Skocz do zawartości

Sponsorstwo przez rodziców


thaliaa

Rekomendowane odpowiedzi

Just now, karina said:

Od tego masz prawnika, zeby sie tym zajal. Prawnik powinien powiedziec Ci ile masz czasu, ile czasu zajmie proces i jak to bedzie wygladalo. Tymczasem Ty sie pytasz o caly proces tutaj, na Forum.. 

Tutaj na forum przyszłam bardziej po to by dowiedzieć jak jest z ciaza a po drodze to wszystko zaczęliście mi tłumaczyć gdzie dla mnie jest to czarna magia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 minut temu, KasiaKo napisał:

Wiem wiem rozumiem. Ja wiedziałam tylko co mam robic krok po kroku ale o czasie nic nie wiedziałam ze nie liczy sie to od dostania listu. Myslalam ze to jest ta data czyli od grudnia do grudnia. A powiedz mi ten numer o którym pisałaś mogłam dostać juz przed tym jak tato dostał GC czy dopiero jak on dostał? 

od kiedy sa dostepne wizy, od tego czasu masz rok na podjecie krokow - najlepsza droga jest zlozenie DS-260 co robi sie po zaplaceniu 2 rachunkow. Teraz, w Twoim przypadku, nawet jesli zlozysz DS-260 a pozniej urodzi sie dziecko, to sprawe przeciagniesz troche ALE dziecko nie dostanie green card. Wiec pytanie co chcesz zrobic. 

W wyjatkowych przypadkach mozesz pozniej dyskutowac, ze prawnik przeciagal sprawe i byc moze Ci tu uznaja, ale nie bardzo rozumiem po co, skoro mozna to robic 'po Bozemu'  - no chyba, ze prawnik chce zarobic... 

Glowne pytanie: czy Ty chcesz aby dziecko dostalo green card Toba? 

 

Tutaj jest to opisane jak  licza: 

  An immigrant visa petition (either a Form I-130 or a Form I-140) was filed in 2000 when the derivative beneficiary was 20. The visa petition is approved exactly one year later in 2001. A visa becomes available exactly 5 years later in 2005 and the principal files an I-485 immediately. The application is approved in 2007 and the beneficiary applies for adjustment of status one month after approval of the principal’s application. The derivative beneficiary’s “age” for CSPA purposes would be 24 (the beneficiar y is 25 in 2005 when the visa became available, but the visa petition was pending for 1 year). Not only would this derivative beneficiary be considered over the age of 21, this beneficiary could not benefit from the provisions of the CSPA because he or she did not file a Form I-485 within one year of the principal’s visa becoming available. Thus, this derivative beneficiary would be unable to retain classification as a child. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KasiaKo napisał:

Tutaj na forum przyszłam bardziej po to by dowiedzieć jak jest z ciaza a po drodze to wszystko zaczęliście mi tłumaczyć gdzie dla mnie jest to czarna magia! 

czy Twoj prawnik wiedzial o twojej ciazy? 

To chyba dobrze, ze ktos Ci powiedzial jak to jest, bo moglas przegapic cala sprawe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, karina said:

czy Twoj prawnik wiedzial o twojej ciazy? 

To chyba dobrze, ze ktos Ci powiedzial jak to jest, bo moglas przegapic cala sprawe... 

Tak bardzo jestem wam wdzięczna ze odpowiedzieliscie mi na tyle pytań bo teraz wiem zeby zalatwiac to wszystki jak najszybciej jeżeli da sie jeszcze z tym cos zrobic! 

Tak ja prawnika wtedy poinformowałam ze jestem w ciąży i nie chce tego dalej prowadzić.. i to była akurat moja głupota ze tak zrobiłam zamiast sie podowiadywac itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KasiaKo napisał:

Starac sie o GC! Jak najszybciej tak jak mowisz, tylko nie wiem jak wyjdzie to z moja ciaza w sensie chodzi mi o te sprawy z GC?

Ok, ja nie wiem czy Ty sie wyrobisz z wlotem do USA przed porodem zeby dziecko moglo dostac obywatelstwo USA. 

Jesli urodzisz w Polsce to Ty (moze) dostaniesz green card, ale baby juz nie dostanie. 

czyli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, karina said:

Ok, ja nie wiem czy Ty sie wyrobisz z wlotem do USA przed porodem zeby dziecko moglo dostac obywatelstwo USA. 

Jesli urodzisz w Polsce to Ty (moze) dostaniesz green card, ale baby juz nie dostanie. 

czyli? 

No wlasnie nad tym sie zastanawiałam. Bo napewno nie zdążę bo poród mam na wrzesień.  A potem jak to wyglada? Jak dostaje GC to musze lecieć do stanów i tam otwierają kopertę i tam nią czekac? 

A jak pózniej ze sponsorstwem na mojego dzidziusia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...