Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

On 8/13/2019 at 6:49 PM, ilya_ said:

a tam:

"Zgodnie z nowym rozporządzeniem, urzędnicy przyznający wizy będą brali pod uwagę między innymi zasoby finansowe, wykształcenie i wiek osób ubiegających się o wjazd do Stanów Zjednoczonych....."

Sorry Podkarpacie - nie wiedziecie ! B)

 

Ponadto:

"Ponadto osoby nielegalnie przekraczające granicę nie będą mogły zalegalizować swojego pobytu.  

Organizacje broniące praw migrantów zapowiadają akcje protestacyjne. W ich przekonaniu bowiem, nowe rozporządzenie uderza w migrantów z najbiedniejszych państw i ludzi z gorszym wykształceniem. ........"

jaka szkoda, ktos nielegalnie znajdzie sie w jakims panstwie i nie moze zalegalziowac pobytu... to zle, to bardzo zle...gabinet Trumpa przesadzil ! 



 

No nie sądziłam, że się zgodzę z Trumpem, ale akurat to że ograniczyć imigrację ludzi którzy kończą potem na „social benefits” to jest wg mnie słuszne. Dlaczego obywatele mają utrzymywać obcych ze swoich podatków? Powinno się promować imigrację ludzi z potencjałem, którzy budują te gospodarkę i będą płacić podatki, a nie kolejnych nierobów i nowe gęby do wyżywienia... to już mamy w PL i wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kiedy dostaje się tego maila w którym proszą o wysłanie dokumentów? Mam numer 8xxx wniosek DS260 wypełniłam już w połowie maja, dostałam tylko maila, w którym dostałam potwierdzenie złożenia wniosku DoS CEAC Confrirmation. Czy powinnam dostać jeszcze jakiś e-mail?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mvgda napisał:

Kiedy dostaje się tego maila w którym proszą o wysłanie dokumentów? Mam numer 8xxx wniosek DS260 wypełniłam już w połowie maja, dostałam tylko maila, w którym dostałam potwierdzenie złożenia wniosku DoS CEAC Confrirmation. Czy powinnam dostać jeszcze jakiś e-mail?

Moim zdaniem cos jest nie tak, powinnas sie z nimi skontaktowac. 8k spodziewalem sie juz current na pazdziernik ze wzgledu na wysokie numery (holes) w tym roku (z jakiegos powodu jest tylko ~2000). Brit Simon na YouTube wapominal o tym ze b. wysokie numery nawet sa juz proszone o dokumenty i to od lipca. Twoj numer powinien byc lada moment nastepny, dlatego skontaktuj sie z nimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pawelo1988 napisał:

Moim zdaniem cos jest nie tak, powinnas sie z nimi skontaktowac. 8k spodziewalem sie juz current na pazdziernik ze wzgledu na wysokie numery (holes) w tym roku (z jakiegos powodu jest tylko ~2000). Brit Simon na YouTube wapominal o tym ze b. wysokie numery nawet sa juz proszone o dokumenty i to od lipca. Twoj numer powinien byc lada moment nastepny, dlatego skontaktuj sie z nimi. 

lada moment? cut off na pazdziernik jest 2100 dla europy to rozmowe chyba bede miala dopiero okolo stycznia czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mvgda napisał:

lada moment? cut off na pazdziernik jest 2100 dla europy to rozmowe chyba bede miala dopiero okolo stycznia czy nie? 

Nie. Ten rok jest inny. Jest stosunkowo malo wygranych ale za to numery spraw sa ogromne, duzo odwalali wnioskow dlatego jest masa pustych miejsc w numerkach  Polecam britsimonsay, ma tez kanal na YouTube - tam ma video z numerami jakie powinny byc mniej wiecej current w kazdym miesiacu. 8000 spodziewal sie np. w pazdzierniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pawelo1988 napisał:

Nie. Ten rok jest inny. Jest stosunkowo malo wygranych ale za to numery spraw sa ogromne, duzo odwalali wnioskow dlatego jest masa pustych miejsc w numerkach  Polecam britsimonsay, ma tez kanal na YouTube - tam ma video z numerami jakie powinny byc mniej wiecej current w kazdym miesiacu. 8000 spodziewal sie np. w pazdzierniku. 

dziękuje za radę w takim razie, napisałam wiadomość na tego ogólnego maila KCC jeśli dostanę odpwiedz to powiadomię o tym na forum może innym tez się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawex1972 napisał:

Moim zdaniem wzrośnie ponownie ilość odmów z powodu słabego zabezpieczenia finansowego. O ruchu bezwizowym chyba można zapomnieć. We wrześniu / październiku wszystko się wyjaśni. 

A wlasnie co do public charge...

Jestem singel bez rodziny, 30 lat, BSc computer science z UK, 10 lat doswiadczenia jako programista / architekt. Angielski znam jak polski, wiekszosc zycia mieszkam w UK. Jak sie zepne to moge wykazac $70k-100k oszczednosci na koncie, wiecej nie dam rady bo mam to ulokowane w innych aktywach. Wybieram sie zamieszkac do Tampa, jade na luzie, pare miesiecy planuje tam nie pracowac zeby pozalatwiac wszystko i sie rozejrzec, jak mi sie nie spodoba to do Atlanty/Austin albo Phoenix. Taki moj plan... jezeli zapytaja.

Czy to powinno starczyc czy szukac sponsora jakiegos? Mam znajomych sporo w USA ale akurat nie w Tampa.

* Bede robic wszystko w Warszawie, nie Londynie. W Londynie chca high school diploma ktorego nie mam. Wyjechalem z PL bez liceum, a w UK poszedlem prosto do collegu. Zapytalem o edukacje ambasade w Warszawie I odpisali ze z BSc spelniam wymog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pawelo1988 said:

* Bede robic wszystko w Warszawie, nie Londynie. W Londynie chca high school diploma ktorego nie mam. Wyjechalem z PL bez liceum, a w UK poszedlem prosto do collegu. Zapytalem o edukacje ambasade w Warszawie I odpisali ze z BSc spelniam wymog.

Bez wzgledu na to co Ci napisali mailem, miej na rozmowie dokumentacje kwalifikujaca Cie na podstawie pracy: opisy pozycji z wyszczegolnieniem obowiazkow, wydruk z bazy O*NET z pozycja najblizsza temu co robiles, kwitki z wyplata, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...