Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani dostałam już kręćka od ilości informacji.

Czytam na britsimonsays.com, że trzeba mieć ok 10k$ dla osoby wyjeżdzającej samotnie. Czy ktoś może potwierdzić?

Czy zawsze trzeba mieć od kogoś Affidavit of Support?

Czy wrzesień 2019 jest ostatecznym terminem opuszczenia Polski?

Czy mogę wypełnić ds260 na przykład w listopadzie lub grudniu czy lepiej nie ryzykować i zrobić to wcześniej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 minut temu, esme napisał:

 

Czytam na britsimonsays.com, że trzeba mieć ok 10k$ dla osoby wyjeżdzającej samotnie. Czy ktoś może potwierdzić?

 

To juz zalezy od ciebie. Wedlug mnie 10k na wyjazd to dosc malo. Chyba, ze masz juz zagwarantowana dobra prace na miejscu i zaczniesz od razu zarabiac. Polowa tego 10k pojdzie od razu na wynajem/kaucje (mieszkanie), prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roelka napisał:

To juz zalezy od ciebie. Wedlug mnie 10k na wyjazd to dosc malo. Chyba, ze masz juz zagwarantowana dobra prace na miejscu i zaczniesz od razu zarabiac. Polowa tego 10k pojdzie od razu na wynajem/kaucje (mieszkanie), prawdopodobnie.

Roelka ale ja mówię o $ - 10k dolców chyba powinno wystarczyć na początek. Pytanie moje bardziej dotyczy tego, czy na interview muszę udowodnić, że mam te 10k $ na koncie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, esme napisał:

Roelka ale ja mówię o $ - 10k dolców chyba powinno wystarczyć na początek. Pytanie moje bardziej dotyczy tego, czy na interview muszę udowodnić, że mam te 10k $ na koncie.

 

Roelka ma na mysli dolary. $10k to niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, esme said:

Kochani dostałam już kręćka od ilości informacji.

Czytam na britsimonsays.com, że trzeba mieć ok 10k$ dla osoby wyjeżdzającej samotnie. Czy ktoś może potwierdzić?

To jest tylko orientacyjna kwota. Jednym z wymogow imigracji do USA jest przekonanie, ze nie bedzie sie "obciazeniem publicznym". Ambasada w Warszawie nie jest znana z tego, ze jakos intensywnie przeswietla kandydatow pod wzgledem finansow, co nie znaczy jednak ze w pojedynczych przypadkach nie moga tego zrobic.

Quote

Czy zawsze trzeba mieć od kogoś Affidavit of Support?

Jak wyzej. Jezeli mozesz uzyskac I-134 od jakiegos LPR albo obywatela USA, to zawsze lepiej miec, niz nie miec. Niepytana o to, nie musisz go konsulowi pokazywac.

Quote

Czy wrzesień 2019 jest ostatecznym terminem opuszczenia Polski?

Ostatecznym terminem opuszczenia Polski jest data waznosci wizy, ktora bedziesz miala wbita do paszportu.

Quote

Czy mogę wypełnić ds260 na przykład w listopadzie lub grudniu czy lepiej nie ryzykować i zrobić to wcześniej?

W zaleznosci od Twojego numeru, moze to opoznic date rozmowy, ale nie jest to jakis ryzykowny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, esme said:

Kochani,

kolejne pytanie: czy w ds260 wpisuję dziecko, jeśli jest obywatelem USA?

W zgłoszeniu do loterii go nie wpisywałam, zgodnie z instrukcją, ale nie jestem pewna co do ds260.

Nie tworzysz dla niego osobnego DS-260 (i nie musialas go podawac w zgloszeniu), ale w swoim wniosku wpisujesz ze masz dziecko.

Update: A na pytanie nad ktorym kazdy rodzic sie najdluzej zastanawia: is immigrating with you? odpowiadasz NO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Xarthisius napisał:

Nie tworzysz dla niego osobnego DS-260 (i nie musialas go podawac w zgloszeniu), ale w swoim wniosku wpisujesz ze masz dziecko.

Update: A na pytanie nad ktorym kazdy rodzic sie najdluzej zastanawia: is immigrating with you? odpowiadasz NO :)

Dziękuję :) co ja bym bez was zrobiła? :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...