebie. Czywiscie nie bedziesz mogla pracowac legalnie. Z chwila kiedy on otrzyma obywatelstwo, musi zrobic Adjustment of Status dla Ciebie. Do tego momentu jestes  nielegalnie I nie  mozesz opuszczac Stanow Zjednoczonych. Tak to wygladalo kiedys, Chyba to sie raczej nie zmienilo.  

 

Ale czaisz ze jak narzeczony ma zielona karte to do AoS trzeba miec legalny status przez cala dlugosc pobytu, inaczej zostanie odrzucony ?

Aha - Sobarnia - jezeli narzeczony obywatelem bedzie za 4 lata, to obywatelka to najwczesniej bedziesz mogla zostac (zakladajac najbardziej pozytywny przebieg wypadkow) za 10 lat.

Dodatkowa kwestia do przemyslenia - Trumpowi moze w koncu sie udac dlubanina przy przepisach imigracyjnych i wtedy caly misterny plan moze pojsc w p***u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tipitoe napisał:

Jedyny chyba mozliwy scenariusz to wziecie slubu w Stanach. Zakladam ze narzeczony ma zielona karte. Sklada papiery dla Ciebie. Czywiscie nie bedziesz mogla pracowac legalnie. Z chwila kiedy on otrzyma obywatelstwo, musi zrobic Adjustment of Status dla Ciebie. Do tego momentu jestes  nielegalnie I nie  mozesz opuszczac Stanow Zjednoczonych. Tak to wygladalo kiedys, Chyba to sie raczej nie zmienilo.  

 

Scenariusz możliwy tylko wtedy gdyby narzeczony był obywatelem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedlem taka procedure. Posiadacz zielonej karty moze sponsorowac swojego wspolmalzonka, a w momencie kiedy otrzyma obywatelstwo robi sie Adjustement of Status tej samej sprawy ktora juz zostala zlozona. te przepisy chyba sie raczej nie zmienily

@Roelka - zakladam ze jest prawniczka imigracyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tipitoe napisał:

Ja przeszedlem taka procedure. Posiadacz zielonej karty moze sponsorowac swojego wspolmalzonka, a w momencie kiedy otrzyma obywatelstwo robi sie Adjustement of Status tej samej sprawy ktora juz zostala zlozona. te przepisy chyba sie raczej nie zmienily

@Roelka - zakladam ze jest prawniczka imigracyjna?

Posiadacz zielonej karty nie może sponsorowac narzeczonego/narzeczonej. Tak jak napisałam parę postów wcześniej może sponsorowac małżonke, tylko oni nie mają jeszcze ślubu. Jak dziewczyna teraz wyjedzie i wyjdzie za gościa, to wypelniajac AOS musiałaby czekać dwa lata w USA legalnie. Na co na wizie turystycznej nie ma szansy a zakładam że na inne wizy się nie kwalifikuje. 

Więc tak czy siak proponujesz jej to samo co już planuje - siedzieć nielegalnie w USA przez 4 lata aż facet dostanie obywatelstwo. 

Według mnie najlepsze w jej przypadku jest wzięcie ślubu w PL i potem facet wysyła petycja na wizę małżeńską. Dwa lata czekania o dziewczyna może normalnie legalnie jechać. 

 

Ps. Lol. Tak, wszyscy tu na forum jesteśmy prawnikami. 100%! Mówię prawdę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tipitoe napisał:

Ja przeszedlem taka procedure. Posiadacz zielonej karty moze sponsorowac swojego wspolmalzonka, a w momencie kiedy otrzyma obywatelstwo robi sie Adjustement of Status tej samej sprawy ktora juz zostala zlozona. te przepisy chyba sie raczej nie zmienily

@Roelka - zakladam ze jest prawniczka imigracyjna?

Tylko sponsorowanie małżonka poprzez osobę która posiada GC to około 2 lat. Jesli ona bedzie w USA nielegalnie, wniosek zostanie odrzucony. Jesli małżonek dostanie obywatelstwo to wtedy moze ja sponsorować bez wzgledu na jej status, ale trzeba przeżyć te 4 lata na nielegalu. Najlepsze rozwiązanie to poleciec na turystycznej, wziąć ślub, zlozyc dokumenty o GC, zrobić sobie podróż poślubna, wrócić do PL i czekać na GC około 1,5 roku( mozna nawet spróbować meza w tym czasie odwiedzić). Po otrzymaniu GC wyjechac i zyc długo i szczescliwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem. Osoba posiadajaca GC mogla skladac podanie o sponsorowanie wspolmazonka. Petycje nie byly odrzucane. Sam przeszedlem te procedure. Najprostszy sposob zeby to sprawdzic to pobrac formularz I zobaczyc w odpowiednim miejscu czy jest opcja podania numeru zielonej karty zamiast potwierdzenia obywatelstwa. Tak bylo kiedys. Urzad imigracyjny przyjal podanie I nadal numer sprawy imigracyjnej. Przepisy mogly sie zmnienic.

