Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, JLG said:

Nie ma strachu, w takim przypadku celnik nie ma za duzo do powiedzenia, "osoba" zostala juz tak przeswietlona i sprawdzona tyle razy, ze do tej pory juz dawno by dostala "odmowe". tak wiec nie ma strachu. jedz spokojnie

To nie jest celnik, tylko oficer imigracyjny. Po to ma "imigracyjny" w nazwie, zeby decydowac czy kogos wpuscic czy nie... Zgadzam sie, ze w ogromnej wiekszosci przypadkow rozmowa to czysta formalnosc, ale nie miej zludzen ze jezeli z jakiegos powodu jestes not admissible to mimo wizy imigracyjnej w paszporcie wrocisz do kraju pierwszym samolotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pytanie odnosci ds260 (mam nadzieje ze dobry dzial bo do dv2020)

Poprzednie wizyty w usa, nalezy podac 5 ostatnich.

Jestem w usa non stop, czy mam wpisywac ostatni wjazd (nazwe go obecny).
Niby pisze "previous" ale pieczatka jest.

 

 

nie pamietam najstarszej wizyty a w paszporcie nie ma pieczatki, jest w starym do kteorego nie mam dostepu.

jezeli nie wpisze tej piatek to tragedia?

w sumie bylem z 10 razy ale po prostu nie pamietam tych dat

 

 

no zastrzel mnie, ale gdzie w biuletynie pisze ktore numery sa teraz obslugiwane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, JLG napisał:

Pytanie odnosci ds260 (mam nadzieje ze dobry dzial bo do dv2020)

Poprzednie wizyty w usa, nalezy podac 5 ostatnich.

Jestem w usa non stop, czy mam wpisywac ostatni wjazd (nazwe go obecny).
Niby pisze "previous" ale pieczatka jest.

nie pamietam najstarszej wizyty a w paszporcie nie ma pieczatki, jest w starym do kteorego nie mam dostepu.

jezeli nie wpisze tej piatek to tragedia?

w sumie bylem z 10 razy ale po prostu nie pamietam tych dat

 

@JLG, Można sprawdzić swoje poprzednie wizyty i daty tutaj [1]. W innym wątku ktoś pisał, że trzeba mieć też dane swojego starego paszportu na którym się było w USA,  ale własnie sprawdzam na podstawie danych z mojego aktualnego paszportu i również widzę moje przyloty/wyloty, które odbywałam na starym paszporcie. 

[1] https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

 

39 minut temu, JLG napisał:

no zastrzel mnie, ale gdzie w biuletynie pisze ktore numery sa teraz obslugiwane?

strzelać nie będę ;) ale dla DV 2019  najnowszy biuletyn jest tu [2].

B.  DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF JUNE

EUROPE    26,800

C.  THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN JULY

EUROPE   CURRENT

[2] https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2019/visa-bulletin-for-june-2019.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2019 o 16:21, sobota napisał:

@JLG, Można sprawdzić swoje poprzednie wizyty i daty tutaj [1]. W innym wątku ktoś pisał, że trzeba mieć też dane swojego starego paszportu na którym się było w USA,  ale własnie sprawdzam na podstawie danych z mojego aktualnego paszportu i również widzę moje przyloty/wyloty, które odbywałam na starym paszporcie. 

[1] https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

 

strzelać nie będę ;) ale dla DV 2019  najnowszy biuletyn jest tu [2].

B.  DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY FOR THE MONTH OF JUNE

EUROPE    26,800

C.  THE DIVERSITY (DV) IMMIGRANT CATEGORY RANK CUT-OFFS WHICH WILL APPLY IN JULY

EUROPE   CURRENT

[2] https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2019/visa-bulletin-for-june-2019.html

 

ok.

to wszystko widze, widzialem, ale gdzie jest napisane ktore numery maja obecnie lub w najblizszym terminie rozmowy.
no ja mam "2020 eu.....46***"

i o to mi chodzi gdzie patrzec odnosnie mojego numeru, grupy numerowej, czy jakkolwiek to nazwac

 

co do i-94, system nie pokazuje wjazd/wyjazd starszy jak 5 lat, a najstarszy w posiadanym paszporcie jest z 2009

ale Xarthisius wyjasnil/a sytuacje, wiec to mamy zalatwione

 


no i jeszcze jedna sprawa:

- jestem w usa non stop

- dzieci urodzone tutaj, wiec obywatel

we wniosku pytaja: czy mieszkaja ze mna (tak)

                                   czy imigruja ze mna do u.s. (nie wiem co wpisac, jezeli wpisuje nie, to pytaja czy imigruja w przyszlosci)

                                   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, JLG said:

ok.

to wszystko widze, widzialem, ale gdzie jest napisane ktore numery maja obecnie lub w najblizszym terminie rozmowy.
no ja mam "2020 eu.....46***"

i o to mi chodzi gdzie patrzec odnosnie mojego numeru, grupy numerowej, czy jakkolwiek to nazwac

Tak jak @sobota napisala, np. EUROPE     26,800 oznacza "wszystkie numery mniejsze niz 2019EU26800" w czerwcu. Zwroc uwage na to 2019. Twoja (2020) loteria jeszcze sie nawet nie zaczela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, JLG said:

Xarthisius dziekuje za podpowiedz

adjustment of status.

do polski nie lece na rozmowa

przynajmniej taki jest plan

To warto wiedzieć, że przy AOS DS-260 nie jest wogole procesowany przez KCC. Dopiero jak bedziesz proszony na rozmowe Immigration Officer z USCIS Field Office pod ktore podlegasz, wysle do nich prosbe o przeslanie wszystkich dokumentow zwiazanych z Twoja sprawa. Teoretycznie wypelnienie DS-260 nie jest nawet konieczne do AOS, ale jest zalecane. Tym bardziej nie masz sie co spieszyc. Pamietaj, ze zlozenie DS-260 jest równoznaczne z wyrazeniem "checi imigracji" i moze potem utrudniac otrzymanie wiz nieimigracyjnych. Numer masz bardzo wysoki, poczekalbym przynajmniej do momentu kiedy bedzie wiadomo ile osob zostalo wylosowanych.

W miedzyczasie polecam poczytac: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UC6N8E-w-TUgFNazBIGNRw5ufgv7gyN-jmLELuFXaLQ/edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Numer narzeczonego to EU00012XXX. Ślub bierzemy 29 czerwca ale w KCC powiedzieli że wysyłka DS-260 po tym terminie nic nie zmieni i że nie musimy się spieszyć. Natomiast do tego czasu wolałabym już większość spraw załatwić. 1. Czy jeżeli po ślubie dalej mam stare nazwisko w paszporcie (bo będę używała aktualnego do wniosku) to mogę go dodać do DS-260?

2. Mam swoją kartę szczepień, kilku mi brakuje. Wykonywać je teraz czy poczekać na wizytę lekarza?

3. Mój narzeczony urodził się w innym kraju (obywatelstwo ma tylko PL) i nie ma karty szczepień, ani żadnego ich potwierdzenia. Staramy się ściągnać jakiekolwiek dokumenty przez ambasadę. Czy wg Was bez karty szczepień w ogóle mamy szanse? 

Bede wdzieczna za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...