Skocz do zawartości

Sponsorstwo przez rodziców


thaliaa

Rekomendowane odpowiedzi

16 minutes ago, Roelka said:

 

Karina ci wszystko tam wytlumaczylam. 

Swoją drogą jak założyłas tam temat to nie wiem po co spamujesz w tym. :p 

Tak juz widze ze mi odpisala :) Napisalam tutaj poniewaz watek jest o sponsorowaniu rodzinnym, wiec moja sprawa bardziej pasuje tu :) a chyba forum jest po to zeby pytac i tak samo odpowiadac :) wiec nie rozumiem Twojej szczypliwosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
8 minutes ago, KasiaKo said:

Tak juz widze ze mi odpisala :) Napisalam tutaj poniewaz watek jest o sponsorowaniu rodzinnym, wiec moja sprawa bardziej pasuje tu :) a chyba forum jest po to zeby pytac i tak samo odpowiadac :) wiec nie rozumiem Twojej szczypliwosci :)

Roelka juz tak ma, nie przejmuj sie. Jak bedzie trzeba to administratorzy forum zmerguja watki.

W kazdym razie trzymaj sie tego co pisze Karina. Ona, w przeciwienstwie do mnie, jest prawnikiem imigracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Xarthisius said:

Roelka juz tak ma, nie przejmuj sie. Jak bedzie trzeba to administratorzy forum zmerguja watki.

W kazdym razie trzymaj sie tego co pisze Karina. Ona, w przeciwienstwie do mnie, jest prawnikiem imigracyjnym.

Super! Dzieki bardzo za wszystkie informacje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KasiaKo napisał:

Toczyla sie petycja ale jaka? Moj tato dostal GC na jesieni 2017, a ja pismo dostalam w grudniu, wiec z tym wszystkim mam czas tylko do grudnia tak?

Nie, to nie jest tak. 

Twoj tato mial zlozona petycje albo przez sponsorstwo rodzinne albo przez pracownicze. Nie interesuje nas ile toczyly sie jego dokumenty - nas interesuje ile czasu toczyla sie formm albo I-130 albo I-140.  Czasem jest tak, ze ktoras z tych form jest zatwierdzona w ciagu np. 2 miesiecy - i wtedy od Twojego obecnego wieku mozna odjac tylko owe 2 miesiace a nie czas gdyby - zalozmy - tata czekal jeszcze na green card, bo toczyla sie inna petycja. 

Niekoniecznie masz czas do grudnia, bo nie znamy konkretnych dat. Ty mozesz miec czas do grudnia, ale mozesz miec czas do sierpnia - ja tego nie wiem. 

 

Cytuj

A jak jest z ciaza, bo na innym watku dostalam informacje ze ciaza nic nie zmienia w GC i ze pozniej mozna dziecko dopisac?

W innym watku ma tym forum ktos tak napisal? 

 

Cytuj

Watpie ze zdaze wyleciec przed porodem iz poniewaz porod mam planowo na polowe wrzesnia. A jak to pozniej wyglada? Tak samo badania? Bo napewno nie zgodze sie na szczepienia w ciazy itp wiec odrocza mi to jakos czy kobieta w ciazy ma inaczej? Ale ogolnie ciaza nie zmienia nic w tej GC? A co do aplikacji DS 260 to nie wpisuje tam nic o dziecku, poniewaz sie jeszcze nie urodzilo prawda?

W przypadku jesli nie zamierzasz wyleciec przed porodem, najlepiej zrobic ds-260 kiedy beda juz aktualne dane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KasiaKo napisał:

Okay.

Szczerze? Ja sama nie wiem, bo nie znam sie na tym.

Powiem tak ojciec był na rozmowie w pazdzierniku albo listopadzie w Stanach. A w grudniu juz do mnie jak i do niego na amerykanski adres przyszedł list z United States Department of State / National Visa Center. W tym liscie mam napisany NVC Case Number i Invoice ID Number. Mam w 6 krokach opisane co mam zrobic czyli wybor agenta zaplacic oplaty wyslac aplikacje i zgromadzic dokumenty chyba jakos tak. I pod tym mam napisane ze po skompletowaniu dokumentów mam im to wyslac i czekac na interview w konsulacie w Warszawie. Chyba dobrze to przetłumaczylam ;)  Na drugiej kartce mam Document Cover Sheet i jakies wypisane rzeczy a przy tym mam dawac X to tu nie wiem o co chodzi dokładnie. I na trzeciej kartce kontakt do tego National Visa Center i napisane jest na dole to ze wazne jest to rok od dostania tego pisma tak? Jak dobrze zrozumialam. I tato tez cos takiego podobnego dostal. Prawnik ze stanow w styczniu kazał wybrac mi swistek o niekaralnosci zrobic zdjecia i wypelnic ten formularz DS 260. Jak sie loguje na stronke ta ceas.state.gov to po zalogowaniu mam napisane ze musze opłacic to wszystko. Wyswietla mi sie moj wujek i ja a pode mna napis principal ale nie wiem czy to jakies wazne czy nie :D

Ty jestes jako f-t-j czyli dolaczasz do rodzica, ktorego sponsorowal rodzic. 

