Skocz do zawartości

"Aktywacja" zielonej karty i powrót do Polski


Lukasz_S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dwa miesiące temu otrzymałem green card poprzez sponsorowanie pracownicze. Czas na wyjazd mam do lutego 2019.

Czy wlatując do USA na powiedzmy 10 dni w styczniu aby "aktywować" green card i potem powrót do kraju na max 3-4 miesiące to czy po ponownym przylocie do USA już na stałe mogę mieć jakieś problemy na granicy? Na lotnisku zamierzam podać adres do doręczenia green card do moich znajomych i oni odeślą ją do mnie kurierem. 

Pracuje w tym momencie na projekcie w Niemczech i muszę go skończyć, zanim wyjadę na stałe do USA. Dodam również, że cały czas pracuje dla firmy która sponsorowała mój green card, ale 

dla oddziału w Europie. Dostałem informacje od firmy, że chcą abym pierw zakończył projekt w Europie a potem dopiero wyjechał do oddziału firmy w USA. 

Czy mogę mieć jakieś problemy przez to na lotnisku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Lukasz_S napisał:

Co masz na myśli?

Jeśli karta nie przyjdzie w te 3 miesiące to przecież mogę wlecieć na samej pieczątce w paszporcie prawda?

Możesz wylecieć na tej pieczatce. 

Tutaj chodzi o taką sprawę że karty brak a nikt po za Tobą nie załatwi gdzie np mogła zostać dostarczona ta karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sly6 napisał:

Tutaj chodzi o taką sprawę że karty brak a nikt po za Tobą nie załatwi gdzie np mogła zostać dostarczona ta karta

To akurat zrozumiałe. 

Wiec generalnie nie powinno być problemów tak? Nie będę się oczywiście chwalił, że zaraz wracam do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...