Skocz do zawartości

Emigracja - 21 latek


Martinxxp

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, MeganMarkle napisał:

Ja to bym chciała wiedzieć gdzie są te wszystkie ogłoszenia o prace gdzie pracodawca amerykański oferuje na stepie sponsorowanie? 

Naprzyklad tu:
https://www.indeed.com/q-Software-Developers-H1b-Sponsorship-Available-jobs.html

Ale fakt, ze to sa specyficzne prace w specyficznych miejscach... i wielu z tych ludzi po 3 latach musi wyjezdzac z USA bo te wizy nie sa odnawiane przez pracodawcow, ktorzy wola nowa fale tanszych pracownikow z zagranicy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, mcpear said:

Były przytaczane przykłady ogłoszeń dla kierowców trucków w innych wątkach. Chyba nie każdy zawód daje możliwości znalezienia oferty pracy ze sponsoringiem.

W korpo biznesie to chyba "najprostszą" drogą jest poprzez wizę L. Zatrudniasz się w amerykańskim korpo. W parę lat stajesz się lokalnie w Polsce specjalistą (w jakiejś wąskiej dziedzinie) rozpoznawalnym regionalnie, którego umiejętności sa zauważalne i nie są zlokalizowane do rynku PL / Eastern Europe (to znaczy sprzedawcom np będzie trudno bo ich cała korpowartość związana jest z relacjami na lokalnym rynku) i szukasz "możności" przeniesienia się w korpo do HQ na 3/5/7 lat. Będąc tu jak się poznają na tobie z jeszcze lepszej strony to wynegocjowujesz sponsorowanie na GC jako formę "bonusa". Może więc trzeba szukać GC w korpo biznesie przez wyszukanie wpierw lokalnie odpowiedniej "korpo" i proces zdobycia GC uczynić jako kilkuetapowy i rozłożony w czasie?

Tyle ze to długi proces bez żadnej pewności powodzenia - sam fakt pracy w amerykańskiej firmie i chęć wyjazdu do usa nic nie znaczy. Ja akurat przed emigracją pracowałam ponad 12 lat dla amerykańskiej firmy i jak przyszło co do czego że chce się przenieść - i to nawet nie na wizie L bo już miałam GC z loterii i chciałam się przenieść na własny koszt local-to-local - to się okazało że nie ma szans bo w usa maja już za dużo ludzi i dopóki nie spadnie im headcount do targetu to transferów nie przyjmują i koniec . I to mimo ze mój szef stanął na rzęsach żeby mi to załatwić, w usa mieli wakat na stanowisku idealnym dla mnie i tamtejsze szefostwo bardzo mnie chciało, już nawet wdrażać się zaczęłam i dupa. HR globalnie sprawę zablokował i koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, katlia said:

Naprzyklad tu:
https://www.indeed.com/q-Software-Developers-H1b-Sponsorship-Available-jobs.html

Ale fakt, ze to sa specyficzne prace w specyficznych miejscach... i wielu z tych ludzi po 3 latach musi wyjezdzac z USA bo te wizy nie sa odnawiane przez pracodawcow, ktorzy wola nowa fale tanszych pracownikow z zagranicy... 

No ok, zapomniałam dodać ze nie interesuje mnie bycie kierowca tira, praca przy remontach ani nie mam nic wspólnego z branżą IT :) 

mowilam o zwykłym korpo: marketing, sprzedaż, finanse, logistyka, HR - nie ma opcji żeby ktoś Cię zasponsorował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MeganMarkle napisał:

mowilam o zwykłym korpo: marketing, sprzedaż, finanse, logistyka, HR - nie ma opcji żeby ktoś Cię zasponsorował..

Tak, w tych branzach szalenie trudno bo pracodawca nie bardzo moze stwierdzic ze nie ma Amerykanow na te prace. HR, marketing, sales - to sa bardzo popularne kierunki na tutejszych uczelniach i absolwentow jak mrowkow, jak to sie kiedys mowilo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...