Dlatego dostalas dokumenty z NVC po tym, jak Twoj tata dostal green card. 

Wypelnianie ds-260 oraz przysylanie prawnikowi niekaralnosci juz teraz i natychmiast, jesli nie wiesz dokladnie co bedziesz robic, jest totalnym bezsensem, bo niekaralnosc sie przedawni a informacje zawarte w DS-260 beda nieaktualne. Czyli jesli wiesz, ze na 100% chcesz ruszyc sprawe i robic to w miare szybko, wtedy po zrobieniu oplat gromadzisz dokumenty i wtedy prawnikowi wysylasz KOPIE niekaralnosc i wtedy wysylasz DS-260, bo bedzie najbardziej aktualne. 

To o czym piszesz, ten rok waznosci, to oznacza tylko tyle, ze wedle przepisow jesli nie skontaktujesz sie z NVC PRZYNAJMNIEJ RAZ na rok, to petycja bedzie nieaktywna(moze przepasc) - to nie znaczy, ze masz tylko rok na wylot - masz kontaktowac sie raz na rok z NVC, i potwierdzic, ze nadal jestes zainteresowana wiza imigracyjna. 

Wyswietla sie wujek na stronie, bo wujek byl sponsorem Twojego taty, a Ty jestes dolaczona do petycji taty. Ty nie jestes w osobnej kategorii - jestes w kategorii takiej samej jak Twoj tata czyli F4. 

Jesli dla urzedu imigracyjnego bedziesz miala mniej niz 21 lat (w jednym z watkow opisywalam jak to sie liczy) to dostaniesz wize imigracyjna, nawet gdybys miala fizycznie lat 35. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

Nie mam pojecia czego dotyczy ta data. Napisalas tylko ze masz tam podstawowe dane odnosnie wniosku i  na 3 kartce adres NVC i "date waznosci"...

tak jak wyjasnilam - raz w roku nalezy sie kontaktowac z NVC (telefonicznie/emailowo/listownie) i potwierdzic, ze nadal chcesz wize imigracyjna. I tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Roelka napisał:

Ojciec dostal zielona karte kilka lat temu ale dopiero teraz ja odebral? Uhm... Ta karta to juz by raczej dawno stracila waznosc. Ojciec juz wyjechal i ma w reku zielona karte?

 

OJCIEC MOGL ODEBRAC GREEN CARD W USA - DZIEWCZYNA JEST JAKO FOLLOW-TO-JOIN. TAKIE SYTUACJE CZESTO MAJA MIEJSCE. 

MOGLO BYC TEZ TAK, ZE NP. OJCIEC DOSTAL ZATWIERDZENIE I-485, NASTEPNIE WYPELNIL I-824 I TERAZ KOLEJ NA DZIEWCZYNE, BO ONA JEST DERIVATIVE BENEFICIARY. 

7 godzin temu, Roelka napisał:

W sumie cala ta sytuacja jest niejasna. Ty juz na pewno nie kwalifikujesz sie do tej wczesniejszej kategorii jako, ze masz wiecej niz 21 lat.

 

JA OBOWIAZUJE INNA USTAWA, KTORA POZWALA JEJ ZACHOWAC WIEK PONIZEJ 21 LAT  (DO PEWNEGO CZASU)

7 godzin temu, Roelka napisał:

Co ty z ta ciaza? CIAZA NIC NIE ZNACZY PRZY TWOJEJ EMIGRACJI. 

 

 

To jakie dostaniesz szczepionki zalezy od lekarza.

Pewnie @kzielu bedzie lepiej wiedzial co i jak w tej sytuacji.

