Skocz do zawartości

Baza US w Polsce


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Paulina_89 napisał:

moje ubezpieczenie pokrylo wszystko i po to za nie aie placi zeby z niego w razie potrzeby skorzystac. co nie? :) Kiedy w US zjawilam sie na pogotowiu z objawami guza mozgu, to zrobiono mi tomograf w ciagu 1.5 h od mojego przyjscia do ER. W Polsce pewnie na "darmowy" tomograf musialabym czekac 6 miesiecy jak nie wiecej. Dzieki za takie cos. 

To co powiesz co czasami pisze Kzielu czy Katia ile czasami trzeba dopłacać. Nie każde też ubezpieczenia takie coś mają. 

A co do Polski zależy od miejsca oraz czy komuś chce się szukać by było szybciej i to na ubezpieczenie państwowe a nie prywatne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
22 minuty temu, sly6 napisał:

To co powiesz co czasami pisze Kzielu czy Katia ile czasami trzeba dopłacać. Nie każde też ubezpieczenia takie coś mają. 

A co do Polski zależy od miejsca oraz czy komuś chce się szukać by było szybciej i to na ubezpieczenie państwowe a nie prywatne 

Nic nie powiem bo moge tylko bazowac na swoim doswiadczeniu. Od 3 lat mam robione mnostwo badan, mialam 3 operacje, nigdy nie doplacilam centa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paulina_89 napisał:

Nic nie powiem bo moge tylko bazowac na swoim doswiadczeniu. Od 3 lat mam robione mnostwo badan, mialam 3 operacje, nigdy nie doplacilam centa. 

To  super. Masz najwyrazniej dobre ubezpieczenie. Niestey, WIEKSZOSC amerykanow nie tylko doplaca, ale takze placi kokosy. I to coraz wiecej. 30 lat temu urodzilam corke. Bez doplacenia centa. 25 lat temu urodzilam syna. Bez doplacenia centa. W tym roku, znajoma - na wysokim stanowisku w tej samej duzej firmie gdzie ja pracowalam w firmie ktora nadal (sadze) oferuje dobre ubezpieczenie. Ona doplacila $7.000 na urodzenie jej dziecka. Zdrowy maluch, zadnych komplikacji, 2 noce w szpitalu, ubezpieczenie dobre. A rachunek za $7,000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, andyopole napisał:

A jeśli ma ubezpieczenie to nie płaci za ten szpital? Zsumuj sobie miesieczne składki przez całe życie. 

Pamiętaj że nie ma darmowego lunchu na który zaprasza Cię kontrahent czy choćby pracodawca.

Przykladowe ubezpieczenie 300$ miesiecznie x 12 miesiecy = 3600$ rocznie x 24 lata = 90000$.  Niech szpital wystawi rachunek za pobyt, jakas tam operacje, badania, TV i cala reszte na np 300000$. Okazuje sie, ze taniej jest placic za ubezpieczenie przez cale zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paulina_89 napisał:

zrobiono mi tomograf w ciagu 1.5 h od mojego przyjscia do ER. W Polsce pewnie na "darmowy" tomograf musialabym czekac 6 miesiecy jak nie wiecej.

Fakt, opieka tu przewaznie jest bardzo dobra. Obsluga tez. Ale te koszty sa kosmiczne i tak rosna ze nie sa sustainable. Rezultat jest taki, ze ludzie umieraja z chorob ktore w Europie sa normalnie i latwo kontrolowane

https://www.kansascity.com/news/nation-world/article211260394.html
https://people.com/health/mom-fighting-lower-insulin-diabetic-son-death/
https://www.npr.org/sections/health-shots/2018/09/01/641615877/insulins-high-cost-leads-to-lethal-rationing
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, KrysiaK said:

Przykladowe ubezpieczenie 300$ miesiecznie x 12 miesiecy = 3600$ rocznie x 24 lata = 90000$.  Niech szpital wystawi rachunek za pobyt, jakas tam operacje, badania, TV i cala reszte na np 300000$. Okazuje sie, ze taniej jest placic za ubezpieczenie przez cale zycie.

Pominelas koszty pracodawcy, a nie kazdy ma hojnego pracodawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...