Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Nexusidlo said:

Cześć, 

w jaki sposób można sprawdzić na kiedy zostąło wyznaczone moje spotkanie? wg biuletynu moja rozmowa powinna wypaść na początku listopada, ale póki co nie otrzymałem żadnego maila z zaproszeniem.

Zaproszenia na listopad beda wysylac w ciagu najblizszych 2 tygodni. Dla Warszawy wysylaja raczej wczesniej, niz pozniej.

Bez wzgledu na to czy dostaniesz mail, czy nie, informacje o spotkaniu bedzie mozna sprawdzic na stronie ESC [1]. Poprzednie zawiadomienie o wygranej, zastapi nowy dokument zawierajacy szczegoly odnosnie spotkania.

[1] https://www.dvlottery.state.gov/ESC/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam. Zostałem wylosowany i obecnie przebywam w USA dzięki programowi work&travel. Pracodawca chce mnie zatrudnić na następny rok. Jest jakiś dokument który mógłby wypełnić i mógłbym go pokazać na rozmowie w ambasadzie (job offer)? Przydała by mi się też wzór dokumentu deklaracji pomocy rodziny z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nikon napisał:

Witam. Zostałem wylosowany i obecnie przebywam w USA dzięki programowi work&travel. Pracodawca chce mnie zatrudnić na następny rok. Jest jakiś dokument który mógłby wypełnić i mógłbym go pokazać na rozmowie w ambasadzie (job offer)? Przydała by mi się też wzór dokumentu deklaracji pomocy rodziny z USA.

? Jesli wygrales w loterii, to nie mozesz po prostu zrobic AoS w USA? Po co wracac do Polski? https://www.uscis.gov/greencard/diversity-visa

Jesli jestes w USA legalnie, to mozesz aplikowac w ten sposob. Po co jakis "job offer"? Chyba, ze chcesz odrzucic wygrana w loterii i zamiast tego aplikowac o wize pracownicza. Co w sumie jest bez sensu..

Nie rozumiem po co ci tez jakies deklaracje pomocy rodziny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W związku z tym, że zostałam wylosowana w loterii wizowej, mam kilka pytań:

1. W jaki sposób zostanę poinformowana o rozmowie w ambasadzie, czy dostanę wiadomość mailem czy listownie?

2. W jaki sposób dostanę informację o tym jakie dokumenty muszę zabrać na rozmowę w ambasadzie? I czy wymagają dokumentu o pomocy na miejscu ze strony rodziny?

3. Czy zdarza się, że wyjeżdżając ktoś może nie zostać wpuszczony do USA po rozmowie z urzędnikiem na lotnisku?

4. Czy wyjeżdżając do pół roku od ważności badań, można wyjechać np. tylko na tydzień, żeby uruchomić procedurę, wrócić do Polski i wyjechać dopiero za kilka miesięcy po załatwieniu różnych spraw?

5. Czy trudno jest w USA ( w Nowym Jorku) znaleźć dobrą pracę, np. w firmie znając dobrze angielski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...