Jump to content

Jak połączyc rodzinę


goose

Recommended Posts

Posiadam mamę w USA która jest tam już 25 lat i jest tam sama. I Ma wiek 67 lat i jest na emeryturze i jest trochę schorowana. Ona nie chce przyjechać do Polski bo USA jest jej krajem. Ja jestem synem byłem w USA  już z 6 razy. Mam ważną wizę turystyczną . Ale ze względu na nią chciałbym wyjechać do USA . Czy można połączyć rodzinę jakoś ? A po za tym mam żonę w Polsce i jedne dziecko . I czy to jest problem ? Czy jakieś  biuro to załatwia czy adwokat konsularny czy ktoś inny ?

Link to comment
Share on other sites

Tak. F3 jest kategorią wg której możesz uzyskać zieloną kartę. Niestety czas oczekiwania jest długi (obecnie 12-13 lat). Nie musisz mieć adwokata - jak wczytasz się w papiery konieczne to zobaczysz, że można to spokojnie ogarnąć samemu.
Rozumiem, że mama ma obywatelstwo USA?

Link to comment
Share on other sites

Tylko co mu daje zielona karta za 12 lat... mija się to z celem niestety :/ To znaczy na pewno warto rozpocząć procedurę bo nigdy nie wiadomo czy za 12 lat się przyda. I brać udział w loterii wizowej bo może się uda ale realistycznie - trzeba szukać innego rozwiązania - opłacić mamie jakąś opiekę na miejscu albo namówić ją na pobyt w PL.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...