JA WIEM O CO CHODZI Z CIAZA - ZAPEWNE CHODZI O TO CZY DZIECKO, KTORE SIE URODZI, BEDZIE MOGLO RAZEM Z MAMA OTRZYMAC WIZE IMIGRACYJNA I WYLECIEC DO USA 

MAM RACJE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KasiaKo napisał:

No widzisz jaka to dziwna sytuacja! :D dla mnie tak samo to pokrecone jak nie wiem! Tak! Moj tato jest w stanach i ma zielona kartke! On jak to mi tlumaczyl mial gdzies tam na stronie czy cos zaakceptowane juz w 2006 roku ta GC bodajze czy cos w tych latach. I nie mam pojecia jak to wszystko nie wygasło?

NIE WYGASLO, BO WEDLE PRAWA CHODZI O TO, ZE CZAS JAKI BYL MIEDZY ZLOZENIEM PETYCJI A ZATWIERDZENIEM PETYCJI ODEJMUJE SIE OD TWOJEGO WIEKU I WYCHODZI ILE MASZ LAT DLA POTRZEB IMMIGRATION. KLUCZ JEST TAKI, ZE MUSISZ OTRZYMAC WIZE IMIGRACYJNA ("apply for") W CIAGU ROKU ODKAD ONA JEST DOSTEPNA. I TUTAJ NALEZALOBY SIE ZASTANOWIC CO I JAK.. 

Cytuj

Ale jak sie dowiedzial ze ja sie zalapuje na to ze wzgledu na to ze wtedy nie mialam 21 lat i takie jest prawo to zaczal to wszystko robic i na jesieni 2017 odebral GC a ja w grudniu dostalam list ze stanow i jest tam napisane ze wazne jest to tylko przez rok jakos tak jak dobrze zrozumialam.

ROK JEST WAZNE W NVC, ZEBY PETYCJA NIE PRZEPADLA. 

TY MASZ NATOMIAST ROK CZAS OD DATY KIEDY BYLY DOSTEPNE NUMERY W TWOJEJ KATEGORII WIZOWEJ ABY UZYSKAC POBYT STALY - CHODZI O TO, ZE JESLI NUMERY BYLY DOSTEPNE JUZ WE WRZESNIU, TO MIMO, ZE LIST JEST DATOWANY W GRUDNIU, TY MASZ CZAS TYLKO DO WRZESNIA. 

WIEM, ZE TO ZAKRECONE, ALE TAK TO MNIEJ WIECEJ WYGLADA... 

Cytuj

OKAY czyli ciaza nie ma nic do tego! o to mi chodzilo. Dopiero jakbym wyszla za maz to wszystko przepada ? A co do badan to ja wiem wlasnie ze oni tam ustalaja na co szczepia itp tylko jak to wyglada przy ciazy? Nigdzie nie moge znalezc informacji. Jedynie chyba ktos pisal tu na forum ze przy wylosowaniu GC przelozyli kobiecie badania i dopiero jak urodzila to wszystko zalatwila.

CIAZA W TEORII NIE MA NIC DO SPRAWY, W PRAKTYCE - MA I TO DUZO.  TWOJA GREEN CARD NIE PRZEPADNIE TYLKO DLATEGO, ZE JESTES W CIAZY - MOZE PRZEPASC JESLI MINIE ROK OD DOSTEPNOSCI NUMEROW BADZ NIE SKONTAKTUJESZ SIE Z NVC RAZ NA ROK. PYTANIE BRZMI - BO NIE WIEM CZY JA DOBRZE ZROZUMIALAM: CZY TOBIE KTOS POWIEDZIAL, ZE MALUSZEK DOSTANIE GREEN CARD Z TOBA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, karina said:

Nie, to nie jest tak. 

Twoj tato mial zlozona petycje albo przez sponsorstwo rodzinne albo przez pracownicze. Nie interesuje nas ile toczyly sie jego dokumenty - nas interesuje ile czasu toczyla sie formm albo I-130 albo I-140.  Czasem jest tak, ze ktoras z tych form jest zatwierdzona w ciagu np. 2 miesiecy - i wtedy od Twojego obecnego wieku mozna odjac tylko owe 2 miesiace a nie czas gdyby - zalozmy - tata czekal jeszcze na green card, bo toczyla sie inna petycja. 

Niekoniecznie masz czas do grudnia, bo nie znamy konkretnych dat. Ty mozesz miec czas do grudnia, ale mozesz miec czas do sierpnia - ja tego nie wiem. 

 

W innym watku ma tym forum ktos tak napisal? 

 

W przypadku jesli nie zamierzasz wyleciec przed porodem, najlepiej zrobic ds-260 kiedy beda juz aktualne dane. 

No tak ale wtedy moze byc za późno na to wszystko prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...