Skocz do zawartości

USA / KARALNOŚĆ / PASZPORT NIEMIECKI


Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić ... lepiej prawdę mówić i nie ukrywać problemów. Co do przestępstw: to w USA jest tam kategoria "moral turpitude". https://en.wikipedia.org/wiki/Moral_turpitude#U.S._government_guidance_on_determining_moral_turpitude - tu jest w skrócie, są odnośniki do stron rządowych.

Jeżeli wykroczenia nie przeciw "moral turpitude", to wizę dostaniesz pewnie. Jak przeciw, to nie dostaniesz, ale może aplikować o waiver. Ale to już decyzja konsula i tego co w wyroku jest wpisane dokładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
14 minut temu, miron_ksi napisał:

Co zrobić ... lepiej prawdę mówić i nie ukrywać problemów. Co do przestępstw: to w USA jest tam kategoria "moral turpitude". https://en.wikipedia.org/wiki/Moral_turpitude#U.S._government_guidance_on_determining_moral_turpitude - tu jest w skrócie, są odnośniki do stron rządowych.

 Jeżeli wykroczenia nie przeciw "moral turpitude", to wizę dostaniesz pewnie. Jak przeciw, to nie dostaniesz, ale może aplikować o waiver. Ale to już decyzja konsula i tego co w wyroku jest wpisane dokładnie.

 

 

Z tego co czytam to oszustwo podlega pod to, dobrze widzę? :/ W takim razie mogę zapomnnieć o wizie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie co masz wpisane w wyroku i jakie paragrafy. Kodeks karny w USA inny, więc polskie kategorie będą przekładać. Jak widzisz w tabelce przestępstwo (wykroczenie) może być po lewej i po prawej , wszytsko zależy od otoczki czynu czy też ile razy zrobiono to i jaka szkoda. Tak jak powyżej, konsul decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, matthew31337 said:

Dobrze bardzo dziękuje Wam za rady! Nie spodziewałem się, że tak szybko mi odpowiecie. Postanowiłem nie kłamać, czasem najgorsza prawda jest lepsza niż ściemnianie. Jade załatwić wyciąg z karalności i to przetłumaczę. Jak myślicie jest mała szansa na to, że mi konsul wbije wizę czy raczej podchodzą do osób karanych bardzo podejrzliwie?  Dodam, że prowadzę w polsce dobrze prosperująca firmę, mam kuratora, ale według niego jestem już zresocjalizowany. Niestety za błędy młodości się płaci..

Weź ze sobą również wyrok z tłumaczeniem. Były tu przypadki że ludzie musieli donosić wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

Weź ze sobą również wyrok z tłumaczeniem. Były tu przypadki że ludzie musieli donosić wyrok.

Dobra, dzięki wielkie wszystkim, którzy poświecili czas, żeby mi coś doradzić. Od jutra zaczynam działać w tym temacie. Oby się udało i żebym wyjechał :D marzenia trzeba spełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...