Skocz do zawartości

zmiana statusu wizowego i zły prawnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Przyjechałam do USA w styczniu na wizie P1 (dla artystów) w celu występowania w jednym  z show w Vegas. Niestety okazało się, że nie jest kolorowo, a firma nieprofesjonalna i w marcu zakończyłam współpracę z tą firmą. Zostałam w USA i wypełniłam wniosek o zmianę statusu na turystyczną. Prawnika miałam od znajomej Polki, która mieszka w L.A od kilku lat i stara się o zieloną kartę. Już po wysłaniu wniosku, zobaczyłam, że prawnik umieścił tam bardzo krótką informację motywującą moją chęć podróżowania po USA - że, nie pracuję już w tej firmie i chciałabym zostać w USA podróżując ze znajomymi. Dane mojej koleżanki wraz z "invitation letter' zostały dołączone do aplikacji. Bilet powrotny do Polski na sierpień, statements z dwóch banków.

Ja w tym czasie rozglądałam się za inną pracą w Vegas, ale jest ciężej niż myślałam.  Po 6 tyg ( w zeszłym tyg) przyszedł list z USCIS 'Request for evidence'. 

W liście proszą o dokładne wyjaśnienie przyczyn zmiany statusu, dlaczego jest tymczasowy, co zrobiłam by opuścić USA , dlaczego nie pracuję już w tej firmie. 

Wymagają również

 'B-2 activities':

- dokładną listę z datami, co robiłam i gdzie byłam odkąd mój poprzedni status wizowy się zakończył - miasta, atrakcje turystyczne (takie jak parki, muzea)- dowody. 

Dowody na bilety lotnicze, rezerwacje hotelowe na zaplanowane podróże 

Foreign residency

- że mam do czego wrócić w PL

Proof of financial support:

- Submit updated bank statements from your Well Fargo account for the last 2 months including all the pages. Bank letters alone are not sufficient

-Form  I-134 Affidavit of support 

Tutaj proszą o wypełnienie formularza przez osobę, która zapewnia mi zakwaterowanie i jeszcze całe mnóstwo papierów jak wyciągi z konta itd

Proof of residence in US

Please submit proof for all of your residential adresses in the US i.e telephone bills, utility bills, rent receipts since arrival in the US, proof of your current address and telephone number.

 

 

Jestem w kontakcie z prawnikiem, ale mam wrażenie, że nie jest to dobry prawnik. Moja koleżanka, mówiła że w jej aplikacji na zieloną kartę dopatrzyli się nieprawidłowości i musiała z procesem ruszyć od nowa. A mówiła, że wydała już z 30tys. 

Teraz się zastanawiam jak to wszystko pozbierać do kupy i udowodnić. 

Prawnik nie powiedział mi, żebym zatrzymywała wszystkie bilety na atrakcje które zwiedzam. 

2 miesiące przebywałam w Vegas, gdzie wynajęłam pokój , a od tygodnia jestem w Filadelfii. 

Dlaczego wymagają dokładnych adresów i numerów telefonów?

Czym jest bank statement ze wszystkimi stronami - chodzi im o całą historię transakcji? Nie ma mowy, że będę się dzielić tak prywatnymi rzeczami.  Do tego ostatnio wpłaciłam na konto gotówkę, która może wzbudzić podejrzenia. 

A co jak podróżuję używając Couchsurfing albo Trusted Housesitters i nie płacę za zakwaterowanie, co obniża moje koszty? 

 

Nie wiem co mam robić z tym prawnikiem, mam wrażenie, że co chwilę mówi co innego. Raz mi powiedział, że jak mi odrzucą wniosek to muszę jak najszybciej wyjechać z USA, potem powiedział, że w ciągu 30 dni.  Jak po złożeniu aplikacji, wyraziłam moje obawy o tak krótkie wyjaśnienie mojej zmiany statusu, to powiedział, że nie było czasu i musieliśmy jak najszybciej złożyć wniosek. Ale było jeszcze kilka dni tak naprawdę. 

