Skocz do zawartości

Baza US w Polsce


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z wielu artykułów:

https://www.stripes.com/news/europe/fort-trump-president-says-us-base-in-poland-is-under-serious-consideration-1.548093

Ale jeśli nazwa to miejsce Fort Trump,  to aż wstyd byłoby tam mieszkać. :D.

Generalnie widzę bardzo różne opinie: Amerykanie uważają, że to świetny pomysł. Wielu z nich lubi Polskę, uważa, że mamy piękny kraj i warto tutaj pomieszać. No i zmiana waluty jest na korzyść Amerykanow. :p

Z drugiej strony reakcje Polaków są..  mniej entuzjastyczne.  Widziałam już komentarze, że ludzie nie chcą obcych wojsk w Polsce, że będzie jak za komuny, że Rosjanie się będą burzyć..  No i oczywiście głupie rasistowskie komentarze. Eh. Spodziewam się, że jeśli ten pomysł przejdzie to nasi nacjonaliści wyjdą na ulice protestować. :p 

Widziałam też komentarze, że rządowi nie podoba się że Amerykanie będą mieli swoje szkoły i szpitale w bazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

poza US, to raczej bylby Camp Trump bardziej niz Fort Trump ;) 

a co do tego ze rzad sie burzy ze mieliby wlasne szkoly i szpitale to nie mam pytan ;) Nie bylam nigdy w polskim szpitalu ale jak opowiadam do czego mialam dostep w szpitalach w US, to nikt mi w PL nie chce wierzyc. Wlasny pokoj z lazienka i tv, free WiFi, i czego tylko dusza zapragnie w menu ;) a to tylko niektore plusy. Moj dziadek mi mowil ze on musial placic jak chcial w szpitalu w PL tv ogladac. F... no! Nie wyobrazam sobie. Yes, I’m spoiled. Big time! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paulina_89 napisał:

Nie bylam nigdy w polskim szpitalu ale jak opowiadam do czego mialam dostep w szpitalach w US, to nikt mi w PL nie chce wierzyc. Wlasny pokoj z lazienka i tv, free WiFi, i czego tylko dusza zapragnie w menu ;) a to tylko niektore plusy. Moj dziadek mi mowil ze on musial placic jak chcial w szpitalu w PL tv ogladac. F... no! Nie wyobrazam sobie. Yes, I’m spoiled. Big time! ;) 

Ja przezylam szok, gdy odwiedzilam mojego tescia w szpitalu kilka miesiecy temu. Tak jak mowisz, wlasny pokoj z lazienka (i to spory!), TV, WiFi i najlepsze - menu na kilka stron, mnostwo dan do wyboru. Gdziez w Polsce takie udogodnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, margherita_s napisał:

Ja przezylam szok, gdy odwiedzilam mojego tescia w szpitalu kilka miesiecy temu. Tak jak mowisz, wlasny pokoj z lazienka (i to spory!), TV, WiFi i najlepsze - menu na kilka stron, mnostwo dan do wyboru. Gdziez w Polsce takie udogodnienia...

I to wszystko za jedyne +/- $3000 za dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, margherita_s napisał:

Zalezy kto ma jakie ubezpieczenie. 

A jeśli ma ubezpieczenie to nie płaci za ten szpital? Zsumuj sobie miesieczne składki przez całe życie. 

Pamiętaj że nie ma darmowego lunchu na który zaprasza Cię kontrahent czy choćby pracodawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, andyopole napisał:

A jeśli ma ubezpieczenie to nie płaci za ten szpital? Zsumuj sobie miesieczne składki przez całe życie. 

Pamiętaj że nie ma darmowego lunchu na który zaprasza Cię kontrahent czy choćby pracodawca.

Nic nie jest za darmo ;) ale niektorzy wydaja sie o tym zapominac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz widze Polaków protestujących że oni też chcą korzystać z amerykańskiego szpitalu i szkoły. :p Albo w ogóle mieć dostęp do bazy, bo im się należy. :p 

Moj Tata jak był w szpitalu to też musiał płacić jeśli chciał oglądać TV albo mieć dostęp do Wifi.. Eh! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje ubezpieczenie pokrylo wszystko i po to za nie aie placi zeby z niego w razie potrzeby skorzystac. co nie? :) Kiedy w US zjawilam sie na pogotowiu z objawami guza mozgu, to zrobiono mi tomograf w ciagu 1.5 h od mojego przyjscia do ER. W Polsce pewnie na "darmowy" tomograf musialabym czekac 6 miesiecy jak nie wiecej. Dzieki za takie cos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...