Skocz do zawartości

Zakup samochodu z komisu #FirstTimeBuyer #badcredit


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

dosłownie za chwilę przeprowadzamy się z Wa-wy na Florydę. W zasadzie wszystko już dopięte a do rozwiązania pozostały sprawy wymagające obecności na miejscu. Jedną z nich jest zakup samochodu. I tutaj chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i porad. Wiadomo, najprostsza opcja to zakup za gotówkę. Chciałbym jednak upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Z oczywistych względów, jak każdy rozpoczynający swoją przygodę z emigracją w US mamy zerowy credit score. Pomyślałem, że byłoby super wykorzystać zakup samochodu do budowania CS. Zacząłem przeglądać na craigslist.org oferty komisów, które w treści zawierają informację, że same finansują zakupy ratalne oraz że "WE HAVE HELPED PEOPLE WITH THE FOLLOWING:  Great Credit  Bad Credit  No Credit  No Co-Signer   First Time Buyers Short Job Time  Zero No Money Down Payment  Negative Equity" itp. itd. Istotne jest również to, że tuż po przylocie nie będziemy nigdzie zatrudnieni więc istotnym czynnikiem negocjacji będzie pewnie down payment.

Jak oceniacie szansę na powodzenie tej akcji? Jakie warunki finansowania wg. Was można uznać za zjadliwe? Ile powinien wynosić min. czas kredytowania aby miał realny wpływ na budowanie CS?

Liczę na Waszą pomoc, z góry dziękuję ;)  

 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, stars & stripes napisał:

Drodzy forumowicze,

dosłownie za chwilę przeprowadzamy się z Wa-wy na Florydę. W zasadzie wszystko już dopięte a do rozwiązania pozostały sprawy wymagające obecności na miejscu. Jedną z nich jest zakup samochodu. I tutaj chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i porad. Wiadomo, najprostsza opcja to zakup za gotówkę. Chciałbym jednak upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Z oczywistych względów, jak każdy rozpoczynający swoją przygodę z emigracją w US mamy zerowy credit score. Pomyślałem, że byłoby super wykorzystać zakup samochodu do budowania CS. Zacząłem przeglądać na craigslist.org oferty komisów, które w treści zawierają informację, że same finansują zakupy ratalne oraz że "WE HAVE HELPED PEOPLE WITH THE FOLLOWING:  Great Credit  Bad Credit  No Credit  No Co-Signer   First Time Buyers Short Job Time  Zero No Money Down Payment  Negative Equity" itp. itd. Istotne jest również to, że tuż po przylocie nie będziemy nigdzie zatrudnieni więc istotnym czynnikiem negocjacji będzie pewnie down payment.

Jak oceniacie szansę na powodzenie tej akcji? Jakie warunki finansowania wg. Was można uznać za zjadliwe? Ile powinien wynosić min. czas kredytowania aby miał realny wpływ na budowanie CS?

Liczę na Waszą pomoc, z góry dziękuję ;)  

 

   

Wiec w skrocie - pisalem juz o tym w wielu miejscach - to jest absolutnie najgorsza metoda budowania CS (jezeli w ogole taki kredyt jest raportowany do agencji) bo oprocentowanie (APR) na nich jest kosmiczne. Sensowne APR to od 0% do powiedzmy 3% na 60 miesiecy. W tych miejscach bedziesz mial od 10% w gore. Jezeli masz inne wyjscie to kup za gotowke, inaczej bedziesz wywalal pieniadze w bloto. Pisalismy na ten temat ostatnio w watku Megan Markle zdaje sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kzielu napisał:

Wiec w skrocie - pisalem juz o tym w wielu miejscach - to jest absolutnie najgorsza metoda budowania CS (jezeli w ogole taki kredyt jest raportowany do agencji) bo oprocentowanie (APR) na nich jest kosmiczne. Sensowne APR to od 0% do powiedzmy 3% na 60 miesiecy. W tych miejscach bedziesz mial od 10% w gore. 

@kzielu  kredyt nie raportowany do agencji jest poza moim zainteresowaniem. Mam świadomość na jakim APR pracują dealerzy ale z moim CS takich warunków nie dostanę a i kwotowo nie mogę poszaleć. Reasumując, przy kwocie zakupu max. 15k jestem w stanie zaakceptować wysoki APR (ale bez przegięcia) jako inwestycję w szybsze budowanie dobrego CS na przyszłość i tylko wtedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokie odsetki zawsze bolą. Swoj pierwszy kredyt na auto dostalem chyba na 6.74%. Cena byla cos ok. 15k. Strejdowałem stara poobijana Mazde, dorzucilem chyba 2k. Reszta to kredyt. Za piec lat splaty, odsetki od tej kwoty wyniosły cos ok.11 setek. To nie jest trzydziestoletni kredyt na dom, da się przeżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stars & stripes napisał:

Drodzy forumowicze,

dosłownie za chwilę przeprowadzamy się z Wa-wy na Florydę. W zasadzie wszystko już dopięte a do rozwiązania pozostały sprawy wymagające obecności na miejscu. Jedną z nich jest zakup samochodu. I tutaj chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i porad. Wiadomo, najprostsza opcja to zakup za gotówkę. Chciałbym jednak upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Z oczywistych względów, jak każdy rozpoczynający swoją przygodę z emigracją w US mamy zerowy credit score. Pomyślałem, że byłoby super wykorzystać zakup samochodu do budowania CS. Zacząłem przeglądać na craigslist.org oferty komisów, które w treści zawierają informację, że same finansują zakupy ratalne oraz że "WE HAVE HELPED PEOPLE WITH THE FOLLOWING:  Great Credit  Bad Credit  No Credit  No Co-Signer   First Time Buyers Short Job Time  Zero No Money Down Payment  Negative Equity" itp. itd. Istotne jest również to, że tuż po przylocie nie będziemy nigdzie zatrudnieni więc istotnym czynnikiem negocjacji będzie pewnie down payment.

Jak oceniacie szansę na powodzenie tej akcji? Jakie warunki finansowania wg. Was można uznać za zjadliwe? Ile powinien wynosić min. czas kredytowania aby miał realny wpływ na budowanie CS?

Liczę na Waszą pomoc, z góry dziękuję ;)  

 

   

Sprawdz https://www.offleaseonly.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...