Skocz do zawartości
empikat

Wwóz sprzetu foto do USA

Recommended Posts

Witam,

Planuje w czerwcu wyjazd do USA. Zabieram ze sobą aparat i kilka obiektywów które w sumie kosztują parę tysięcy dolarów. Musze umieścić ta informacje w jakiejś deklaracji? Nie chce sytuacji w której ktoś mi to ocli przy powrocie do Polski.

Mam sie czym przejmować?

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym się nie przejmował. Czasy komuny minęły. Pozostaje pytanie czy bezpowrotnie? Wszak nadprezes powiedzial ze jesli ktos ma pare tysiecy na fotopstrykalne gadżety no to, "skądś je ma". Ja tam, na wszelki wypadek przed powrotem zrobilbym sobie powtorke z katechizmu...:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W USA nie będzie pobrane cło - rozumiem, że jedziesz na wizę B1/B2 i jako "Visitor" zgłaszasz tylko te produkty, które planujesz pozostwić na terenie USA.

W Polsce też nie sądze, najlepiej (dmuchając na zimne) porób w telefonie zdjęcia rachunków tego sprzętu, które będą wskazywały, że kupiłeś je przed wyjazdem, jakbyś na jakiegoś gorliwego celnika trafił, który by podejrzewał Ciebie, że kupiłeś je w USA podczas wycieczki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie. Przez lata woziłem plecaki sprzętu w tą i spowrotem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za kazdym razem latam z pelnoklatkowym body i 2-3 obiektywami ( w tym dosc sporym 70-200) lampą błyskową, dodatkowymi bateriami itd - jeszcze nigdy nie mialam nawet jednego pytania takze raczej bym sie nie przejmowała. 

Jedz, pstrykaj, ciesz sie wakacjami i pochwal tutaj pięknymi zdjęciami :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz