Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam ponownie,

ile czasu mniej więcej trwa wyznaczenie spotkania w ambasadzie? tzn. wysłałem kopie dokumentów na maila 27.06 i do tej pory zero odzewu. w jaki sposób informują o spotkaniu? telefonicznie czy mailowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Xarthisius napisał:

Zamieszkania, nie meldunek.

Proszę o jeszcze jedną informacje. Czy nazwy szkoł wyższych oraz tytuły naukowe , nazwy zakładu pracy, np Szpital Wojewódzki nalezy tłumaczyć na język angielski??? I ostatnie  chyba  już pytanie dotyczy kolejnosci dalszych kroków. Rozumiem, że mam wysłac wnioski DS 260 wprost ze strony na której je wypełniam. Czytając forum widzę ze nalezy wysłac jeszcze kopie dokumentów mailem. Skąd i kiedy dowiem sie co i na jaki adres email wysłać ??  :) Wielkie dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szags napisał:

witam ponownie,

ile czasu mniej więcej trwa wyznaczenie spotkania w ambasadzie? tzn. wysłałem kopie dokumentów na maila 27.06 i do tej pory zero odzewu. w jaki sposób informują o spotkaniu? telefonicznie czy mailowo? 

Po 2-4 dniach roboczych powinieneś otrzymać potwierdzenie mailowe że wszystko z dokumentami jest ok. Wyznaczony termin rozmowy pojawia się po około miesiącu od potwierdzenia że dokumenty się zgadzają i dzieje się to koło 17/18 dnia miesiąca. O tym że masz już termin dowiesz się mailowo.

Natomiast jeśli jeszcze nie otrzymałeś potwierdzenia to albo do nich zadzwoń albo wyślij jeszcze raz bo ja miałam taką samą sytuację co Ty tylko że zwlekałam ponad miesiąc bo nie wiedziałam że coś mam jeszcze od nich dostać i przez to nie wyznaczyli mi w czerwcu rozmowy (choć mój nr już byl). Okazało się że email do nich nie dotarł (mimo że dostałam automatyczne potwierdzenie otrzymania maila).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Pawex1972 said:

Proszę o jeszcze jedną informacje. Czy nazwy szkoł wyższych oraz tytuły naukowe , nazwy zakładu pracy, np Szpital Wojewódzki nalezy tłumaczyć na język angielski???

Tlumaczyc.

3 hours ago, Pawex1972 said:

I ostatnie  chyba  już pytanie dotyczy kolejnosci dalszych kroków. Rozumiem, że mam wysłac wnioski DS 260 wprost ze strony na której je wypełniam. Czytając forum widzę ze nalezy wysłac jeszcze kopie dokumentów mailem. Skąd i kiedy dowiem sie co i na jaki adres email wysłać ??  :) Wielkie dzieki za info.

Przyjdzie osobny mail z instrukcja, ale informacja jest tez tu [1]

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-prepare-supporting-documents.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, szags said:

witam ponownie,

ile czasu mniej więcej trwa wyznaczenie spotkania w ambasadzie? tzn. wysłałem kopie dokumentów na maila 27.06 i do tej pory zero odzewu. w jaki sposób informują o spotkaniu? telefonicznie czy mailowo? 

DV2020 sie nawet jeszcze nie zaczela. Cierpliwosci. Wszystko zalezy od tego jaki masz numer i kiedy ten numer bedzie ogloszony w biuletynie wizowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś  ma sposób na taki problem. Wpisuje po kolei wszystkie szkoły z poziomu średniego i wyższego ( razem 4 sztuki) i za kazdym razem system sie zawiesza , albo uniemożliwia korekty w ramce z podana ilościa szkół . Spotkał sie ktoś z taka sytuacją?? Przecież nie mogę wpisac tylko jednej szkoły mając ich kilka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

Po jakim mniej więcej czasie od wysłania formularza DS260 przychodzi ten mail z dalszą instrukcją i adresem gdzie przesłać te skany dokumentów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mxgts said:

Po jakim mniej więcej czasie od wysłania formularza DS260 przychodzi ten mail z dalszą instrukcją i adresem gdzie przesłać te skany dokumentów ? 

Nie ma reguly. Nie ktorzy dostawali po paru dniach, inni po paru miesiacach. DV2020 to pierwszy rocznik w ktorym ta procedure ma miejsce od samego poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...