Skocz do zawartości

Jak kupić samochód na aukcji?


scoobany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy temat był już poruszany na forum jeśli tak to przepraszam ale mam takie pytanie;

Czy ktoś z Was może się orientuje jak kupić samochód z aukcji? Chodzi mi o aukcje ze stron takich jak np. copart.com bo z tego co słyszałem to żeby wsiąść udział w takich aukcjach trzeba mieć licencje dealera. Czy ktoś może przerabiał już coś takiego?

A może znacie jakieś firmy z okolic Chicago które pomagają kupić samochody z aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, scoobany napisał:

Witam, nie wiem czy temat był już poruszany na forum jeśli tak to przepraszam ale mam takie pytanie;

Czy ktoś z Was może się orientuje jak kupić samochód z aukcji? Chodzi mi o aukcje ze stron takich jak np. copart.com bo z tego co słyszałem to żeby wsiąść udział w takich aukcjach trzeba mieć licencje dealera. Czy ktoś może przerabiał już coś takiego?

A może znacie jakieś firmy z okolic Chicago które pomagają kupić samochody z aukcji?

A co piszą na stronach aukcji?  Szukałeś tam informacji bo dużo można słyszeć lecz bajek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, scoobany napisał:

Witam, nie wiem czy temat był już poruszany na forum jeśli tak to przepraszam ale mam takie pytanie;

Czy ktoś z Was może się orientuje jak kupić samochód z aukcji? Chodzi mi o aukcje ze stron takich jak np. copart.com bo z tego co słyszałem to żeby wsiąść udział w takich aukcjach trzeba mieć licencje dealera. Czy ktoś może przerabiał już coś takiego?

A może znacie jakieś firmy z okolic Chicago które pomagają kupić samochody z aukcji?

Zależy od stanu ale jeżeli aukcja jest dealer only to albo musisz mieć licencje albo użyć brokera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kzielu napisał:

Zależy od stanu ale jeżeli aukcja jest dealer only to albo musisz mieć licencje albo użyć brokera.

Ok, jeśli znajdę kogoś kto mi użyczy swojej licencji to jak wygląda samo już kupno? Chodzi mi o te aukcje online jak to wszystko później wygląda? Wpłacam zaliczkę, licytujemy jeśli wygram aukcje to wolno mi obejrzeć ten samochód zanim go kupię? czy raczej jest to aukcja w ciemno i dopiero po wpłaceniu całej kwoty będę mógł obejrzeć ten samochód?

Jak później wygląda kwestia rejestracji takiego auta? Jeśli załóżmy auto było bite i w title ma wpisane rebuilt to po naprawie muszę zawieść je gdzieś na jakąś inspekcję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, scoobany napisał:

Ok, jeśli znajdę kogoś kto mi użyczy swojej licencji to jak wygląda samo już kupno? Chodzi mi o te aukcje online jak to wszystko później wygląda? Wpłacam zaliczkę, licytujemy jeśli wygram aukcje to wolno mi obejrzeć ten samochód zanim go kupię? czy raczej jest to aukcja w ciemno i dopiero po wpłaceniu całej kwoty będę mógł obejrzeć ten samochód?

Jak później wygląda kwestia rejestracji takiego auta? Jeśli załóżmy auto było bite i w title ma wpisane rebuilt to po naprawie muszę zawieść je gdzieś na jakąś inspekcję?

 

Znowu - wszystko zależy od stanu w kwestii inspekcji. Weź pod uwagę że mało kto jeżeli ktokolwiek udzieli Ci kredytu na salvage / rebuilt title wiec musisz mieć gotówkę.

Co do samego kupna -nie mam żadnych doświadczeń wiec nic Ci nie doradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko się zdarza żebyś mógł to auto oglądnąć ew. możesz go sobie oglądnąć zewnętrznie , zapomnij o odpalaniu , podłączaniu komputera itd. Kupujesz tak naprawdę auto w ciemno. Najlepiej na takich aukcjach( i mój znajomy tak kupował auta ) jak masz znajomego dealera ew. dogadasz się ,że za skromna opłatą ( mój znajomy za naprawdę skromne pieniądze rzędu 20-30$ -taka kasa na obiad) kupujesz auto na jego konto. Aha on kupował auta uszkodzone osobiście nie przez internet. Wtedy kupno praktycznie tylko za gotówkę. Z rejestracją w Polsce problemu nie ma na ta chwile ale w USA w zależności od tego co masz napisane w dokumentach może być spory problem vel. niemożliwe Jak masz pytania to pytaj śmiało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz90 napisał:

w USA w zależności od tego co masz napisane w dokumentach może być spory problem vel. niemożliwe 

To na co mam zwracać uwagę przy zakupie? Chodzi mi o to żeby auto było na mnie zarejestrowane tu w Stanach na co najmniej pół roku, potem wysyłam je do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tytuł samochodu jeśli jest uznany do kasacji to pewne kłopoty , wypadałoby też wiedzieć jak do takich samochodów podchodzi stan w którym przebywasz.  Najlepiej jakbyś skontaktował się z urzędem w Twoim mieście jak on to rozpatruje. https://www.carfax.eu/pl/import-amerykanskich-aut-z-salvage-title

Jeśli mogę coś doradzić o pomyśl tez o aukcjach bankowych auta  z trochę mniejszymi problemami , choć trzeba uważać czy właściciel przed zabraniem nie ,,zemścił się na nim." Aukcje na identycznych zasadach jak te z uszkodzonymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj byłem odwiedzić kilku mechaników którzy kiedyś zajmowali się sprowadzaniem aut z tego typu aukcji i prawie wszyscy już tego nie robią podobno się to nie opłaca bo więcej z tego problemów później wychodzi :( prawie wszyscy odradzali mi kupno auta po przez Copart (zresztą te same opinie pisali ludzie w internecie)

W sumie z tymi aukcjami bankowymi to nie jest wcale głupi pomysł może więcej za auto zapłacę ale będę miał przynajmniej jakąś pewność że będzie ono na chodzie.

Po szukam jeszcze w internetach i może coś znajdę w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...