Skocz do zawartości

Baza US w Polsce


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, katlia said:

Bo to takie latwe. (Tak, ogromny sarkazm.) 

Juz nie chcialem komentowac, bo ostatnio jakis wredny sie robie :)

46 minutes ago, KrysiaK said:

Wiec nalezy go zmienic :)

Tak powiem nastepnemu napotkanemu kierowcy autobusu, albo kelnerce. Chociaz nie! Tej ostatniej to powiem, zeby koniecznie dobrze za maz wyszla. Wtedy to wogole ubezpieczenie za free wychodzi, bo Maz zapewnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, cee napisał:

"Baza US w Polsce", a tu następna dyskusja o kosztach leczenia i ubezpieczeniach :rolleyes:

 

No wlasnie:) Chodzilo mi tylko o to, ze zolnierzom przyzwyczajonym do wysokiej jakosci sluzby zdrowia raczej nie usmiechaloby sie korzystac z polskich szpitali. A tu zaraz ktos majaczy ze mowie, ze te luksusowe warunki sa darmowe albo ze probuje cos “rub in someone’s face” kiedy nie mialam takich intencji. Ale kradziej bedzie oskarzal wszystkich o zlodziejstwo, a klamca o mowienie nieprawdy. Skoro z zalozenia taki ze mnie shitface, bo korzystam ze sluzby zdrowia to hmm... powiedzialabym kilka rzeczy ale szkoda mojego czasu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to z czym mamy problem, w sumie nie tylko my, Polacy. Zajmujemy się pierdolami zamiast liczyć, co my z tego będziemy mieli i co można by lepiej było zrobić. Każdy zjeżdża się nad zdjęciem, które w mojej opinii jest nieistotne, a zapomina co tam było omawiane i podpisane. Ile Polska na tym zyska, jak to wykorzystać, ile Stany Zjednoczone zarobią na sprzedaży LNG na cały region Europy srodkowowschodniej itd itd. Emocje i głupoty biorą górę zamiast chłodnej kalkulacji. 

Miałem nie wspominać ale przyczepie się @Roelka do twojego posta odnośnie protestów. W tak proamerykanskim kraju Napewno byłyby duuuuzo mniejsze niż w innych. Po za tym niewiedza wynika właśnie z takich gownoburz jak wokół tego zdjęcia, że później mamy teksty w stylu, byliśmy w Iraku i Afganistanie a nadal musimy starać się o wizę. Media za to odpowiadają i rządzący, i to z jednej jak i drugiej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cee napisał:

 

Miałem nie wspominać ale przyczepie się @Roelka do twojego posta odnośnie protestów. W tak proamerykanskim kraju Napewno byłyby duuuuzo mniejsze niż w innych.

W moich okolicach (Niemcy) anty-Amerykanskie protesty, szczegolnie przy bazie w Rammstein,  sa dosc regularne.

(np. https://www.stripes.com/news/europe/thousands-turn-out-for-protest-against-ramstein-air-base-operations-1.486970 

"The demonstrations against U.S. bases in Germany are annual events. Last year, German police estimated that about 2,000 people showed up in support of the Berlin-based coalition’s protest. ")

W Polsce obecnie dosc popularne sa nastroje anty-obcokrajowcow, wiec nie wiem jak to bedzie wygladac - szczegolnie, ze Amerykanscy zolnierze to nie tylko "biali". No ale zobaczymy. Obecnie zolnierze bedacy na misjach w PL, nie moga poruszac sie po terenach cywilnych sami - zawsze musza byc w grupie, dla wlasnego bezpieczenstwa. W Niemczech rowniez dla bezpieczenstwa, nie moga wychodzic z bazy w mundurach (no, chyba ze gdzies wyjezdzaja ). Chociaz dziala to w druga strone, niezaleznie od bazy zawsze publikowana jest lista "zabronionych" miejsce, gdzie zolnierzom nie mozna chodzic - rozne bary, czy restauracje - gdzie albo zolnierze wczesniej robili awantury albo miejsca gdzie zolnierze byli atakowani przez lokalnych.

Nie mowie, ze Polska nie zyska - bo zyska duza - zyski ekonomiczne w okolicach bazy i na pewno duze zyski z turystyki. Ale na 100% jestem pewna, ze protesty beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roelka napisał:

W moich okolicach (Niemcy) anty-Amerykanskie protesty, szczegolnie przy bazie w Rammstein,  sa dosc regularne.

(np. https://www.stripes.com/news/europe/thousands-turn-out-for-protest-against-ramstein-air-base-operations-1.486970 

"The demonstrations against U.S. bases in Germany are annual events. Last year, German police estimated that about 2,000 people showed up in support of the Berlin-based coalition’s protest. ")

W Polsce obecnie dosc popularne sa nastroje anty-obcokrajowcow, wiec nie wiem jak to bedzie wygladac - szczegolnie, ze Amerykanscy zolnierze to nie tylko "biali". No ale zobaczymy. Obecnie zolnierze bedacy na misjach w PL, nie moga poruszac sie po terenach cywilnych sami - zawsze musza byc w grupie, dla wlasnego bezpieczenstwa. W Niemczech rowniez dla bezpieczenstwa, nie moga wychodzic z bazy w mundurach (no, chyba ze gdzies wyjezdzaja ). Chociaz dziala to w druga strone, niezaleznie od bazy zawsze publikowana jest lista "zabronionych" miejsce, gdzie zolnierzom nie mozna chodzic - rozne bary, czy restauracje - gdzie albo zolnierze wczesniej robili awantury albo miejsca gdzie zolnierze byli atakowani przez lokalnych.

Nie mowie, ze Polska nie zyska - bo zyska duza - zyski ekonomiczne w okolicach bazy i na pewno duze zyski z turystyki. Ale na 100% jestem pewna, ze protesty beda.

Są anty a co raz więcej jest w pracy takich osób, konsulat w Indiach ma tyle pracy ze nie może wydać szybko pozwoleń na pracę ;) dla osób z Indii czy innych Państw.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...