Skocz do zawartości

Polski Festiwal w Kalifornii !


MeganMarkle

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie te nasze festivals sa takie troche przaśne. W Oregon jest nas w sumie maleńka spolecznosc, pierwszy festiwal był na scenie zbitej z palet, w tym roku będzie XXVI. Organizacja nie jest zbyt zamozna, nie stać nas na sprowadzenie żadnej polskiej gwiazdy estrady. Jednak co roku gromadzi ok. 20 tysięcy gości. Sobota od 11am do 10 pm, niedziela od 12-18. W te dwa dni, zysk że sprzedaży jedzenia zjadanego przez amerykanow wynosi zawsze min. $50-60k. Pracy jest dużo a Polonia coraz mniejsza, na dodatek, nowi ludzie z Polski przychodzą tylko pojesc, mało kto kwapi się do pomocy. Jak na moje oko jeszcze z piec lat i przy tej postawie nowej Polonii historia się zakończy. Obym był złym prorokiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, andyopole said:

W poście powyżej absolutnie amatorski zespół YAZDA skrzykniety kilka lat temu przez Krzysia Bujaka. Co ciekawe, tylko lider to Polak, reszta Amerykanie ale dają czadu równo. Zawsze występują w sobotę od 8-10pm. 

Super to wyglada u was! Moja koleżanka zna ludzi którzy tu w BA to organizowali i wiem że szukają pomysłów wiec dam im znać o tym waszym zespole. Ten twój Festival to wyglada właśnie tak jak powinien, takich klimatów się spodziewałam. Tymczasem było tak jak na zdjęciach (myśle ze pareset osób przyszło max) i średnia wieku dużo wyższa niż tam u was

 

B48FF51F-AF73-4F9F-A4D6-069C633B5E9F.jpeg

79B759AD-E793-4DE9-BF45-F6F373113F6A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Cleveland co roku jest organizowany Dyngus Day Festival. Idea jest super, polskie jedzenie, Tyskie leje się litrami. Ale nie podoba mi się, że głównym tematem jest POLKA - taniec. Amerykanie są przekonani, że w Polsce w każdym klubie tańczy się polkę, a przecież to wcale nie jest polski taniec. No ale im nie przetłumaczysz :D

A tak przy okazji tematu polskich festiwali, to się pochwalę, że za miesiąc zespół, któremu piszę teskty piosenek, gra kilka koncertów w USA :D nie jest to zbyt ambitna muzyka, ale sam fakt, że 'moje' piosenki będą grane na amerykańskiej ziemi, napawa mnie dumą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, margherita_s napisał:

A tak przy okazji tematu polskich festiwali, to się pochwalę, że za miesiąc zespół, któremu piszę teskty piosenek, gra kilka koncertów w USA :D nie jest to zbyt ambitna muzyka, ale sam fakt, że 'moje' piosenki będą grane na amerykańskiej ziemi, napawa mnie dumą :D

 

Super! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...