Skocz do zawartości

Wyjazd do USA -> szkolenie językowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym prosić o poradę w pewnej sprawie.

Mam 30 lat i rozważam wyjazd do USA aby opanować angielski w jak najlepszym stopniu. Czy mogę po prostu tam przyjechać i od tak podjąć pracę, a następnie udać się do szkoły językowej?

Wcześniej myślałem że coś takiego jest dla Polaka nierealne poza krajami należącymi do UE, aż przeczytałem na pewnym forum post osoby która twierdzi że pracowała nielegalnie 2 lata w Nowym Yorku, płaciła normalnie podatki i nikt nie robił z tego powodu problemów. Jak to w końcu jest?

Może coś źle zrozumiałem z tej opowieści dlatego też pytam.

Dlaczego akurat Stany Zjednoczone? No cóż powodów jest kilka: nauka języka, podjęcie studiów ekonomicznych, a później własny biznes w branży e-commerce poświęcony japońskiej mandze i animacji której jestem fanem :D Taki mam cel…

Właściwie to studia mógłbym podjąć w Polsce tak samo z założeniem firmy jeśli byłyby z tym jakieś większe trudności, jednakże szkolenie językowe chciałbym odbyć właśnie w tym kraju -> międzynarodowa społeczność fanów, lokalizacja największych serwisów streamingowych i portali o tematyce m&a, możliwość nawiązania znajomości spośród ludzi działających w branży.

Czy taki wyjazd przy skromnym budżecie z zamiarem podjęcia dowolnej pracy jest w ogóle możliwy? Powiedzmy na 1-2 lata aby opanować język do perfekcji, a później wrócić do kraju lub aplikować na amerykańskie uczelnie. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, Akiko napisał:

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym prosić o poradę w pewnej sprawie.

Mam 30 lat i rozważam wyjazd do USA aby opanować angielski w jak najlepszym stopniu. Czy mogę po prostu tam przyjechać i od tak podjąć pracę, a następnie udać się do szkoły językowej?

Nie. Od tego są odpowiednie wizy. 

2 godziny temu, Akiko napisał:

Wcześniej myślałem że coś takiego jest dla Polaka nierealne poza krajami należącymi do UE, aż przeczytałem na pewnym forum post osoby która twierdzi że pracowała nielegalnie 2 lata w Nowym Yorku, płaciła normalnie podatki i nikt nie robił z tego powodu problemów. Jak to w końcu jest?

Nikt ci tutaj nie pomoże w kwestii życia na nielegalu.  Forum służy do porad w kwestii legalnej emigracji. 

 

 

2 godziny temu, Akiko napisał:

Może coś źle zrozumiałem z tej opowieści dlatego też pytam.

Dlaczego akurat Stany Zjednoczone? No cóż powodów jest kilka: nauka języka, podjęcie studiów ekonomicznych, a później własny biznes w branży e-commerce poświęcony japońskiej mandze i animacji której jestem fanem :D Taki mam cel…

Nierealne. Wyjedź do UK, albo jakiekolwiek innego kraju gdzie nie potrzebujesz wizy. 

 

 

2 godziny temu, Akiko napisał:

Właściwie to studia mógłbym podjąć w Polsce tak samo z założeniem firmy jeśli byłyby z tym jakieś większe trudności, jednakże szkolenie językowe chciałbym odbyć właśnie w tym kraju -> międzynarodowa społeczność fanów, lokalizacja największych serwisów streamingowych i portali o tematyce m&a, możliwość nawiązania znajomości spośród ludzi działających w branży.

Streamowac i prowadzić biznes internetowy możesz z Polski bez problemu. Kontakt też można nawiązać z PL. 

2 godziny temu, Akiko napisał:

Czy taki wyjazd przy skromnym budżecie z zamiarem podjęcia dowolnej pracy jest w ogóle możliwy?

Nope.  Same studia kosztują w USA od 20,000$ do 50,000$ za rok. Na studia trzeba mieć wizę. Do pracy trzeba mieć wizę i pozwolenia. 

2 godziny temu, Akiko napisał:

 

Powiedzmy na 1-2 lata aby opanować język do perfekcji, a później wrócić do kraju lub aplikować na amerykańskie uczelnie. Będę wdzięczny za pomoc.

