Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Roelka napisał:

Te 12 tysiecy to malo w porownaniu ile wydasz na bilety lotnicze, ubezpieczenie zdrowotne, samochod i ubezpieczenie, kaucje za mieszkanie + czynsz, pierwsze miesiace bez pracy - chyba, ze uda ci sie znalezc cos szybko.. Jeden z forumowiczow pisal, ze wydal 50tys zlotych dotychczas po wyjezdzie z loterii. A wyjechal sam bez rodziny.  ;)

Też tak myślę, że te 12 tysięcy to dopiero wstęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, MIKIUSA napisał:

Bo można się w czymś pomylić.

Lub komuś mogą się nie podobać wyniki badań.

Nikt ci nie odmowi wizy tylko dlatego, ze nie "podobaja mu sie" wyniki badan.

Albo przechodzisz pozytywnie badania albo nie. Wymagania masz podane na stronie ambasady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MIKIUSA napisał:

Bo można się w czymś pomylić.

Lub komuś mogą się nie podobać wyniki badań.

Dlatego trzeba sprawdzić 100 razy czy się o czymś nie zapomniało/pomyliło, aczkolwiek znam ten stres :) 

W badaniach nie ma nic do podobania się - albo ma się kiłę albo nie :D A tak na serio to nikt nikogo nie odrzuci za podwyższony cholesterol, przechodzi się testy pod kątem chorób zakaźnych, w razie potrzeby uzupełnia szczepienia i tyle :) Skalkuluj czy na pewno chcecie wyjeżdżać, policz koszty i podejmij decyzję, a w kwestiach papierkowych, znajdziesz pomoc na forum :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roelka napisał:

Te 12 tysiecy to malo w porownaniu ile wydasz na bilety lotnicze, ubezpieczenie zdrowotne, samochod i ubezpieczenie, kaucje za mieszkanie + czynsz, pierwsze miesiace bez pracy - chyba, ze uda ci sie znalezc cos szybko.. Jeden z forumowiczow pisal, ze wydal 50tys zlotych dotychczas po wyjezdzie z loterii. A wyjechal sam bez rodziny.  ;)

Dokładnie my z mężem, bez dzieci 61000 zlotych. Zacznijmy od mieszkania, fajnie jak do kogos lecisz, ale my nie mieliśmy nikogo, więc większy secure deposit+ jeden czynsz+ opłaty za rozpatrzenie aplikacji+ pies= 3500$ i to nie w dzielnicy jaka nam sie podobala, o nie, tylko tam gdzie nas zaakceptowali bez credit score i bez pracy. W jednym biurze wzieli nasza aplikacje, skosili po 250$ , poprosili wyciagi z konta( ja mowie, ze to beda wyciagi z polskiego konta, na co Pani ,ze ok niech beda, po czym zdziwiona zapytala, ze przecież my nie zarabialismy w dolarach) i odrzucili aplikację, mieszkaliśmy prawie miesiac w hotelu.Po drugie samochod, na Florydzie bez auta ani rusz, wiec kolejne kroki do komisow(wybralismy taka opcje, zeby nie komplikowac sobie życia,po prostu wybierasz auto i siedzisz w milym klimatyzowanym salonie i czekasz az wszystko załatwią za ciebie,nawet były ciasteczka i kawa, ale jakos zabrakło czerwonego dywanu,:)))auto z 2006, nie jakies nowe, na szybie 3400$, a wszystkiego razem z oplatami 5350$. Po trzecie ubezp. zdrowotne i tu sie zaczyna...bardzo milo, poniewaz opcji tysiace, a ty jako świezy emigrant i pomimo czytania o tym przed wyjazdem jesteś zielony, napisze krotko 800$ miesiecznie na dwie osoby. Napisze to, chociaz kazdy powinien to wiedziec, wykupujcie ubezpieczenie zdrowotne, bo jest dobrze , kiedy jest dobrze, ale nie jestesmy ze stali jak sie moze wydawać. Po czwarte drobne oplaty( pisze drobne, bo w porownaniu do tych pierwszych to drobnostki)typu komorki, najpierw MetroPCS 2× 50$ w tym byl pakiet rozmow do Polski 200 min. komorka i nielimtowane na stacjonarne w Pl, pozniej Verizon(lepszy zasieg) placimy 200$. My jestesmy bez dzieci, wiec oplat bylo mniej. I na koniec moje spostrzeżenie, że Ameryka to taki sam kraj , jak każdy inny, borykajacy sie z bezrobociem, bezdomnoscią, z publiczną sluzba zdrowia, z brakiem funduszy na publiczne drogi  i wieloma innymi czynnikami tylko na wieksza skalę, bo Ameryka jako mocarstwo swoim terytorium jest wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gosia_a napisał:

 Ameryka to taki sam kraj , jak każdy inny, borykajacy sie z bezrobociem, bezdomnoscią, z publiczną sluzba zdrowia, z brakiem funduszy na publiczne drogi  i wieloma innymi czynnikami tylko na wieksza skalę, bo Ameryka jako mocarstwo swoim terytorium jest wieksze.

Amen. 

PS: Dane z zeszlego tygodnia: prawie POLOWA Amerykanow ma problem z zaplaceniem za mieszkanie i jedzenie co miesiac. 
http://money.cnn.com/2018/05/17/news/economy/us-middle-class-basics-study/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lol mieszkam tu juz 3 latka ale taka kassa za ub zdr? Niezle ktos was chcial naciagnac.. ja w 1 roku placilem ze wzgledu na male zarobki 36$ na cala rodzine (3osoby). Praca hmm zalezy czy chcesz zaszalec i szukac na poczatek roboty dobrze platnej.. czy wolisz cos tam dorywczo.. nie wiem na florydzie jak jest  wiec moge bzdury pisac. W ilinois zaczynalem na contraktorce za 12$ na godzine .. potem 15$ po 8 miesiacach zrobilem cdl i jakos jezdze.. samochod niestety duzy wydatek ale co poradzisz.. to nie Polska gdzie wszedzie blisko.. mieszkania w Ilinois to zalezy srednio kolo 1,2k$ na rent  .. basement  na belmoncie srednio 400-500 za pokoj. Poczatki trudne sa ale jak sie prace ogarnie w miare szybko to i zycie potem latwiejsze..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się czyta Wasze odczucia i przeżycia po wylosowaniu GC., aż ciężko oderwać wzrok. Mnie się nie udało po raz 2gi wylosować. Zastanawiam się jednak, jak wygląda procedura odnośnie łączenia rodzin. Moja siostra jest już 12 lat(oczywiście posiada obywatelstwo), a ja jestem ojcem chrzestnym jej synka który nota bene  nie mówi słowa po polsku:wacko:. . Ciekaw jestem ile czasu trwa taka procedura. Mam wizę turystyczną od 3 lat którą otrzymałem w Londynie(pracuje w Wielkiej Brytanii. ) ale jeszcze z niej nie  skorzystałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie próbowałem to liczyć - w tym temacie 

(może komuś komu udało się wylosować się przyda). Jak widać koszty są spore dlatego myśląc o emigracji do USA lepiej wcześniej się przygotować finansowo.  Na dwie osoby te 50tys zł to minimum trzeba mieć.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...