Skocz do zawartości

Ubezpieczenie nie pokryło wizyty w szpitalu


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ashleygreene napisał:

Powiedzieli ze leczylam sie na ta dolegliwosc wczesniej w polsce I to choroba przewelekla. 

 

Ale teraz firmy chyba musza to pokryc... to byl jeden z glownych wymogow Obamacare i nadal obowiazkuje. Dlatego radze Ci -- biuro International Stuents na Twoim kampusie powinno Ci z tym pomoc. Po to tam sa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ashleygreene napisał:

Ktos moze mi powiedziec co sie stanie jesli nie zaplace tego?

Faktem jest, ze nikt nie moze Ci powiedziec co sie stanie. Czesto NIC sie nie stanie, zwlaszcza jezeli nie masz planow zyc/pracowac w USA. W tej chwili nie wyglada na to ze nie zaplacony dlug wstrzyma Cie od powrotu do USA. Ale biorac pod uwage kto siedzi w Bialym Domu i ma przewage w Kongresie, kto wie czy to sie nie zmieni. 

https://www.quora.com/What-can-happen-if-you-dont-pay-medical-bills-as-an-international-student-given-that-they-only-have-your-insurance-information-but-no-US-ID-SSN-nor-passport-nor-visa-info

https://www.avvo.com/legal-answers/will-an-unpaid-medical-bill-affect-future-visa-app-2630336.html



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dejmos napisał:

Szpital jezeli ma wybor pomiedzy nie otrzymaniem zadnych pieniedzy, a otrzymaniech choc odrobine zawsze wybierze to drugie. Dlatego musisz im pokazac, ze Twoje zarobki nie pozwalaja na splate takiego rachunku. Najprawdopodobniej zjada z cena znacznie nizej lub w ostatecznosci umorza calkowicie. 

Dobrze, ale w najgorszej sytuacji jesli sie nie uda będą mnie za to ' scigac' w Polsce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ashleygreene napisał:

Dobrze, ale w najgorszej sytuacji jesli sie nie uda będą mnie za to ' scigac' w Polsce?

 

Pewnie nie jezeli nie bedzie Cie specjalnie przejmowala kwestia nie zaplacenia za otrzymana usluge (mnie by to troche martwilo). W najgorszym wypadku nie wjedziesz spowrotem lub bedziesz miala zerowy credit jakbys kiedys chciala tam zamieszkac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, katlia napisał:

Ale teraz firmy chyba musza to pokryc... to byl jeden z glownych wymogow Obamacare i nadal obowiazkuje.

 

Ale niekoniecznie w ED. Coraz więcej ubezpieczeń nie pokrywa nieuzasadnionych wizyt w ED, z wyjątkiem sytuacji gdy pacjent nie jest sam w stanie ocenić czy problem jest prawdziwym "emergency", np. ból w klatce piersiowej który nie jest atakiem serca itp. Nie wiemy co się stało w przypadku OP, więc możemy sobie gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...