Skocz do zawartości

Przeprowadzka do MI na okres 2 lat


vdm

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodzilem przez ten proces dwa lata temu. Dla miedzynarodowych korpo standardem jest tzw. pakiet relokacyjny. W skrocie: firma specjalizujaca sie w relokacjach oferuje Ci do wyboru corporate apartment (umeblowane mieszkanie, ja mialem oplacone na pierwszy miesiac), przelewa Ci kilka tys $ na zagospodarowanie i kontakt do agenta na miejscu ktory pomaga szukac mieszkania lub domu. Samochod dostalem sluzbowy na kilka pierwszych miesiecy.

Mysle warto negocjowac jak Ci czegos podobnego nie zaproponowali bo masz dzieki temu duzo mniej zmartwien na poczatek.

Pierwszego dnia udaj sie do SSA i zloz wniosek o Social Security Number bo czeka sie na to okolo miesiaca. Jak dostaniesz SSID to od razu mozesz smialo zdawac egzamin na prawo jazdy. Najpierw teoria a pozniej praktyka ktora spokojnie idzie zdac za pierwszym razem jak jezdzilo sie w Polsce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Z tego co wiem na dzień dzisiejszy to firma przyznała mi samochód służbowy na cały okres pobytu, jeżeli chodzi o mieszkanie to również mamy zapewnione tymczasowy lokal do momentu znalezienia docelowego. 

A czy możecie podpowiedzieć jak wyglada sprawa przedszkoli czy tez żłobków dla takiego 1-2 letniego malucha w USA? Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym tematem? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres zlobkowo przedszkolny mam daleko za soba ale w tym temacie nie bedzie dobrych wiadomosci. Jak na poczatku, zalezy od zarobkow. Wielu ludziom oplaca sie zostawic mame przy dzieciach bo przedszkola sa drogie jak cholera. Bywa ze firmy maja przedszkole przy firmie, kolezanka jest wlasnie przedszkolanka we Freightliner'ze ale to tylko duze corporacje stac na takie zbytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, vdm napisał:

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Z tego co wiem na dzień dzisiejszy to firma przyznała mi samochód służbowy na cały okres pobytu, jeżeli chodzi o mieszkanie to również mamy zapewnione tymczasowy lokal do momentu znalezienia docelowego. 

A czy możecie podpowiedzieć jak wyglada sprawa przedszkoli czy tez żłobków dla takiego 1-2 letniego malucha w USA? Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym tematem? 

 

Pozdrawiam

Nie wiem, jak jest w Virginii, ale w IL (nie Chicago) nie mieliśmy problemu ze znalezieniem miejsca dla dziecka, miejsce było na za 2 tygodnie w jednym przedszkolu, za 3 mce w drugim. Finalnie przedszkole zaczęliśmy w czerwcu, kiedy syn miał niecałe 2 lata. Koszt to $285/tydzień, grupa 16 dzieci w wieku 15mcy-2lata,i 4 panie (3 opiekunki + szefowa grupy). Syn teraz awansował to dwulatków, więc jest jedną panią i $15 na tydzień mniej, ogólnie dziecko zadowolone, lubi chodzić, to i my też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...