Wyjazd do Polski I wziecie slubu w tym przypdaku niewiele da, bo narzeczony ma tylko zielona karte I to nic nie przyspieszy.

Ja jestem jak najdalej od tego zeby komus doradzac pozostanie w Stanach nielegalnie, ale  potrafie zrozumiec ze ktos nie chce czekac 5-6 lat zanim bedzie mogl zamieszkac razem.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tipitoe napisał:

Czytajcie ze zrozumieniem. Osoba posiadajaca GC mogla skladac podanie o sponsorowanie wspolmazonka. Petycje nie byly odrzucane. Sam przeszedlem te procedure. Najprostszy sposob zeby to sprawdzic to pobrac formularz I zobaczyc w odpowiednim miejscu czy jest opcja podania numeru zielonej karty zamiast potwierdzenia obywatelstwa. Tak bylo kiedys. Urzad imigracyjny przyjal podanie I nadal numer sprawy imigracyjnej. Przepisy mogly sie zmnienic.

Wyjazd do Polski I wziecie slubu w tym przypdaku niewiele da, bo narzeczony ma tylko zielona karte I to nic nie przyspieszy.

Ja jestem jak najdalej od tego zeby komus doradzac pozostanie w Stanach nielegalnie, ale  potrafie zrozumiec ze ktos nie chce czekac 5-6 lat zanim bedzie mogl zamieszkac razem.   

Osoba posiadajaca GC moze skladac podanie o AOS wspolmazonka ale ten AOS bedzie odrzucony jesli wspolmazonek bedzie przebywal w USA nielegalnie. Nawet przez jeden dzien.  Dziewczyna nie ma opcji bycia w USA przez dwa lata legalnie (dwa lata trwa proces), wiec ta opcja nie jest dla nich.

Nie wiem co bylo kiedys ani jaki proces dokladnie przechodziles. Ale obecnie nie ma takiej mozliwosci, chyba ze OP bedzie sie bawila w wize turystyczna plus zmiana statusu na jakis studencki (jesli ma kase) i  nie wiadomo co jeszcze. Tylko po to zeby utrzymac legalny status przez 2 lata (A moze i dluzej bo obecnie AoS i tak trwa dlugo.)

 

Nie trzeba czekac 5 czy 6 lat. Jak teraz wezma slub i wysla papiery to dziewczyna dostanie wize po 2 latach.. Nie rozumiem jaki to jest wielki dramat, wcale nie jest to dlugo i facet zawsze moze z USA przyleciec i ja odwiedzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, tipitoe said:

Czytajcie ze zrozumieniem. Osoba posiadajaca GC mogla skladac podanie o sponsorowanie wspolmazonka. Petycje nie byly odrzucane. Sam przeszedlem te procedure. Najprostszy sposob zeby to sprawdzic to pobrac formularz I zobaczyc w odpowiednim miejscu czy jest opcja podania numeru zielonej karty zamiast potwierdzenia obywatelstwa. Tak bylo kiedys. Urzad imigracyjny przyjal podanie I nadal numer sprawy imigracyjnej. Przepisy mogly sie zmnienic.

Wyjazd do Polski I wziecie slubu w tym przypdaku niewiele da, bo narzeczony ma tylko zielona karte I to nic nie przyspieszy.

Ja jestem jak najdalej od tego zeby komus doradzac pozostanie w Stanach nielegalnie, ale  potrafie zrozumiec ze ktos nie chce czekac 5-6 lat zanim bedzie mogl zamieszkac razem.   

Alez czytali to ze zrozumieniem i jak widac zrozumieli.

LPR moze sponsorowac wspolmalzonka tak jak mowisz, skladajac formularz I-130. O AOS mozna wystapic dopiero kiedy ten wniosek zostanie zatwierdzony (okolo 2 lat, patrzac na VB). W takim wypadku osoba sponsorowana musi utrzymywac legalny status, przynajmniej do czasu otrzymania NOA1 po zlozeniu i-485 z prosba o zmiane statusu.

Tylko w wypadku kiedy sponsor jest obywatelem USA, wymog legalnego statusu przy i-485 jest zniesiony:

[1] https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume7-PartB-Chapter3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...