Skocz do zawartości
pilo94

Loteria wizowa- same-sex marriage

Recommended Posts

Witajcie!

Na wstępie bardzo prosiłbym o brak hejtu.... liczę na wysoką kulturę ludzi tutaj przebywającą. 

W tym roku chciałbym zgłosić swój udział w loterii wizowej. Ma jedno pytanie i wątpliwość. Wraz z moim partnerem, wzięliśmy ślub w USA. Jest too "sam-sex marriage". Czy we wniosku do loterii wizowej należy wpisać dane małżonka, mimo, iż w Polsce małżeństwo nie jest uznawane?

Z góry dzięki za odpowiedzi, 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 minutę temu, pilo94 napisał:

Witajcie!

Na wstępie bardzo prosiłbym o brak hejtu.... liczę na wysoką kulturę ludzi tutaj przebywającą. 

W tym roku chciałbym zgłosić swój udział w loterii wizowej. Ma jedno pytanie i wątpliwość. Wraz z moim partnerem, wzięliśmy ślub w USA. Jest too "sam-sex marriage". Czy we wniosku do loterii wizowej należy wpisać dane małżonka, mimo, iż w Polsce małżeństwo nie jest uznawane?

Z góry dzięki za odpowiedzi, 

Jezeli jestes w zwiazku malzenskim - a jestes - to moim zdaniem jak najbardziej tak. Bedziesz w stanie przedstawic akt malzentwa, dodatkowo w ten sposob w przypadku wylosowania jednego z Was, druga osoba bedzie mogla wyjechac jako malzonek, chyba ze nie chcesz ;-) 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wedle prawa amerykańskiego liczy się każdy ślub który jest zaakceptowany przez urząd imigracyjny i od paru lat śluby takie są akceptowane a tym bardziej że ślub był w Stanach. 

• Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi :) Według zasad, mój małżonek też może wysłać zgłoszenie i podać mnie jako małżonka? Jest to dozwolone z tego co kojarzę i są podwójne szanse? :)

Edytowane przez pilo94

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jeśli obydwaj spełniacie warunki, każdy z Was może wysłać zgłoszenie.

Edytowane przez haneczka019
  • Dziękuję! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

podepnę się pod temat, wyszłam za mąż 20 października nie mam jeszcze aktu ślubu, nie zmieniłam dowodu itp., to jak mam się zajerestrować do loterii?z nowym nazwiskiem i stan cywilny mężatka? a co z danymi małżonka ? muszę go wpisywać? on posiada GC .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz