Skocz do zawartości

Zaproszenie-pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum także na początku Witam wszystkich ! :) 

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z zaproszeniem :

1.Mój przyjaciel będzie mi wysyłał zaproszenie ze stanów i ja muszę czekać na nie aż do mnie dotrze czy mogę normalnie wypełnić wniosek i chodzi o to tylko abym miał zaproszenie na rozmowie z konsulem ? Konsul będzie miał w systemie ze mam zaproszenie tak ? 

 Starałem się o wizę 1.5temu , ale dostałem odmowę teraz po prostu chce jeszcze raz spróbować chce odwiedzić  przyjaciela, NY nie chce jechać do pracy mieszkam obecnie w Holandii. W kwietniu lecę do Kanady na mecz NBA i zwiedzić Toronto będę tam 11 dni czy to też może jakoś podziałać na plus w sensie że byłem w Kanadzie turystycznie wróciłem czy USA to USA ? 

Dziękuję z góry za pomoc i przepraszam za mało składne zdania :)  Pozdrawiam ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie nie pomaga by dostać wizę i nie ma go w systemie pod czas rozmowy o wizę.. 

Możesz iść bez tego zaproszenia na rozmowę o wizę,. Czasami pobyt w Kanadzie jest widziany na plus a jak będzie u Ciebie to zobaczysz na rozmowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wiz B1/B2 nie potrzeba zaproszeń.

Jedyne co konsul będzie sprawdzał, to to, co się zmieniło w Twojej sytuacji od ostatniej odmowy. Jeśli nic znacząco nie zmieniłeś w sprawie więzi z PL, to p-bnie znów dostaniesz odmowę (nie znam szczegółów pierwszej odmowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, everden napisał:

Do wiz B1/B2 nie potrzeba zaproszeń.

Jedyne co konsul będzie sprawdzał, to to, co się zmieniło w Twojej sytuacji od ostatniej odmowy. Jeśli nic znacząco nie zmieniłeś w sprawie więzi z PL, to p-bnie znów dostaniesz odmowę (nie znam szczegółów pierwszej odmowy).

Nie zawsze kończy się odmowa za drugim razem mimo braku zmian w życiu.  Ile mamy podobnych postów na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 10:45, everden napisał:

Do wiz B1/B2 nie potrzeba zaproszeń.

Jedyne co konsul będzie sprawdzał, to to, co się zmieniło w Twojej sytuacji od ostatniej odmowy. Jeśli nic znacząco nie zmieniłeś w sprawie więzi z PL, to p-bnie znów dostaniesz odmowę (nie znam szczegółów pierwszej odmowy).

Mieszkam w Holandii więc urzędowo więzi mam małe z PL lecz zależy mi typowo turystycznie polecieć :) zobaczymy trzeba próbować :) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji i "zeznań" Polaków mieszkających za granicą wyrobiłem sobie opinię, że jako Polak trudniej uzyskać wizę w konsulacie / ambasadzie za granicą niż w Warszawie / Krakowie. Często pojawiały się na tym forum historie ludzi, którzy wg mnie w Polsce tę wizę by uzyskali a za granicą im odmówiono. Zastrzegam: opinia może być subiektywna i oparta o mocno fragmentaryczne dane.

Poza tym Pani Ambasador ponoć w Warszawie postawiła sobie za cel zniesienie wiz dla Polaków, a jedyny sposób w jaki może na to obecnie wpłynąć to poprzez bardziej życzliwe traktowanie wszystkich "granicznych" przypadków (w celu obniżenia wskaźnika odmów) - to może być jakaś dodatkowa wskazówka :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Konsul amerykanski urzedujacy w Londynie, Hadze czy jakims innym Paryzu prawdopodobnie nigdy w Polsce nie byl i tak jak wiekszosc Amerykanow jest absolutnie pewien ze w Polsce ludzie mieszkaja na drzewach, nosza futra wlosem na wierzch a podstawowym ich zajeciem jest lowiectwo I zbieractwo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...