Masz multum krajów do wyboru które zaoferuje Ci legalny pobyt, legalna prace i tańsze studia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednym się udaje innym nie pobyt nielegalny. Teraz gdy Cię złapią jest areszt i deportacja. Kiedyś czekałeś na rozprawę i żyłeś w swoim domu. Poczytaj o 0 tolerancji dla osób które są nielegalnie.

pracowałeś kiedyś nielegalnie? Jednym się płaci na czas innym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuje że szybko sprowadziliście mnie na ziemie.

No dobrze to doradźcie mi w jeszcze jednej kwestii. Sądzę że mam świetny pomysł na biznes, ale hamuje mnie brak płynnej znajomości angielskiego (mój aktualny poziom to A2/B1). Chciałbym działać na rynku międzynarodowym więc jest to dla mnie sprawa najwyższej wagi. Sam serwis powstałby pewnie w przeciągu 3-4 miesięcy gdy tylko znajdę inwestora i zbiorę ekipę. Mam już nawet dość dokładną wizję jak zrealizować poszczególne etapy projektu, z kim nawiązać współpracę, jak zadbać o marketing oraz źródła finansowania. Tylko ten język… Jeszcze zanim portal ruszy do moich obowiązków będzie należało nawiązanie współpracy ze studiami animacji i wydawnictwami w Japonii, później dystrybutorami na całym świecie, no a dalej w ramach promocji mamy YouTube, portale, blogi oraz fora tematyczne. Będzie z tym trochę roboty i bez dobrej znajomości angielskiego mogę położyć cały projekt…

A więc moje pytanie brzmi:

Co powinienem zrobić aby nauczyć się języka w najkrótszym możliwym czasie?

a)      Wyjechać za granicę – wynajem pokoju i praca wyłącznie z obcokrajowcami, zapisanie do szkoły językowej.

b)      Ćwiczyć w domu, on-line – kontakt z native speakerami -> wymiana językowa przez italki. Jest jeszcze duo lingo, YouTube czy e-korepetycje.

Odpowiedź niby nasuwa się sama. Najszybciej nauczę się angielskiego za granicą, ale w praktyce różnie może być. Na początku pobytu w Anglii mogę trafić do grona Polaków. Z kolei Internet również oferuje sporo możliwości nauki. Zarówno w Polsce jak i w UK siedziałbym nad książkami każdą wolną chwile. Tak więc co powinienem zrobić? Kupić słuchawki z mikrofonem i zacząć szkolenie czy pakować walizki i rezerwować bilet na samolot? Które rozwiązanie przyniesie lepsze efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, każdy uczy się języka inaczej. Sam musisz sobie odpowiedzieć która metoda jest najlepsza. Imo najlepszym rozwiązaniem (i tanim) jest zapisanie się do szkoły językowej w PL, takiej którą ma native speakerow.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Najszybciej nauczysz sie jezyka mieszkajac i uczac sie w anglojezycznym kraju (i unikajac Polakow.) Ale to kosztuje, przynajmniej na poczatku (bo pozniej teoretycznie moglbys tam pracowac, zakladajac ze to jest w UE.) Jezeli nie masz na to funduszy pozostaje nauka w kraju i cwiczenie korzystajac z anglojezycznych portali internetowych, filmow, TV itp. To jest jak najbardziej mozliwe, przynajmniej jezeli chodzi o pasywna znajomosc jezyka (rozumienie i czytanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Akiko napisał:

.

Mam 30 lat i rozważam wyjazd do USA aby opanować angielski w jak najlepszym stopniu. Czy mogę po prostu tam przyjechać i od tak podjąć pracę, a następnie udać się do szkoły językowej?

 

dlaczego zdecydowales sie na USA ? Dlaczego nie UK ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Akiko napisał:

 

Wcześniej myślałem że coś takiego jest dla Polaka nierealne poza krajami należącymi do UE, aż przeczytałem na pewnym forum post osoby która twierdzi że pracowała nielegalnie 2 lata w Nowym Yorku, płaciła normalnie podatki i nikt nie robił z tego powodu problemów. Jak to w końcu jest?

 

Tak to prawda. Nikt nie robi Ci zadnych problemow. Ludzie na ulicy nie pytaja jaki masz status i skad jestes.... Niestety masz zje...zycie. Nic kokretnego nie zalatwisz dzis nie majac numeru ubezpieczenia.  

Jesli chcesz wiedziec jak to jest z "zyciem na nielegalu" to wyjmij z portfela dowod osobisty, prawo jazdy i numer ubezpiecznia podatkowego i postaraj sie znalezc prace w PL. Bedzie podobnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...