Skocz do zawartości

Ubezpieczenie nie pokryło wizyty w szpitalu


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mialam problemy zdrowotne i musialam udac sie do emergency room (wzieli mi tam moj social Security number, adres amerykanski i polski)  . Majac 2 ubezpieczenia myslalam ze mi pokryja wizyte jednak pozniej przyszedl do mnie rachunek na kilkanaście tysiecy dolarow. Obie ubezpieczalnie nie chca tego pokryc (totalna abstrakcja) , sama nie posiadam tyle pieniędzy żeby to pokryć  ( jestem tutaj na wymianie studenckiej) . Obawiam się, że po prostu tego nie zapłacę.  Za miesiąc wracam do Polski. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie konsekwencję mnie czekają?

Dziękuję za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jestes na wymianie studenckiej, to zwroc sie do biura International Student Services na kampusie. Nie probuj sama tego zalatwic, oni po to sa w tym biurze i powinni Ci pomoc. Nie piszesz jakie masz ubezpieczenie, ale jezeli zwiazane z uniwersytetem to mozliwe ze bedzie mozna cos wynegocjowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, katlia napisał:

Jezeli jestes na wymianie studenckiej, to zwroc sie do biura International Student Services na kampusie. Nie probuj sama tego zalatwic, oni po to sa w tym biurze i powinni Ci pomoc. Nie piszesz jakie masz ubezpieczenie, ale jezeli zwiazane z uniwersytetem to mozliwe ze bedzie mozna cos wynegocjowac.

Nie mam zwiazanego z uniwersytetem. Oba kupowane prywatnie ( aetna i europa TU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto po przylocie, nawet na parę dni, ale wykupić  tam na miejscu , oprócz ubezpieczenia wykupionego w PL.

Ale dobre pytanie od sly6 , dlaczego nie chcą pokryć, no i co było w ogólnych warunkach ? Jakiś mały druczek.
Warto, aby wiedzieć, które ubezpieczalnie omijać szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ashleygreene napisał:

Ktos moze mi powiedziec co sie stanie jesli nie zaplace tego?

Szpital jezeli ma wybor pomiedzy nie otrzymaniem zadnych pieniedzy, a otrzymaniech choc odrobine zawsze wybierze to drugie. Dlatego musisz im pokazac, ze Twoje zarobki nie pozwalaja na splate takiego rachunku. Najprawdopodobniej zjada z cena znacznie nizej lub w ostatecznosci umorza calkowicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...