Powiedział, że takie wymogi są odkąd jest Trump, że wcześniej tak nie było. 

 

Nie wiem już jak to ugryźć, czy zmieniać prawnika, czy to już powierzyć jemu jak zapłaciłam...  Czy ta aplikacja przejdzie jak nie będę miała za sponsora albo za dużo dowodów ? 

Poradźcie coś

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie baaaardzo ciężko będzie ci dostać zmianę statusu. Zwiedzasz już 2 miesiące? Według USCiS to pewnie i tak za długo. Nie pomaga fakt że rozgladalas się za praca, co w twoim przypadku wydaje mi się że nie jest legalne..  USCiS chce też widzieć że stać się na dalsze podróżowanie. 

Dobrze chociaż że masz już bilet powrotny do Polski. To w miarę dobry dowód na to że nie planujesz zostać na stałe w US. 

Najlepiej w tym temacie wypowie się @karina którą jest prawnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, nofronts napisał:

Nie wiem już jak to ugryźć, czy zmieniać prawnika, czy to już powierzyć jemu jak zapłaciłam...  Czy ta aplikacja przejdzie jak nie będę miała za sponsora albo za dużo dowodów ? 

Poradźcie coś

 

 

Wyjechac spowrotem do kraju. Bank statement jest oczywiscie po to zeby zweryfkowac czy przypadkiem nie pracowales. Generalnie wiedza ze zwiedzanie to sciema - to dosc oczywiste patrzac po RFE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie zabroni próbować chociaż teraz urząd imigracyjny weźmie cię za desperatke..

Do wizy studenckiej musisz najpierw dostać się do szkoły no i przedstawić dowody finansowe na to że stać Cię na naukę. 

Tyle że taka zmiana statusu też trwa kilka miesięcy i do tego czasu pewnie twój legalny pobyt się skończy. Wtedy chyba od razu dostaniesz odmowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA nie mialabys wizy studenckiej bo wizy sa wydawane tylko poza krajem. Dostalabys tylko status studenta. Ktory znaczy ze nie mozesz wyjechac z USA i potem wrocic. Wyjezdzajac musialabys starac sie od nowa w Polsce o wize studencka. Ktorej mozesz nie dostac bo imigracja czesto nie lubi kiedy ludzie zmieniaja sobie status. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie sformułowane jest to RFE? Żądają wszystkich wymienionych dokumentów czy podali przykłady dokumentów które możesz im dostarczyć by udowodnić zamiar turystyczny?  Jeśli to pierwsze to IMO wiedzą że nie dostarczysz choćby skaly sraly i nie zmienisz statusu. Jeśli to drugie to po prostu zbierz co się da co wskazuje że masz zamiary turystyczne, wyślij i licz na cud, ale nie spodziewaj sie ze na 100% coś pozytywnego z tego wyniknie. Na różnych forach imigracyjnych od pewnego czasu już ludzie piszą że jest o wiele trudniej niż kiedyś o zmianę statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jackie napisał:

Jak dokładnie sformułowane jest to RFE? Żądają wszystkich wymienionych dokumentów czy podali przykłady dokumentów które możesz im dostarczyć by udowodnić zamiar turystyczny?  Jeśli to pierwsze to IMO wiedzą że nie dostarczysz choćby skaly sraly i nie zmienisz statusu. Jeśli to drugie to po prostu zbierz co się da co wskazuje że masz zamiary turystyczne, wyślij i licz na cud, ale nie spodziewaj sie ze na 100% coś pozytywnego z tego wyniknie. Na różnych forach imigracyjnych od pewnego czasu już ludzie piszą że jest o wiele trudniej niż kiedyś o zmianę statusu.

załączam list.  Wygląda na to wszystkie. 

Nie dziwne, że żądają skoro w aplikacji, którą wypełniał za mnie prawnik prawie nic nie było wyjaśnione. Żadnego planu zwiedzania ani nic. 

d8m7usff8gem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...