Skocz do zawartości

zwiedzanie Białego Domu przez kongresmana


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zwiedzał Biały Dom i starał się o to przez członka Kongresu?

Czy możecie polecić jakiegoś fajnego kongresmana lub kongresmankę? 

W piątek otwiera mi się 90-dniowe okienko starania się o wejściówki do Pentagonu i Białego Domu, a o tę drugą trzeba się starać za pośrednictwem członka Kongresu.

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tylko obywatele moga probowac o wstep do Bialego Domu przez reprezentanta w kongresie. Dla turystow miedzynarodowych robi to sie przez amabasade, wiec dla Ciebie to przez ambasade polska. Wcale nie jest latwo, notabene, chociaz slysze ze trump jest tak malo popularny ze jest latwiej niz za czasow Obamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, katlia napisał:

Tylko obywatele moga probowac o wstep do Bialego Domu przez reprezentanta w kongresie. Dla turystow miedzynarodowych robi to sie przez amabasade, wiec dla Ciebie to przez ambasade polska. Wcale nie jest latwo, notabene, chociaz slysze ze trump jest tak malo popularny ze jest latwiej niz za czasow Obamy :)

Tylko obywatele, czy stali rezydenci też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, margherita_s napisał:

Tylko obywatele, czy stali rezydenci też?

Wyglada ze jednak chodzi o obywatelstwo. 


If you wish to visit the White House and are a citizen of a foreign country, please contact your embassy in Washington, DC for assistance in submitting a tour request. -- to jest ze strony Bialego Domu.

Notabene, na stronie ambasady Austrii pisza ze wymagania sa takie, ze wlasciwie to nie jest mozliwe. Mozliwie ze Austriacy po prostu zdecydowali ze nie chca sobie zawracac glowy Bialym Domem... 


"Although the White House website states that tours for non-U.S. citizens can be arranged through their respective embassies, the requirements for access to the White House by foreign nationals are such that visits of Austrian citizens will unfortunately not be possible for the time being" 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, katlia napisał:

Wyglada ze jednak chodzi o obywatelstwo. 


If you wish to visit the White House and are a citizen of a foreign country, please contact your embassy in Washington, DC for assistance in submitting a tour request. -- to jest ze strony Bialego Domu.

Notabene, na stronie ambasady Austrii pisza ze wymagania sa takie, ze wlasciwie to nie jest mozliwe. Mozliwie ze Austriacy po prostu zdecydowali ze nie chca sobie zawracac glowy Bialym Domem... 


"Although the White House website states that tours for non-U.S. citizens can be arranged through their respective embassies, the requirements for access to the White House by foreign nationals are such that visits of Austrian citizens will unfortunately not be possible for the time being" 
 

To są nieprawdziwe informacje.

Już wyjaśniłam sobie to z naszą ambasadą w D.C. ;) Dlatego pytam o kongresmana. Już sobie kilku wytypowałam do wstawiennictwa, żeby być gotową na piątek :)

Ale dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Joanna30 napisał:

To są nieprawdziwe informacje.

Już wyjaśniłam sobie to z naszą ambasadą w D.C. ;) Dlatego pytam o kongresmana. Już sobie kilku wytypowałam do wstawiennictwa, żeby być gotową na piątek :)

Ale dzięki za pomoc.

No to powiedz nam jak Ci sie udalo i jaki kongresman dba o uslugi dla cudzoziemcow. Jestem bardzo ciekawa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, katlia napisał:

:blink:Oficjalna strona Bialego Domu ma nieprawdziwe informacje? :blink:
https://www.whitehouse.gov/about-the-white-house/tours-events/
 

Dokładnie tak. Przeczytałam te informacje i uderzyłam do ambasady. I dostałam odpowiedź.

2conbdd.jpg

A na grupach dotyczących podróży do USA znalazłam inne wskazówki ;)

30t2hjk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dziala tylko dlatego, ze tu wierza "na gebe". Przy zalatwianiu sprawy u congressmana nikt tak na prawde nie kazal nam udowadniac, ze tu mieszkamy. Zglosilismy sprawe do zalatwienia, podalismy adres i tyle. Jak spojrzysz na formularz na stronie rzeczonej congresswoman [1], to adres trzeba wpisac. Jasne, ze jak sie trafil malo rozgarniety aide, to mogl nie zauwazyc ze adres nie podpada pod dystrykt, ale zwroc uwage ze w formularzu nie mozna podac adresu spoza USA...

[1] https://norton.house.gov/services/tours-and-tickets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...