Skocz do zawartości

Zielona karta


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. 

Ostatnio mi pomogliście, więc ponownie zwracam się z prośba. 

Sprawa jest dość skomplikowana. 

Przedłużyłam sobie wizę turystyczną. Jednak znalazłam pracodawcę, który chce mnie zasponsorować na zielona kartę. Sytuacja jak z bajki. 

Ale: 

Mój chłopak nie miał tyle szczęścia i gdzieś tam przez zaniedbanie i brak wsparcia na te chwilę jest tu nielegalnie. Chciałabym zrobić wszystko, żeby mogło się to zmienić, żebyśmy mogli normalnie żyć. 

Czy zatem możemy wziąć ślub i oboje wnioskować o zielona kartę? 

Czy on odpada w przedbiegach jako nielegalny? 

Czy ja mogę mieć problemy z uzyskaniem zielonej karty jeśli mój mąż ma status nielegalnego? 

Czy jeśli ja sama dostanę zielona kartę na nazwisko panieńskie, a później wyjdę za mąż to co z nazwiskiem na zielonej karcie? 

I przede wszystkim czy można formalności załatwić samemu czy należy korzystać z usług prawnika imigracyjnego? 

Z góry dziękuje za każdą informację. Wszystkie są na wagę złota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, zawojek.ilona@gmail.com said:

Mój chłopak nie miał tyle szczęścia i gdzieś tam przez zaniedbanie i brak wsparcia na te chwilę jest tu nielegalnie. Chciałabym zrobić wszystko, żeby mogło się to zmienić, żebyśmy mogli normalnie żyć. 

1. Czy zatem możemy wziąć ślub i oboje wnioskować o zielona kartę? 

2. Czy on odpada w przedbiegach jako nielegalny? 

3. Czy ja mogę mieć problemy z uzyskaniem zielonej karty jeśli mój mąż ma status nielegalnego? 

4. Czy jeśli ja sama dostanę zielona kartę na nazwisko panieńskie, a później wyjdę za mąż to co z nazwiskiem na zielonej karcie? 

5. I przede wszystkim czy można formalności załatwić samemu czy należy korzystać z usług prawnika imigracyjnego? 

1. Slub zawsze mozecie wziac, nikt Wam nie zabroni. Co do wnioskowania o zielona karte dla Was obojga patrz 2.

2. Odpada. O Adjustment of Status, moga sie ubiegac tylko osoby posiadajace wazny status imigracyjny. Waiver przysluguje tylko w wypadku, kiedy malzonek osoby ubiegajacej sie o AOS jest obywatelem US.

3. Nie

4. Tak jak z dowodem osobistym, czy innym dokumentem: wyslasz wniosek o wydanie nowej karty (I-90, $455). Ze wzgledu na te $$$, chyba warto wziac slub wczesniej...

5. Mozna zalatwic samemu, ale w przypadku wizy sponsorowanej przez pracodawce, to on sie o wszystko martwi i najczesciej ma swoich prawnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zawojek.ilona@gmail.com napisał:

Hm. To nieciekawie. 

Czyli jedyną opcją uzyskania statusu legalnego w tym momencie dla niego jest ślub z obywatelką lub powrót do Polski i odbycie 10 letniego bana? 

A ile czasu jest nielegalne?  Bo może mieć 3 lata, może mieć 10 lat lub wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sly6 napisał:

A ile czasu jest nielegalne?  Bo może mieć 3 lata, może mieć 10 lat lub wcale. 

Tu akurat się orientowałam. Niestety przekroczył mocno magiczną liczbę 180 dni, wiec ban na 10 lat. To dość długo biorąc pod uwagę moje pozostanie w USA. To już chyba szybciej pójdzie z tym obywatelstwem...

Dodatkowo była to wiza turystyczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Xarthisius napisał:

O Adjustment of Status, moga sie ubiegac tylko osoby posiadajace wazny status imigracyjny. Waiver przysluguje tylko w wypadku, kiedy malzonek osoby ubiegajacej sie o AOS jest obywatelem US.

 

Wszyscy z kategorii IR mają ten przywilej, nie tylko małżonkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, zawojek.ilona@gmail.com said:

Tu akurat się orientowałam. Niestety przekroczył mocno magiczną liczbę 180 dni, wiec ban na 10 lat. To dość długo biorąc pod uwagę moje pozostanie w USA. To już chyba szybciej pójdzie z tym obywatelstwem...

Dodatkowo była to wiza turystyczna 

Nie wiem czy do końca się dobrze zorientowałeś aby zarobić bana na 10 lat trzeba przekroczyć magiczną liczbę 12 miesięcy. 180 daja na razie 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Nie wiem czy do końca się dobrze zorientowałeś aby zarobić bana na 10 lat trzeba przekroczyć magiczną liczbę 12 miesięcy. 180 daja na razie 3 lata

Tak czy siak on już przesiedział ponad 2 lata. Wiec to już dużo za dużo. 

Nie ma sposobu, żeby otrzymał zielona kartę na tę chwilę? Słyszałam o wykupowaniu statusu za 1000 dolarów. Ale to już chyba nieaktualny przywilej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...