Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Eskimos. napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź :) Z tego co się orientuję jest możliwość, że kolejna loteria będzie na jesień, jeśli w ogóle będzie? :)

Strona do zgłoszeń 

https://dvlottery.state.gov

Będzie coś wiadomo pod koniec września i na tym forum na temat loterii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 hours ago, Eskimos. said:

Dzięki wielkie za odpowiedź :) Z tego co się orientuję jest możliwość, że kolejna loteria będzie na jesień, jeśli w ogóle będzie? :)

Powinna być. To jest bardzo długi proces stad to zamieszanie czasowe ;) dam Ci przykład z własnego doświadczenia: 

- zgłoszenie do loterii wysłaliśmy w październiku 2016,

- wyniki losowania były w maju 2017, wtedy sie dowiedzieliśmy ze jestem „selected”

- rozmowę w ambasadzie mieliśmy w grudniu 2017

- pierwsze przekroczenie granicy z wizą imigracyjną w styczniu 2018 (deadline był do maja)

- wyjazd juz na stałe w maju 2018

Są tez i tacy, którzy wysłali zgłoszenie w tym samym czasie co ja (jesień 2016) a rozmowę w ambasadzie maja dopiero we wrześniu 2018... mieli po prostu znacznie wyższy numer niż ja. Cały proces otrzymania wizy do 2 lat trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,

Mam pytanie/pytania. Zostałem wylosowany, jeśli chodzi o zieloną kartę 2019EU00002***. Byłem w stanach 6msc w Detroit u siostry w 2012 i bardzo mi się wtedy podobało. Od 28.07 jestem żonaty :D i chcemy w niedziele uzupełnić ds-260 czy do wypełnienia ds-260 trzeba mieć wyrobione paszporty? Ja mam wyrobiony moja żona nie. Kolejne pytanie, bo się zastanawiam w przyszłym roku kończę studia magisterskie i rodzi się pytanie czy jak dostanę rozmowę np. w grudniu czy wyrobie się z obroną, bo z tego co pamiętam czas na wylot z Polski to pół roku? Da się jakoś opóźnić wylot? czy jedyną opcją jest udanie się do stanów i wrócenie na obronę pracy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Wojciech1991 said:

Witam serdecznie wszystkich,

Mam pytanie/pytania. Zostałem wylosowany, jeśli chodzi o zieloną kartę 2019EU00002***. Byłem w stanach 6msc w Detroit u siostry w 2012 i bardzo mi się wtedy podobało. Od 28.07 jestem żonaty :D i chcemy w niedziele uzupełnić ds-260 czy do wypełnienia ds-260 trzeba mieć wyrobione paszporty?

Tak

Quote

Kolejne pytanie, bo się zastanawiam w przyszłym roku kończę studia magisterskie i rodzi się pytanie czy jak dostanę rozmowę np. w grudniu czy wyrobie się z obroną, bo z tego co pamiętam czas na wylot z Polski to pół roku? Da się jakoś opóźnić wylot? czy jedyną opcją jest udanie się do stanów i wrócenie na obronę pracy?

Nie da sie opoznic pierwszego przekroczenia granicy. Wiza bedzie miala date waznosci, przed uplywem ktorej bedziesz musial przyleciec. Wystarczy jednak tylko wybrac sie do USA nawet na 1 dzien i ja aktywowac. Wielu ludzi tak robi. Mozesz wtedy spokojnie wrocic do Polski, pozalatwiac wszystkie sprawy. Zyskujesz dodatkowe ~pol roku od momentu aktywacji. Przy dluzszych nieobecnosciach (do roku) moga sie pojawic pytania na granicy czemu tak dlugo Cie nie bylo. Jezeli planujesz nie wracac do US dluzej niz 6-9 miesiecy, radzilbym pod czas pierwszej wizyty wyrobic sobie Reentry Permit, zeby nie stracic zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...