Skocz do zawartości

Praca w Kalifornii


mjb2275

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dluzszego czasu mieszkam w stanach w okolicach Waszyngtonu (D.C.). Po skonczonych studiach (public health) i po rocznym stazu pracy w firmie produkcyjnej postanowilam, ze chcialabym w koncu przeprowadzic sie do Kalifornii. Najbardziej interesuje mnie poludnie (San Diego) i ostatnio zaczelam aplikowywac online na oferty w tych okolicach. Niestety nie jest latwo znalezc cos na dystans. Czy sa moze jakies polskie strony z ogloszeniami o prace w tych rejonach? Moze sami wiecie o jakis ofertach, ktore wymagaja znajomosci jezyka polskiego? Bede wdzieczna za pomoc i wszelkie porady. 

Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie rozumiem. Czemu polskie strony z ogloszeniami? I co to znaczy, ktore wymagaja znajomosci jezyka polskiego? Ze tylko polskiego, czy polskiego i angielskiego? Szukaj na indeed, polish speaking jobs na indeed, czy gdzies. Samych polskich stron z ogloszeniami to ja nie znam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam po prostu punktu zaczepienia. Czasem latwiej dostac sie na jakas pozycje wlasnie ze wzgledu na jezyk. Nie szukam pracy tylko po polsku, ale po prostu czasem okazuje sie, ze oferta wymaga jego znajomosci. Jak mowilam, trudno jest mi na odleglosc znalezc prace w SD, wiec pracodawca, ktory potrzebuje kogos ze znajomoscia konkretnego jezyka, bedzie bardziej przychylnie patrzyl na pozastanowego kandydata. Podalam przyklad polskich stron, bo oczywiscie zaciesnia to krag i zwieksza szanse. W Chicago Polonia posiada strony na ktorych postuje prace i wlasnie w ten sposob mozna szybciej sie gdzies dostac. Polak Polakowi pomaga. Mam nadzieje, ze teraz juz rozumiecie o co mi chodzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mjb2275 said:

Szukam po prostu punktu zaczepienia. Czasem latwiej dostac sie na jakas pozycje wlasnie ze wzgledu na jezyk. Nie szukam pracy tylko po polsku, ale po prostu czasem okazuje sie, ze oferta wymaga jego znajomosci. Jak mowilam, trudno jest mi na odleglosc znalezc prace w SD, wiec pracodawca, ktory potrzebuje kogos ze znajomoscia konkretnego jezyka, bedzie bardziej przychylnie patrzyl na pozastanowego kandydata. Podalam przyklad polskich stron, bo oczywiscie zaciesnia to krag i zwieksza szanse. W Chicago Polonia posiada strony na ktorych postuje prace i wlasnie w ten sposob mozna szybciej sie gdzies dostac. Polak Polakowi pomaga. Mam nadzieje, ze teraz juz rozumiecie o co mi chodzilo.

Rozumiemy, ale w takim razie szukaj w Chicago. W Kalifornii polskiego nikt nie szuka wiec i stron tego typu nie znajdziesz... albo przybajmniej ja nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie... Kalifornia nigdy nie miala masy Polakow, ktorzy woleli trzymac sie blizej polonii w Chicago/NY i (kiedys) Detroit. A ci ktorzy tam sa to wyksztalceni ludzie ktorzy raczej tlumaczow nie potrzebuja. Firmy zatrudniaja raczej free-lancerow albo certified translators w razie potrzeby. Szukaj kontaktow na stronach Polakow na Facebook (jest taka na San Francisco, pewnie bedzie na San Diego). Bardziej efektywnie jest pojechac do CA, zaczepic sie gdzies w Starbucksie (oferuja ubezpieczenie, lol) i tam szukac. Jezeli szukasz w pozycji w public health, to latwiej bedzie przez indeed lub przez specyficzne profesjonalne strony, jak naprzyklad APHA.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...