Jump to content

Ile wcześniej na lotnisku?


Recommended Posts

Ja zawsze jestem na lotnisku 3 godziny wcześniej. Wolę poczekać pod bramką i mieć spokój. Zdarzyło się nam dwa razy że ledwo zdążyliśmy na samolot: raz security zajęło prawie 1.5 godziny, drugi raz na lotnisku Keflavik nie mieliśmy pojęcia że jest druga odprawa paszportowa do której trzeba było stać w kilometrowej kolejce. Od tego czasu już nie ryzykuję.

Nawet jeśli odprawisz się przez net to bagaż musisz nadać na lotnisku,  no chyba że masz tylko podręczny, wówczas nie musisz stać w kolejce do odprawy tylko od razu ruszasz do security i potem do bramki.

Link to comment
Share on other sites

Zalezy skąd wylot i dokąd. Ja jak lece z Poznania to jestem na lotnisku 1h przed. Lotnisko malutkie i 3h przed, chyba bym tam sie zanudziła na smierć. Jak lece z Denver(loty międzynarodowe) to najczesciej jestem 2 h przed. Chyba jest wymóg nadania bagażu na trasach międzynarodowych minimum 1h przd planowanym odlotem. 

Link to comment
Share on other sites

Zależy od lotniska. Na małym wiadomo, prawie zawsze idzie sprawniej. Z wielkimi bywa różnie. Kiedyś w San Francisco ruszyłem w stronę Security check. Babka które wpuszczala w króciutką kolejkę dojrzała że mam na Board Card "pre check" czego ja nawet nie zauważyłem i mnie tam odeslala. A kolejka dla "pre checkow" była ogromna.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...